Kızlar idrar yolu enfeksiyonu oldum:((((((

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Kızlar 1 haftadır karın ağrılarım vardı,iki ayrı dra gittim ikiside muayene etti bişey yok,idrarda yanma varmı diye soruyolar yok öyle olunca idrar tahlili de istemediler,dün sabah çok iyiydim öğlene doğru inanılmaz idrara çıkma isteği birde kasıkta ağrı oldu drumu aradım hemen nst ye gir birde idrar tahlili ver dedi,idrarda lökosit çıktı 40 civarı,bir antibiyotik,birde antiseptik verdi dr,eve geldik, tuvalete gittim idrarla kan geldi hemen drumu aradım tekrar idrar yolu enfeksiyonu geçiriyosun dedi 3 litre su iç dedi idrar kültürüde verdim.....Çok korkuyorum bebeklerime zarar gelicek diye:KK43:((((((((((((((((

geçmiş olsun canım bilmiyorum hamdolsun böyle birsey yasamadım ama bebeklerıne bı zararı olacagını düşünmüyorum bol bol su iç gecer canım doktorlarda ondan diyo zaten suyu ihmal etmeyın diye .canım bıde bırsey dah duydum nettede arastırdım kızılcık suyuda çok iyi gelıyomuş idrar yollarına ben içiyorum hergün 1 bardak

Geçmiş olsun canım bebeklerine zarar gelmez canım ona göre ilaç veriyorlar hamillelikte çok sık olan bir durum sen bol bol su tüketmene bak

canım ya çok geçmiş olsun.... ama bence suyu ihmal etme.... ben normaldede çok su içen biriydim ama hamileliğimde buna çok dikkat ettim... en az 3 lt su içiyorum günde... belkide daha fazla.... ama bunun çok faydasını gördüm.... bebişlerine allahın izniyle hiçbirşey olmaz... kendine dikkat et yalnız.... opuyorumnanaktan

canım geçmiş olsun. hemen telaşe etme antibiyotiği kullanınca geçecektir. bende 17. haftamdayken idrar yollarımda enfeksiyon çıkmıştı monoral diye tek kullanımlık bir antibiyotik kullandım sonrasında geçti.. bir an önce ilacını kullanırsan bebeklerine zarar vermeden geçecektir inşallah tatlım..

Sağolun kızlar,benimki biraz ağır geçiyor sanırım şu anda acayip midem bulanıyor birde karın ağrısı,bu hale nasıl geldim anlamadım ya,ne kadar izole yaşıyorum oysa ama olacağı varsa gelip buluyor işte......

Birde kullandığım ilaçlar aksef 500mg ile piyeloseptyl 50 mg bunları kullanan oldumu aranızda hamileyken,içim hiç rahat değil kullanırken ama enfeksiyon daha zararlı....

evet canım öyle o kadar çok dikkt ediyoruzkii geçen bende ishal oldum ağrısından gece 10 da hastaneye yatırdılar o akşam 2 serum yetmedi ertesi gün bir tane daha verdiler mikrobikmiş o kadar çok dikkat ediyoruz neden böyle şeyler oluyor diye kızıyorum hatta annem bana çok kızdıydı sen uyuz bişeydin iyice manyaklaşmıssın temizlik konusunda bu cocukları böyle yetiştirme diye kızıyoodu valla haklı galibaa kaydirigubbakcemile3 ama olan oluyor işte önemli olan çabuk atlatmak....

çok gecmış ols ınş sıfa bulursun canım..............aslında taharet suyuna sırke koymayı tavsıye edıyolar...............mıkrobu kıtıyo..........ınş ılaclarını al canım .............bol sıfa

Vallahi nilcim sakınan göze çöp kaçar misali oluyo bizim galiba........

Muallim cnm sağol bir atlatabilsem sağsalim şu durumu....

ınş canım ılaclarını mutlaka duzenlı ..iç camarını sıksık degış........sırkelı su ıle yıka o bolgeyı...........bol su ıç............ınş canım gececek uzme kendını....................

nevrat cnm geçmiş olsun gerekli şeyleri doktorun yapmışşş korkma tatlım ilaca cvp veren ve bebeklerine zararı olmayan bişeyyyy

canım hiç telaş etme antibiyotikten sonra geçecektir. bende 2 kere idrar yolu enfeksiyonu geçirdim bol bol su iç. antibiyotiğide gece yatmadan önce iç en az 4-6 saat idrar torbanda kalsın daha etkili oluyor. geçmiş olsun canım...

canım hiç telaş etme antibiyotikten sonra geçecektir. bende 2 kere idrar yolu enfeksiyonu geçirdim bol bol su iç. antibiyotiğide gece yatmadan önce iç en az 4-6 saat idrar torbanda kalsın daha etkili oluyor. geçmiş olsun canım...

Teşekkür ederim cnm,peki sende karın ağrısıda yapmışmıydı enfeksiyon ben biraz isal gibide oldum da....

nevra canım çok geçmiş olsun bitanem. demek karın ağrın bundanmış. ay hiç ummadık şeylerden hiç ummadık şeyler çıkıyor. canım druna üven sonuçta sana zararlı bişeyş vermez ve arkadaşların dediği gibi zorfa olsa bol bol su içki idrarla mikrobu atasın canım. allahın izni ile bu günlerde geçecek bitanem

nevra canım çok geçmiş olsun bitanem. demek karın ağrın bundanmış. ay hiç ummadık şeylerden hiç ummadık şeyler çıkıyor. canım druna üven sonuçta sana zararlı bişeyş vermez ve arkadaşların dediği gibi zorfa olsa bol bol su içki idrarla mikrobu atasın canım. allahın izni ile bu günlerde geçecek bitanem

Sağol cnm.....Evet wavycim ya bu çıktı ama keşke daha önce farkedilseydi bu kadar ilerlemeden,herşeyede normal deyip geçmemek lazımmış demekki bence her ağrı sızı önemsenmeli gebelikte.....iki dra gittim biri gaz sancısıdır dedi biri karnın genişliyodur dedi idrarda yanma olmadığı için konduramadılar halbuki bir idrar tahlili istenseydi bir hafta önce tedaviye başlayabilirdim ama yinede şükür Allaha ne diyim...Allah beterinden saklasın,inşallah bugünleride geçiricez....

Sağol cnm.....Evet wavycim ya bu çıktı ama keşke daha önce farkedilseydi bu kadar ilerlemeden,herşeyede normal deyip geçmemek lazımmış demekki bence her ağrı sızı önemsenmeli gebelikte.....iki dra gittim biri gaz sancısıdır dedi biri karnın genişliyodur dedi idrarda yanma olmadığı için konduramadılar halbuki bir idrar tahlili istenseydi bir hafta önce tedaviye başlayabilirdim ama yinede şükür Allaha ne diyim...Allah beterinden saklasın,inşallah bugünleride geçiricez....

evet canım herşeye dikkat etmemiz gerekiyor. drlarda yanma olmayınca konduramamıştır. ama aklında olsun benim doktorum nerdeyse her ay benden tam idrar testi istiyor. bazen böyle gizlenebiliyor hain mikroplar.:eek:lmaz:
inşallah tez zamanda atlatırsın canım arkadaşım. moralini yüksek tut ben çok kişide gördüm buda mide bulantısı gibi hamilelik hastalığı. eminim en kısa zamanda ilaçlarla temizlenecektir:1hug:

Ben de şu anda antibiyotik kullanıyorum. Ben de hem enfeksiyon var hem de bebişler hızlı büyüdüğü için böbreklerimde büyüme yapmış çok ağrım vardı bir kaç gün önce ama ilaç kullandığımdan beri geriledi. Çok su içmeye çalışıyorum... sana da geçmiş olsun nevra-t

Ben de şu anda antibiyotik kullanıyorum. Ben de hem enfeksiyon var hem de bebişler hızlı büyüdüğü için böbreklerimde büyüme yapmış çok ağrım vardı bir kaç gün önce ama ilaç kullandığımdan beri geriledi. Çok su içmeye çalışıyorum... sana da geçmiş olsun nevra-t

Cnm sanada geçmiş olsun,sen hangi antibiyotiği kullanıyosun?

X