kızlar kapandım

turko

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2010
3.747
6
kızlar 27 yaşındayım 2 çocuk annesiyim eşim beni hep türbanlı görmek isterdi hep ertelerdim yeni kapandım birkaç günde verdiğim bi karardı, bu aslında hep aklımdaydı dar giyindiğimde bazı bakışlardan çok rahatsız oluyordum nefsime uyuyordum aslında içim hiç rahat degildi kapalı giyinenlere bakıyordum içimden tesettürlü olsam dahamı rahat olurum acaba ne güzel giyinmişler diye düşünürdüm yapamazmıyım* acaba pişmanlık duyarmıyım diye hep ertelerdim ileri zamanlarda kapanırım( allahım ömür verirse )derdim ama birkaç gün attım tuttum şeytanın vesveseleri bunlar dedim ve gittim pardüsü şal falan aldım pardüse giyerek kapanacagıma asla düşünmemiştim kap giyerim en fazla derdim ama şimdi pardüsemi çok sever oldum bende sarı saçlı bakımlı biriydim. arkadaşlarım çevrem çok şaşırdı benden hiç beklemiyorlardı ben bile aynada baktıgımda kendime alışamadım şeytan çok vesvese veriyor açık halimdeki resimlerime bakıyorum ama bu şeytanın işi deyip dua ediyorum, şeytan yeni kapandıgımdan vazgeçirmeye çalışıyor allaha sıgınıyorum bu konuyla ilğili konuşmak istiyorum hep hani daha çok konsantire olmak şeytana asla kulak vermemek adına,içime kötü vesveseler geldiğinde kendimi kötü hissediyorum şanslı bir kul degilim bu düşünceler beynimde oluşmamalı, bu allahın emri nasıl aklım karışıyor diye kendime çok kızıyorum sonra kendimi topluyorum allahım şeytana uydurmasın bizleri kızlar yani 'işin özeti' HEM TATLI BİR HEYECAN, MUTLULUK, HEM VESVESE çok şükür bu adımı atmak nasip oldu ama pişman degilim.sizler ne kadar sürede alıştınız hepinize sevgiler:KK16:

Son düzenleme:
ne güzel Allahım tamamına erdirsin
vesveselere kulak asmayın. Aklınıza geldikçe dua okuyun
"sana gelen bu yolda beni yalnız bırakma" gibi tabii siz daha iyi bilirsiniz nasıl dua edeceğinzi.
bende kapanmayı istiyorum bakalım hayırlısı

amin canım ewet vesveseler geldiğinde allahım sana şeytanın vesveselerinden şerklerinden sana sıgınırım diye dualar ediyorum zaten o an allahın adını andıgımda kalbim daha serinliyor

Allahim hakkiyla tasiyabilenlerden eylesin insaAllah hayirli olsun :)
Bilincli ve gercekten Allah rizasi icin attigin bir adim ise alisma surecin hic uzun surmeyecek :)
Allah nasip ederse benimde yakinda bir senem dolacak..
Tesetturumu her gecen gun daha cok seviyorum..
Elimden geldigi kadar gerek durusum gerek yasantim ile ona layik olmaya calisiyorum..
Eksiklerim var ama Rabbimin izniyle tamamlamak nasip olur..
İnsaAllah sende tesetturune buyuk bir sevgi ile sahip cikarsin :KK16:

tebrik ederim.........bende niyetliyim kapalı olmaya.....

inşallah banada nasip olur......genç yaşta böle güzel kararlar alabilmek takdire şayan......

çabuk alışırsın kız.......hava soğuk eşarp çok soğuk havada süper korur.......ilk bahar gelene kadar çoktan alışmış olursun....

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Allahim hakkiyla tasiyabilenlerden eylesin insaAllah hayirli olsun :)
Bilincli ve gercekten Allah rizasi icin attigin bir adim ise alisma surecin hic uzun surmeyecek :)
Allah nasip ederse benimde yakinda bir senem dolacak..
Tesetturumu her gecen gun daha cok seviyorum..
Elimden geldigi kadar gerek durusum gerek yasantim ile ona layik olmaya calisiyorum..
Eksiklerim var ama Rabbimin izniyle tamamlamak nasip olur..
İnsaAllah sende tesetturune buyuk bir sevgi ile sahip cikarsin :KK16:

ne güzel ,, amin canım inşallah

tebrik ederim.........bende niyetliyim kapalı olmaya.....

inşallah banada nasip olur......genç yaşta böle güzel kararlar alabilmek takdire şayan......

çabuk alışırsın kız.......hava soğuk eşarp çok soğuk havada süper korur.......ilk bahar gelene kadar çoktan alışmış olursun....

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

teşekkür ederim ... haklısın canım sıcak tutuyor bende böyle düşünmüştüm yaza kadar hem alışmış olurum dedim kendimce :)

hepiniz çok tatlısınız maşallah
Allah hepinize nasip etsin
alışma süreci zor değil çünkü kapanmanın verdiği mutluluk vesveselerin çok üstünde
tabii kapanmak isteyenler elini çabuk tutmalı
çünkü bekledikçe insan vazgeçiyor
kapanmak istiyorsanız, gidin kendinize başörtü alın ve aklınıza ya da gönlünüze geldiği bir anda hiç ertelemeden kapanın ve o gün sokağa öyle çıkın
inanın kimse sizi ayıplamayacak, herkes çok beğenecek, siz de iyi ki kapanmışım diyeceksiniz

çok doğru bir karar vermişsin Allah daim etsin ve tesettürün hakkını vermeyi nasip etsin. yeni kapanmış biri olarak seni korkutmak istemiyorum ama maalesef ki günümüzde tesettürü moda diye bana yakışıyor diye kullanan çok kişi var. ama unutulmamalıdır ki önemli olan tesettürün bize yakıştığı değil bizim tesettüre yakıştığımızdır...

ewet haklısınız bende hem heyecan sevinç hem vesveseler oluyor bazen vesvese oldugunda kendime çok kızıyorum pişman degilim elhamdullah

çok doğru bir karar vermişsin Allah daim etsin ve tesettürün hakkını vermeyi nasip etsin. yeni kapanmış biri olarak seni korkutmak istemiyorum ama maalesef ki günümüzde tesettürü moda diye bana yakışıyor diye kullanan çok kişi var. ama unutulmamalıdır ki önemli olan tesettürün bize yakıştığı değil bizim tesettüre yakıştığımızdır...

teşekkür ederim ..çok haklısınız bunu sıkça düşünerek hareket etmek lazım sağolun..

Hayırlı olsun cnm ben de 2,5 yıldır kapalıyım 1 ayda alışmıştım ben sen de alışırsın hemen... Allah herkese nasip etsin herkesi yoluna döndürsün..

bir konferans vardı
adı çok ilginçti : farzdan tarza dönen tesettür
çok dikkat çekici ve doğru bir tespitti

Allah layık olmayı nasip etsin
Allah'a doğru dürüst kul olmayı ve onun emirlerini en doğru yerine getiren kullarına dahil etsin hepimizi inşallah
müttakilere öncü kılsın hepimizi

Hayırlı ve daim olsun inş. :KK42:
Bende kapanalı 5 ya da 6 sene oldu
Bak yılı bile hatılamıyorum artık :emir_bebek:
Bende baya açık biriydim ve bir anda pat diye kapanmaya karar verdim
Hatta annem baya şaşırmıştı
-sen mi kapanıcaksın? diye
Sonuçta hiç pişman olmadım.
Zamanla o vesveselerin geçecek merak etme.

Bende pardüse giymem diyordum; kaplarım var ama pardüse de almak istiyorum artık. Yani zamanla nefsini köreltiyorsun. Kendine zaman tanı :nazar:

X