Kizlar kafam çok karişik ne yapsam!

masumkedi

Guru
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
131
0
kızlar oğlum 3350 kilo doğmuştu 20 gün erken doğdu 2.ayında 4.600 olmuş sadece anne sütü veriyorum ama emerken çok ağlıyo emzirdikten sonra devamlı aranıyor emzik emmese:ecrin_bebek: hiç durmayacak doktoruna söylüyorum yetmiyo galiba sütüm diyorum hayır yetiyo sakın mama verme diyor:bbo:.bende arada versem diyorum gizli ne dersiniz?kötükedihüsobide hala sarılığı geçmedi doğduğundan beri sarı tahlil istedim yaptırmadı erken doğduğu için geçer dedi geçen zorla yaptırdım oda sadece gözlerinde kalmıştı sarılık değerler yüksek çıktı :uhm:ama dr hala zamanla geçecek diyor demekki çok sarıyken yaptırsa kimbilir kaç çıkacaktı offff aklım çok karıştı :uhm:belkide çocuk sarılık diye kilo alamıyorrr ne yapsam sizce akıl verinsenağlama mam versemmi bide hangi mamadan ne kadar veriyim:çok üzgünüm:

canım sarılık olan bebekleri pek ac bırakmıyolar ama doktor sonuçta ne biliyim bi bildiği vardır
ama benim doktorum 1 ayda 850gr aldıgı halde bile başal istersen demişti
ikinci ayda 750gr aldı
2 ay 20 günlüktü bi tarttırdım 20 günde 200gr almış hemen günde 2 -3 kez mamaya başladım bi görsen nasıl yiyiyo
bence sende 2 göğsünü emzirdikten sonra bi dene 2 ölçek mama yap ne kadarını yicek ona göre ayarla sanki 2 ayda fazla almamış
ama tabi unutma canım en kıymetlisi anne sütü humana siteel tee kullan eger kullanmıyosan cok farkediyo desteklesin sütünü
günde 3 fincan iç farkı 2 günde hemen farkedeceksin canım
keske sütü bol olan anneler gibi yavrularımızı sütümüzle besleye bilsek 6 ay ama azsa olmayınca olmuyo ben neler denedim neler bünye meselesi bizraz önemli olan bıraktırmamak memeyi
illa ki emecekler diye ac bırakmaya gerek yok yazık yavrularımızı bende 2 ay inat ettim ama iyi etmemişim bak 3cü ayında 20 günde anca 200gr almış yavrum
ben bu arada sma s-26 kullanıyorum aptamil alma bence kabız yapıyo canım

Son düzenleme:
bir anne her zaman bebeginin doyup doymadıgını anlar bence..
ama sadece kilo alsın diye mama vereceksen yanlış yaparsın,
ama hakikaten doymuyorsa yazık bebişine..
istersen bi doktora daha götür..
mama markasınıda doktor bebege göre tavsiye ediyor galiba ama smilac cok iyi..biraz katı kaka cıkartıyor ama anne sütüde alacagı icin bebeğin sorun olmaz

canım sutun olmuyorsa zorla yapacagın bı sey değıl sut olayı.bence cok degıl mama takvıyesı yapabılırsın bebegın cok da zayıf değıl canını sıkma sutun artması morale de bağlı unutma.ve bence bır baska doktora gotur.cevremdekı herkes mulıpa kullanıyor.bn de kullansam onu alırdım cocuguna ve sana sağlıklı gınler dılıyorum.........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…