kızlar sizden çok acil cevap bekliyorum lütfen bir yardım edin

umutsuzayna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
1
0
arkadaslar merhaba. kk yı uzun zamandır takip ediyorum . çok önemli bir sorum var bunu sormak için üye oldum hatta. sorumu biraz açık yazıcam affınıza sığınıyorum.
ben yaklaşık 2 aylık evliyim. bu ay 22-23-24-25-26 yumurtlama dönemim oluyor. hani şu yumurtlama sıvısı olan şefaf sıvıdan şu anda bile gelmekte. biz eşimle 22.07 tarihinde korumasız olarak birlite olduk ama bi-iki damladan sonra farkına varıp geri çekildi. fakat ben panikle norlevo hapını kullandım. bugün 24.07 tarihinde yine korumasız bir birliktelik yaşadık ve yine geri çekilme oldu. kesinlikle hamile kalmak istemiyorum. sizce iki gün arayla ikinci bir kutu norlevo kullanmalı mıyım? ilk norlevoda hiçbir yan etki olmadı. ovulasyon döneminde bir iki damla önemli midir? sizce hamile kalmış mıyımdır? bir yerde yumurta oluştuktan sonra ertesi gün haplarının hiç bir işe yaramadığını okudum. bir iki damladan kalınır mı bir hap daha içilmeli mi?

şimdi hemen madem evlisin neden böyle yapıyosun bombardımanı olmadan durumumu açıklayayım.
eşimle beraber yaklaşık 4 yıllık bir savaşın sonucunda bundan 6 ay önce kanseri yendik. tanıştıktan 6 ay sonra öğrendik. bana vefasızlık yakıştırmaları yapmayın. biz eşimle hastane odasındayken nişanlandık ona o kadar çok aşığım ki anlatamam ve aşkla yendik ve evlendik. doktorumuz yoğun gecen kemoterapi ve diğer ilaçlar ve radyasyondan sonra vücudun temizlenmesi gerektiğini açık ve net bir şekilde belirtti. ve bende bunlar varken bir bebeğe zarar vermek istemiyorum.
diyorsunuz neden korunmadınız? prezervatif kullanıyorduk ama şu anda tatil amaçlı bir yerdeyiz ve yanımızda yoktu aptallığımıza geldi bu konuda haklı olabilirsiniz. ikinci keresi vardı ama yine süzme aptallığımıza geldi
şimdi dostlar lütfen bana bi tavsiye verin zaten bir kere norlevo kullanarak kendimi büyük bir riske attım. bir tane daha almak beni napar? dr. dan uzağız gidemiyorum da. bir akıl? sizce hamilelik olmuş mudur?
bu arada Allah isteyen herkese nasip etsin. düşünün böyle aşk olan bi çift bebek istemez mi ? zor durumda olmasam şimdi size umutla yazardım.. korkuyla değil

Canım öncelikle cok gecmis olsun sukur ki yenmissiniz kanseri.. Tabi bebegi riske atlamak gerek bu yüzden korkunu anlayabiliyorum.. Ovulasyon döneminin herhangi bir gunünde gebe kalabilirsin evet bi iki damla da olabilir bu tamamen boşalması gerekmiyor esinin.Allah'ın takdiri.. Yıllarca uğraşıp gebe kalamayanlara da biliyoruz. Norvelo bildigim kadarıyla ayda maksimum 2 kez öneriliyor ama bunun 2 günde bir etkisi nedir bilmiyorum. Kullanma derim Allah büyük.
Benim annem de meme kanseri yaklaşık 20 yıldır o da yendi cok sukur. kemoterapi bittikten sonra bi kac kez gebelik oldu ama tutunamadi bebek galiba yani adet gecikmesini ilaçlara yoruyorduk meğer bebek varmış duşun ki bi göğsü alınan anne bebeğini nasıl emzirecek bu yüzden ekstra yasaktı anneme ama Allah da vermedi yaşayacagimiz sıkıntıları bildigi icin. Sen Allah'a bırak önlemini alma demiyorum ama bu seferlik icini ferah tut. Düşerse Rahmi'ne bi bebek Rabbim bana cennetini sunmaya karar vermiş zamanı gelmis dersin yaşayacağın hersey de senin sınavın olur. Boyle bir durumda sakın pişman olma ve keske deme olur mu? Ben umuyorum ki Rabbim hiçbir kulunu zorda bırakmaz onların üzülmesini istemez o yüzden icini ferah tut. 😉

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…