Kızlar fikre ihtiyacım var, hamilelikte ideal yaş vs. ????????

defne1453

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1.505
1.642
Selam güzellikler. Ben 2 yildir evliyim ve 27 yasima girmek uzereyim. Eşimle yedi senelik sevgiliyken evlendik. Evlendiğimizde eşim üniversiteyi iki yıldır uzatmıştı ben ise mezun olmuştum . Bu nedenle okulu bitirmeden evlenmiş olduk. Ancak, bu senede mezun olamadı :110:
Okulunun bitmesine ise tahmini bir sene var ve o da bu durum hallolmadan çocuk istemiyor. Maddi olarak rahat edelim istiyor haliyle. Ancak bende yaşım çok ilerlemeden çocuk sahibi olmak istiyorum, okul durumu da çok uzadigindan kesinlikle olarak bitecegindende emin degilim. Bununla birlikte çevremde yıllardır isteyipte bebisine henüz kavusmamis çok kişi var. Birde uzun süredir korunmadan dolayı yumurtalıklarda tembellesme olur diye biliyorum var mı acaba böyle bişey ???Bu halde sizce çocuk için acele etmem gerekir mı ?? ideal çocuk sahibi olma yaşı kaç olmalı??​

Son düzenleme:
İdeal yaş çiftlerin hazır olduğu yaştır. Maddi manevi. Siz çalışamadığınızda maddi olarak sıkıntı yaşayacak mısınız? O açıdan sorun var mı?

Bir de okulunu uzatmış ama çalışan arkadaşlarım var. Eşiniz çalışıyor mu?
Okulu çok mu zor yoksa gereken özeni göstermiyor mu? Neden uzuyor? Sorumlulukla ilgili bir sorun varsa baba olmanın sorumluluğunu alabilecek mi?

Burada biz ne desek sizin derdinize çare olmaz.Çünkü istemeyen siz değil eşiniz ,onun da sizin konu açmanızla ikna olacağını sanmıyorum.Taraflardan biri çocuk istemiyosa konu kapanmalı aslında konunun ideali budur.

Psikoloji ne zaman sağlamsa o zaman derdim ama şimdi onu da demiyorum.

Doğru zamanda gelsin inşallah.

Ama yaşınız geç kalmış duygusu yaşatacak bir yaş değil.

Bir de okulunu uzatmış ama çalışan arkadaşlarım var. Eşiniz çalışıyor mu?
Okulu çok mu zor yoksa gereken özeni göstermiyor mu? Neden uzuyor? Sorumlulukla ilgili bir sorun varsa baba olmanın sorumluluğunu alabilecek mi?[/QU Çalışıyordu ancak çalıştığı için okula gereken özeni göstermedi ve okula yüklenebilmek için bu aralar işten ayrıldı. Okulun gidişatına göre yeniden çalışmaya başlayacak.

Psikoloji ne zaman sağlamsa o zaman derdim ama şimdi onu da demiyorum.

Doğru zamanda gelsin inşallah.

Ama yaşınız geç kalmış duygusu yaşatacak bir yaş değil.
İnşallah, teşekkür ederim . Her kadın gibi hemen olmazssa diye endişe ediyor insan yoksa hemen denemeyle olacağını bilsem hiç problem yapmıycam :oops:

Selam güzellikler. Ben 3 yildir evliyim ve 27 yasima girmek uzereyim. Eşimle yedi senelik sevgiliyken evlendik. Evlendiğimizde eşim üniversiteyi iki yıldır uzatmıştı ben ise mezun olmuştum . Bu nedenle okulu bitirmeden evlenmiş olduk. Ancak, bu senede mezun olamadı :110:
Okulunun bitmesine ise tahmini bir sene var ve o da bu durum hallolmadan çocuk istemiyor. Maddi olarak rahat edelim istiyor haliyle. Ancak bende yaşım çok ilerlemeden çocuk sahibi olmak istiyorum, okul durumu da çok uzadigindan kesinlikle olarak bitecegindende emin degilim. Bununla birlikte çevremde yıllardır isteyipte bebisine henüz kavusmamis çok kişi var. Birde uzun süredir korunmadan dolayı yumurtalıklarda tembellesme olur diye biliyorum var mı acaba böyle bişey ???Bu halde sizce çocuk için acele etmem gerekir mı ?? ideal çocuk sahibi olma yaşı kaç olmalı??​
Biyolojik olarak 25 yas ve ustu. Ama bence maddi ve manevi olarak o bebeğe tam olarak yeteneğiniz zaman. Eksik gedik geçmesin hayati. Eğer sağlık probleminiz yoksa bekleyin.

Selam güzellikler. Ben 3 yildir evliyim ve 27 yasima girmek uzereyim. Eşimle yedi senelik sevgiliyken evlendik. Evlendiğimizde eşim üniversiteyi iki yıldır uzatmıştı ben ise mezun olmuştum . Bu nedenle okulu bitirmeden evlenmiş olduk. Ancak, bu senede mezun olamadı :110:

bence psikolojik olarak hazırsanız çocuk yapın, zaten hayatta herşey mükemmel olmuyor önemli olan psikolojik olarak hazır olmak, zaten bekleseniz bile okulun bitip bitmeyeceği kesin değilmiş, onu bekle bunu bekle derken bi bakmışsın yaş olmuş 40. ve evet bildiğim kadarıyla artık o yaşlarda yumurta rezervleri yıldan yıla azalıyor, hamilelikle alakalı risklerde yıldan yıla artıyor tabii

Maddi manevi hazırmoldugun zamandır ideal yaş ayrıca az biraz evliliğin tadımı çıkarmalı gezme tozma bebek olunca bunlar kısıtlanıyor hasta olmasın aman uykusu geldi vs diye
Bence bana göre evlilikte basıncı senede falan olmalı

X