Aile Planlaması kızlar lütfen cevap verirmisiniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

susler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
121
0
kızlar ben spiral taktıralı 3 gün oldu ama daha kasıklarımda ağrı var aceba bu normal mi?
yoksa bir terslik olabilirmi?
taktıranlar lütfen yardımcı olur musunuz!!!!:44::44::44:

kızlar ben spiral taktıralı 3 gün oldu ama daha kasıklarımda ağrı var aceba bu normal mi?
yoksa bir terslik olabilirmi?
taktıranlar lütfen yardımcı olur musunuz!!!!:44::44::44:

Canım ben kullanmıyorum ama bak bu yazı faydalı olur belki sana

SPİRALİN YAN ETKİLERİ VAR MI?
Spiral genel olarak yan etkileri az ve nadiren şikayete nedn olan bir yöntemdir. Bu nedenle en çok kullanılani tavsiye edilen yöntemelerden birisidir. Yan etki olarak özellikle ilk takıldığı ay hafif kasık ağrısı görülebilir, 1-2 ay içerisinde bu şikayet kendiliğinden geçer. Adet kanaması miktarını az miktarda arttırabilir. Bu adetleri normal miktarda olan kadınlarda problem yaratmaz ama adetleri normalde aşırı miktarda olan kadınlarda daha fazla kanamaya sebep olabileceği için spiral tercih edilmez. Bunun dışında spiralin bel ağrısı, kilo almak, kilo vermek gibi yan etkileri olmaz, bu tür durumlar yaşanmışsa başka bir sebebin araştırılması gerekir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…