kizlar moralim bozuldu niye kilo alamiyorum yaaaaaaaa

Y

yellowangelrufi

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi yellowangelrufi
bugun kontrolum vardi kizlar once hersey normaldi temmuz 1 de 6 ayima giriyorum ama 1 kilo dahi almadim bugun dr kilo alman lazim bebekte senden yararlanacak dedi biraz gerileme olmus onde gidiyodu moralim sifirlandi bugun aglamamak icin zor tuttum kendimi oglum olacak nasip olursa kalbimide bozmak istemiyorum plesanta asagidaymis eger yukari donmezse sezeryan olabilir dedi ben normal dogum istiyorumm ne olur dua edin kizlar ayrica tecrubeli arkadaslar plesenta yani esi nezaman yukari donuyo dr bidahaki kontrolde donmezse sezeryana hazir ol dedi ne olu yardim edin yaaaa cok kotuyum

Canım bence hiç moralini bozma biraz daha kuvvetli beslenmeye çalış sadece bir de sen strese girersen hiçbir şeye faydası olmaz aksine işler kötüleştirirsin. ben daha önce plasentası aşağıda olup da sağlıklı bebek doğuran çook kadın okudum. ayrıca sezeryandan da korkma bu kadar büyütme. tabi ki normal doğum istemeni anlıyorum ama bebeğim için hayırlısı ne ise o olsun de sadece... Allahın dediği olur. plasenta ile ilgili şu başlığı incele bence..
http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/255618-plasenta-previa.html

her şey çok güzel olacak! sadece bunu düşün! opuyorumnanaktan :1hug:

içini bozma tatlım ve iyi düşün herşey çok güzel olacak allahın izniyle meleğini kucağına alacaksın bol bol tatlı yemeye çalış canım sıkı kilo yapıyo bunlarrr aklına kötü şeyler getirme

ne güzel iste bir cok manken kilo almadan hamileligini tamamlıyor hepsi sağlıksız cocukmu doğurdu simdi
ve bir cok insan sırf doğurmamak o sancıyı cekmemek icin sezeryan oluyor
bence senin kilo alman önemli değil bebek icinse bol bol ballı süt yoğurt ve eğer yiyebilirsen et türü seyler ye bunlar bebeğin gelisimine faydası olur özeliklede ballı süt bebeği cok güzel gelistiriyor ben kızımı normal doğum yaptım gebelik sekeri oldugundan 4 800 gr ve kolunda doğum felci olustu herseyde bir hayır vardır eğer sezeryan derlerlerse bebeğin icin yap kucağına aldığında pisman olmayacaksın

canim vucut kitle indeksinde kac ayda kac kg alman yazilidir. hic kilo alamamak gercekten iyi degil ama bebeginin kilo alamamasinin previa ile baglantili olmasi gerek, moralini bozmayayim ama sadece aklinda olsun diye soyluyorum. previa ile dogan bebekler biraz kucuk oluyorlar. cunku pl;esentalarindan yeterli besini alamiyorlar. o yuzden bebeginin biraz gerilemis olabilir yani kilo almamanla baglantisi olmayabilir. yani bebek kilo alsin diye kendin gereksiz seyler yeme. arkadasim benim ilk aylarda 20 kg vs aldi. bebek 36. haftada dogudu. 2100 gr. biraz kucuktu. 2600 falan olmasi gerekirdi. ama cok saglikli masallah. baska previali arkadasim gene cok kilo aldi. bebek 39. haftada dogdu 2700 gr. o da kucuk dogdu ama o da masallah kafasini falan tutuyordu ilk gunden cok saglikliydi. simdi 6 aylik ve butun bebeklere fark atti. yani ilk basta kucuk dogarsa onemseme. insallah sen onu buyutursun.

sadece hamileliginin ilerleyen donemlerinde ozellikle 30lardan sonra hic kendini yorma. iliskiyi yasaklamis olmasi lazim dr unun. cunku kanamaya sebep oluyor. arkadaslarimin ikkisi de hamileliginin sonuna kadar yatti. yani kendini yormayacaksin.

Bence bu plesenta previa olayi senin kilo alamamandan daha onemli bir sey. bence ona yogunlassan dah iyi edersin.

Eğer her ikiniz de sağlıklı iseniz doğum şeklini düşünme derim ben şimdilik...

Ben illa da normal doğum yapıcam demedim hiçbir zaman kızıma 2 aylık hamileyken plesenta previa teşhisi koydu dr um.... O benden umutlu bekledi dönecek diye ama olmadı sonra 8. ayımda tansiyon ve idrarda protein atımı yüksek olunca acilen doğuma alındım...

Ve şimdi çok şükür kızımda bende sağlıklıca kavuştuk birbirimize canım...

Sen kontrollerini ihmal etme hatta 15 günde mutlaka gitmeye çalış inşallah sağ slaim kavuşursun bebeğine...

canim sakin tatli, hamurisi gibi yiyecekler yiyerek kilo almaya calisma. bunlarin bebege en ufak bir faydasi olmadigi gibi asirisinin zarari bile dokunabilir.

tam yagli yogurt, et, balik, tavuk. yaninda bol domates soslu makarna, pilav. sebzelersen nohut, fasulye, zeytinyaglilari tuketmeye calis. cok ekmek yeme. bol bolmeyve ye. bilhassa armut, kavun, cilek gibi...

dogum seklini simdiden kafana takma.

sagol canimm dualariniz yeter ins hersey yoluna girer

kizlar hepinize ayri ayri tesekkur ederim dua etmeniz yeterli inanin Allah buyuk ben umudumu kaybetmiycem hic bir zaman hersey yoluna girecek insallah yalniz kizlar dr iliskiyi yasak etmedi biz girmiyoz 1 haftadir falan ama yasak demedi acip sorsammi kafam takildi hamile kaldigimdan beri yasak olmadi hic hersey yolundaydi karnimda cikmadi pek iliskidede sorun yasamadik kesin plesenta teshisi koymadi ondanmi acaba bidahaki kontrolde doner mutlaka donmezse ona gore islem yapariz dedi daha erken dedi bilgin olsun diye soyluyorum dedi donmezse sezeryanada hazirlikli ol diye bebisim saglikli hayirli olsunda yeter bana kizlarr sizleri cok seviyorumm saglounn

bende ilk 4 ay hiç kilo almamıştım ama seninkisi bayagı ilerlemiş bi gebelik yani en azından 3-4 kilo almış olman gerekirdi ben 6. ayıma girdiğimde 4-5 arası almıştım

canım bence siz her ihtimale karşı plasentanın durumu kesinleşene kadar ilişkiden uzak durun. kanaman falan olmadıysa sorun yoktur ama ihtiyatlı olmak lazım.

öncelikle tv de izlediğim bir doktor "anne ölüm orucu bile tutsa bebek ondan alıcağın alır, ama annedeki depoyu kendi için kullanır, biz vitaminleri bebekten çok anne için veriyoruz ilerde kemiklerine veya bağışıklık sistemine zararı olmasın" diye demişti. bu konuda evham yapmayın, bol miktar fındık, ceviz, badem tüketin. meyva ve yeşil yapraklı yiyecekleri yiyin. hem gereksiz kilo alımından uzaklaşırsınız hem beslenirsiniz. ben 32 haftalık hamileyim ve başından beri sadece 5 kilo aldım. o yüzden endişelenmeyin derim.

doğum şeklinize doktorunuzun şimdiden konuşmasına şaşırdım doğrusu. daha 6 aylık hamilesiniz bunları düşünmek için inanın çok erken. şimdi hamileliğinizin tadını çıkarın derim, çünkü son haftalar "hayırlısıyla gelsin de nasıl gelirse gelsin" deniyor yerimseniben

canım tereyağı ye,mercimek,bulgur ye,süt iç peynir ye ekmek,büskivi ye bunlar hem sana hem bebeğe kilo aldırır,meyve ye.aklıma bu kadar geliyor şimdilik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…