Kızlar lütfen bana yardımcı olun, çok mutsuzum

nobody54

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2023
134
121
33
Merhabalar,

Hiç lafı uzatmadan konuya gireyim 2,5 senelik evliyim, 1 senedir de bebek sahibi olmak için çabalıyoruz.
Ovülasyon testini de kullandım ama hiç pozitif sonuç alamadım, eşim de ben de kendimizi kontrol ettirdik, Allaha şükür bir problem yok ama neden hala olmuyor anlamıyorum, çok üzülüyoruz.
Rahim filmi çekinmek istiyorum artık, acısı sızısı umrumda değil, yeter ki hayırlı sağlıklı bebeklerimiz olsun, aile olalım inşallah,
Kısacası rahim filmi çektiren, çektirip hamile kalan arkadaşlar içime umut tohumları ekebilir misiniz, süreci çok merak ediyorum.
Ben İstanbul'da yaşıyorum, Avrupa Yakası'nda.
Burada bildiğiniz en iyi görüntüleme merkezi varsa da tavsiyelerinizi bekliyorum,
Allah razı olsun,

rahim filmi cektirip herhangi bir anormalik var mi tupler ne durumda diye bakilmali zaten

Sısli echomar Dr Cevat bayrak

Selam canım,
O filmi anestezi ilede yapıyor özel hastaneler. Durumun varsa öyle yaptırabilirsin. Onu dert etme.
Fazla düşünmektende olabilir. Bi arkadaşımın böyle takıntı yüzünden 3 sene olmadı. Tamam artık istemiyorum olmasın dediği ay hamile kaldı.
Onun dışında folik asit kullan, beslenmene vitaminlerine dikkat et.
Sorun yoksa ilk etapta aşılamayı deneyebilirsin.
Beylikdüzünde Burcu Özmen Demirkaya var çok tatlı ve bilgili bi doktor.

Canım benım seni çok iyi anlıyorum insan her ay hüsrana uğruyo ama inan psikolojik olmuyo benim 3 sene kafama takmaktan olmadı en sonunda olmuyosa olmuyo rabbimin bildiği vardır dedim tatile gittim gezdim tozdum o ay hamile kalmısım kafana takma dağıt kafanı ve suan oğlum 3 yaşında korunmayı bıraktık bayramda tatile gittik orda hamile kalmısım suan yeni hamileyim takmadın mı oluyo taktıgında da rahim kendini kapatıyo üzme kendini rabbim vericek inşallah namazlarını kıl dua et

Benim kuzenimle eşinin de çocuğu olmadı hiç bir sorun yoktu ikisinde d. 4 senenin sonunda rahim filmi çektirdi kız. Kanalda tıkanıklık var demişti yanlış hatırlamıyorsam. Ufak bi operasyon geçirdi. Sonra ilişkiye girdikleri ilk ay hamile kaldı. Umarım sizinde güzel sonuçlanır.

Bizde 24 aydır deniyoruz olmuyor hsg de çekildim hersey yaptik olmuyor problem de yok

Eşinizin verdiği teste kruger yöntemiyle mi bakıldı?

Eşinizin verdiği teste kruger yöntemiyle mi bakıldı?
Ne demek istediğinizi anlamadım ama eşimin verdiği numuneye yapılan test içeriği şunlardı;

Kalitesi
Aktifliği
Ömür süresi

Doktoru tüm değerlerinin iyi olduğunu söyledi,
Sizin dediğiniz nedir tam olarak, bakılması gerekiyorsa ona da baktıralım.

Sperm testine kruger yöntemiyle bakılırsa daha doğru bir sonuç verilir. Sizin teste baktığımda kruger yöntemi değil eski usül bakılmış gibi geldi. Eşime de eski usül bakıldı ve her şey iyi görünüyordu :) Kruger yöntemi ile bakıldığında morfoloji oranı düşük ve hızı düşük olduğu görüldü. Buna göre takviyeler aldı ve gebelik yaşadım. Her hastane bu yöntemle bakamıyor. Genelde söylemezler de bu yöntemle baktırın diye... Bu sitedeki arkadaşlar sağolsun kendimizin doktoru olmamızı sağladı.

İstanbul Avrupa Yakasında yaşadığınızı belirtmişsiniz. Doktor olarak önerim olmayacak ama testlerin doğru şekilde yapılması ve kontrol amacıyla Şişli Memorial Tüp Bebek servisinden randevu alıp muayene olmaya gidin. Gittiğinizde tüp bebek yapalım hadi diye bir tavırları olmuyor. Gerekli tüm testlerinizi yapıp ne durumda olduğunuzu söylüyorlar. Biz tüp bebek için gittik ve şuan ihtiyacınız yok denemeye devam edin şu takviyeleri alın diyerek bizi gönderdiler.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, inşallah gerek kalmaz bu ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…