Kızlar köpek sahipleneceğiz sizce hangisi? ❤️

Kızlar karar veremiyorum sizce hangi cinsi sahiplenmeliyim?
Eki Görüntüle 2585444
King Charles
Eki Görüntüle 2585445
Pug
Eki Görüntüle 2585446
Golden
King Charles ve pug yakın ırklar desek de golden bambaşka bir ırk.

Bence önce şartlarınızı, köpeğe ne verip köpekten ne bekleyeceğinizi netleştirip ondan sonra karar verin.

Golden diğerlerine göre büyük ırk mesela. Büyük ırk her anlamda küçük köpekten zordur. Evdeki büyüklüğü bir kenara, yediği yemek miktarı, kiloya göre hesaplanan ilaçları, ulaşımı, gezdirmesi vs her şeyi ötekilerden daha fazla olacak. KC veya pugı küçük boxa koyup dolmuşa taksiye otobüse yanınıza alırsınız, goldenda araba şart. Tüy miktarı haliyle goldenda daha fazla. Ayrıca golden aktif bir av köpeği, dolayısıyla enerjisi daha yüksek.

Pug ve KC genetik hastalıkları daha fazla olan ırklar.

Pug basık burunlu bir ırk, dolayısıyla sıcaktan egzersize her şeye ekstra dikkat etmeniz gerekecek.

Eğitime cevap verme anlamında golden diğerlerinden bir adım önde (diğerleri salak değil demek bu, eğitime karşılık vermek daha ayrı bir şey). Ama KC da küçük.

KC goldendan daha çok havlama potansiyeli olan bir ırk.

Valla şimdi köpek sahibi olan ve köpeklerin çoğunun akıbetini bilen biri olarak ben size 1-2-3-4 vs. diyemem, emin misiniz, köpek bakımını bilir misiniz, tatillerde ne yaparız diye düşündünüz mü, eğitim verebilecek misiniz... diye başlayıp bir sürü soru sormak istiyorum.

1.si hayvanlara aşığım hepsini çok seviyorum ve birçok hayvan baktım. Daha önce hiç köpek bakmadım ama akrabalarım içinde bakan çok fazla ve bende sürekli araştıran bir insanım yani bakmasamda köpek bakımıyla ilgili oldukça fazla şey biliyorum. Mesleğim gereği ona ayıracak zamanım bol yani düzenli yürüyüşüne ve eğitimine zaman ayırabilirim seve seve. Kendime köpek değil bir nevi çocuk evlat edineceğim. O yüzden alacağım sorumluluğun zorlukların farkındayım.

King Charles ve pug yakın ırklar desek de golden bambaşka bir ırk.

Bence önce şartlarınızı, köpeğe ne verip köpekten ne bekleyeceğinizi netleştirip ondan sonra karar verin.

Golden diğerlerine göre büyük ırk mesela. Büyük ırk her anlamda küçük köpekten zordur. Evdeki büyüklüğü bir kenara, yediği yemek miktarı, kiloya göre hesaplanan ilaçları, ulaşımı, gezdirmesi vs her şeyi ötekilerden daha fazla olacak. KC veya pugı küçük boxa koyup dolmuşa taksiye otobüse yanınıza alırsınız, goldenda araba şart. Tüy miktarı haliyle goldenda daha fazla. Ayrıca golden aktif bir av köpeği, dolayısıyla enerjisi daha yüksek.

Pug ve KC genetik hastalıkları daha fazla olan ırklar.

Pug basık burunlu bir ırk, dolayısıyla sıcaktan egzersize her şeye ekstra dikkat etmeniz gerekecek.

Eğitime cevap verme anlamında golden diğerlerinden bir adım önde (diğerleri salak değil demek bu, eğitime karşılık vermek daha ayrı bir şey). Ama KC da küçük.

KC goldendan daha çok havlama potansiyeli olan bir ırk.

Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok güzel noktalara değinmişsiniz.
Hepsiyle ilgili çok fazla araştırma yaptım. Oturduğum muhit evlat edineceğim can için oldukça müsait yani enerjisini atması bakımından hiç sıkıntımız olmayacak.
Ama galiba Pug'a kalbim ayrı atıyor. Maddi anlamda bir sıkıntım yok. Mesleğim gereği de zamanım çok. Hakkıyla ilgilenebileceğimden son derece eminim. Bu zamana kadar evlat edindiğim bütün canlar hamdolsun çok sağlıklı ve özenle bakıldı.

Diğerlerini bilmiyorum ama Golden tavsiye etmem şahsen bizim komşunun var çok havlıyor ve kötü kokuyor, gerçi köpekler o koku hep oluyor, bence kedi sahiplenin daha güzel ve temiz. köpek sorumluluğu çok, evet şuan minik halı çok tatlı gözüküyor ama büyüdükçe derdi artıyor, komşumuz şuan verecek bahçeli evi olan birini arıyor.. bahçeli eviniz yoksa köpekleri 4 duvar arasına kapatmaya çok karşıyım çalışıyorsanız ve o gündüzleri evde duracaksa çok mutsuz oluyorlar
Kedim var zaten ☺️ Ben onların zorluklarını dert olarak görmüyorum ve sahiplendiği bi hayvanı zorlukları sıkıntıları var diye başkasına vermeye de verenlere de oldukça karşıyım. İnsan kendi çocuğunu nasıl başkasına verebilir aklım almıyor. Sahipleneceğim canı eve kapatmaya hiç niyetim yok. Oturduğum muhit onun için çok uygun ve bahçeli. Tabi bahçede bakmayacağım ama enerjisini atabilecek. Mesleğim gereği de zamanım bol. 😊Geç saatlere kadar çalışan bir insan değilim 😊

Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok güzel noktalara değinmişsiniz.
Hepsiyle ilgili çok fazla araştırma yaptım. Oturduğum muhit evlat edineceğim can için oldukça müsait yani enerjisini atması bakımından hiç sıkıntımız olmayacak.
Ama galiba Pug'a kalbim ayrı atıyor. Maddi anlamda bir sıkıntım yok. Mesleğim gereği de zamanım çok. Hakkıyla ilgilenebileceğimden son derece eminim. Bu zamana kadar evlat edindiğim bütün canlar hamdolsun çok sağlıklı ve özenle bakıldı.
Puglar genel anlamda kolay köpekler. Sadece basık burunlu oldukları için solunum sıkıntıları oluyor özellikle sıcak havalarda ve egzersiz yaparken. Göz yapılarından dolayı da göz sorunları yaşatabiliyor ama genel anlamda King Charles'tan daha az sağlık sorunları oluyor.

Küçük köpeğin avantajı paket gibi taşıyabilmek :KK70:

Kedim var zaten ☺ Ben onların zorluklarını dert olarak görmüyorum ve sahiplendiği bi hayvanı zorlukları sıkıntıları var diye başkasına vermeye de verenlere de oldukça karşıyım. İnsan kendi çocuğunu nasıl başkasına verebilir aklım almıyor. Sahipleneceğim canı eve kapatmaya hiç niyetim yok. Oturduğum muhit onun için çok uygun ve bahçeli. Tabi bahçede bakmayacağım ama enerjisini atabilecek. Mesleğim gereği de zamanım bol. 😊Geç saatlere kadar çalışan bir insan değilim 😊
"Ay bu büyüdü zorlaştı" diye köpeğini verenlerin samimiyetine de sevgisine de zerre inanmıyorum.
Köpeğin her daim bebek kalmayacağını akıl edemiyorlarsa zaten diyecek bir şey de yok.

Puglar genel anlamda kolay köpekler. Sadece basık burunlu oldukları için solunum sıkıntıları oluyor özellikle sıcak havalarda ve egzersiz yaparken. Göz yapılarından dolayı da göz sorunları yaşatabiliyor ama genel anlamda King Charles'tan daha az sağlık sorunları oluyor.

Küçük köpeğin avantajı paket gibi taşıyabilmek :KK70:
Evet göz ve yüz yapıları nedeniyle düzenli temizliğe ihtiyaç varmış. Yüz katmanlarının arası filan temizlenmeliymiş. Pug çok sevimli ve ben onu her yere götürebilmek çok istiyorum:KK36:

"Ay bu büyüdü zorlaştı" diye köpeğini verenlerin samimiyetine de sevgisine de zerre inanmıyorum.
Köpeğin her daim bebek kalmayacağını akıl edemiyorlarsa zaten diyecek bir şey de yok.
kesinlikle. Çocuğum olacak sonuçta tırnağını dahi vermem kimseye

Evet göz ve yüz yapıları nedeniyle düzenli temizliğe ihtiyaç varmış. Yüz katmanlarının arası filan temizlenmeliymiş. Pug çok sevimli ve ben onu her yere götürebilmek çok istiyorum:KK36:
Ay ben çok imreniyorum böyle market arabasına köpeği koyup alışveriş yapanlara, kafede kucağında oturanlara falan.

Ben market arabasına koysam arabaya anca sığarlar :KK70:

Bence böyle katalogdan seçmek doğru değil. Barınaktan filan sahiplenme şansınız yok mu?
Şöyle mesela kedimi barınaktan aldım ama köpek bakım şartları kediden biraz daha zor olduğu için biraz daha hem apartmana hem benim hayatıma hem de onun eğitimi için doğru yaş aralığına sahip bir bebek istiyorum. Barınaklarda çok zamanım geçiyor ama bu zamana kadar pug geldiğini hiç görmedim.

İlk zamanların hevesiyle, yavru sevimliliğiyle her yere yanınızda taşımayın aman diyeyim. Sizsiz kalmayı, evde tek durmayı da öğrensin. Sonra bağımlı oluyorlar çok sorun çıkıyor.
Haklısınız kediyi öyle yaptım hep elimde yediriyordum sonra yerden yemek yemez oldu sıpa 😄

Haklısınız kediyi öyle yaptım hep elimde yediriyordum sonra yerden yemek yemez oldu sıpa 😄
Şimdi o bebek gözleriyle bakacak size, ayağınızın altında dolanacak hadi gidelim diye.
Off yavru köpeği nasıl özlemişim ya. Bir tane daha alasım var feci şekilde ama alamam ev kalabalık :KK70:

Allam onun pembecik göbeği olacak bir de, öpe öpe yumulmak lazım o göbeğe.

Cinsiyet ne düşünüyorsunuz, dişi-erkek?

X