Kızlar ellerim uyuşuyor....:((((

ebuka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
316
5
Kızlar 1 haftadır ellerimde uyuşma vardı. Geçen bazamı temilziyim dedim, iyice düzenledim falan, yoruldum baya. Ellerim daha da fenalaştı. Elektriklenmeye başladı. Zaten şişten kapatamıyodum, şimdi kesinlikle çok acıyor kapatırken. Birşey tutarken falan kavrayamıyorum bazen. Bu sabah da açılsın diye içe dışa açıp kapamaya çalışırken, parmaklarımdan biri kapalı kaldı. Şok oldum. Tutup açtım parmağı. Çok garipti. Tık diye hissettim parmağın açıldığını. Hala elektriklenme devam ediyo bu arada. Pazartesi doktora gidicem, o zaman sorarım diye aramadım ama aklıma takıldı. Bunlar sinir sıkışması alametleri diil mi ya? Böyle bişi yaşayan var mı?

canım geçmiş olsun bendede sabah kalktığımda sosis gibi oluyo parmaklarım ellerim şişiyo açıp kapatıyorum bayaa bi sonra normale dönüyo düzgün yatamamaktan kaynaklanıyo sanırım artık son aydayız normal böyle şeyler

Kızlar 1 haftadır ellerimde uyuşma vardı. Geçen bazamı temilziyim dedim, iyice düzenledim falan, yoruldum baya. Ellerim daha da fenalaştı. Elektriklenmeye başladı. Zaten şişten kapatamıyodum, şimdi kesinlikle çok acıyor kapatırken. Birşey tutarken falan kavrayamıyorum bazen. Bu sabah da açılsın diye içe dışa açıp kapamaya çalışırken, parmaklarımdan biri kapalı kaldı. Şok oldum. Tutup açtım parmağı. Çok garipti. Tık diye hissettim parmağın açıldığını. Hala elektriklenme devam ediyo bu arada. Pazartesi doktora gidicem, o zaman sorarım diye aramadım ama aklıma takıldı. Bunlar sinir sıkışması alametleri diil mi ya? Böyle bişi yaşayan var mı?

bunlar normal şeyler canım.büyüyen rahimimiz vücuttaki sinirlere baskı uyguluyor.drum bana 6. aydan beri b vitamini kullandırıyor.eğer çok rahatsızsan bence drunu ara sana da bir ilaç önerecektir..b vitaminin sinir uçlarına etkisi olduğu için ben baya rahatladım.geçmiş olsun canım

bence endişelenmene gerek yok, yaklaşık bir aydır bende de oluyor aynı şeyler. Çok ileri düzeyde değil ama, normal karşılıyorum hatta o sebepten doktora bile sormadım.

hayır kesinlikle normal bişey bendede aynısı oluyor parmaklarım uyuşuyo ve agrıyor sabah ilk uyandıgımda yere basamıyorum ayaklarımdada aynısı oluyor.

Ebuka, elektriklenme bende de oluyor, uyuşma da normalmiş canım. Sen yine de doktoruna sor ama ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum. Ben mesela özellikle tencere falan yıkarken oluyor. Koluma elektrik çarpmış gibi oluyorum.

Canım bu kadar şiddetli olduysa doktoruna bir danış.Sinir sıkışması normal ama aşırı oluyorsa atel takılır felan diyordu nette.

kızlar 1 haftadır ellerimde uyuşma vardı. Geçen bazamı temilziyim dedim, iyice düzenledim falan, yoruldum baya. Ellerim daha da fenalaştı. Elektriklenmeye başladı. Zaten şişten kapatamıyodum, şimdi kesinlikle çok acıyor kapatırken. Birşey tutarken falan kavrayamıyorum bazen. Bu sabah da açılsın diye içe dışa açıp kapamaya çalışırken, parmaklarımdan biri kapalı kaldı. şok oldum. Tutup açtım parmağı. çok garipti. Tık diye hissettim parmağın açıldığını. Hala elektriklenme devam ediyo bu arada. Pazartesi doktora gidicem, o zaman sorarım diye aramadım ama aklıma takıldı. Bunlar sinir sıkışması alametleri diil mi ya? Böyle bişi yaşayan var mı?

canim bendede var ayni sorun kilitleniyor parmaklarim bazen
iki elimdede var
fakat hamilelikte normal olduğunu biliyorum
inşallah böyle kalmaz doğum sonrasi
geçmiş olsun

Canim,benimde ilk hamileligimde cok kilo almistim ve tuza dikkat etmemistim,duba gibi sistim,ellerimi normal kullanamadigim icin baya bi kirip dokmeler yasamistim,hatta bi kersindecam bi tabaktezgahin ustune dusup kirilmisti ordan yere duserken bacagimi kesmisti,egilip bastiramiyodumda,evdede yalnizdim baya kanamisti,neyse bu sefer cok dikkat adiyorum kilo almamaya,cok sukur bu yasima ragmen ilkinden daha iyi geciyor ve buda kilodan ve tuza dikkat etmemden sanirim.Biliyorsun tuz nem tutma ozelliginden dolayi cok tuzlu yersen hucrelerde su tutuyo , vucut sisiyo,buda sinirlere baski yapiyo tabi,bu nedenle tuza dikkat et diyorum ben ,gemis olsun canim,umarim kisa surede sikintilarin gecer.

screenshot059yu1.png

merhaba,
aynı sorun yaklaşık bir aydır bende de var ve ağrılar gün geçtikçe artmaya başladı. hatta geceleri uyuşma ve ağrısından dolayı uykumdan ağlayarak uyandığımı biliyorum senağlama. sağ elim bazen kullanılamaz duruma geliyor ve kavrama yeteneğimi kaybetmiş durumdayım. geçen gün ortapediste gidip gösterdim ve karpal tünel sendromu tarzı olduğunu söyledi öncelikle mr istedi ama hamilelikten dolayı şimdilik bu mr doğum sonrasına kaldı ve şimdilik atel verdi. hamilelikten sonraki 2 ay da sorun devam ederse tekrar göstereceğim ve busefer mr alınacak. ona göre tedaviye başlanacak.
sana da geçmiş olsun .bence en azından doktora gösterki rahatlatmak ve ilerlemesini önlemek için ne şekilde atel vereceğini söylesin.

Kızlar doktora gittim bugün ve de sordum. Hamilelikte normal olduğunu, fazla da yapacak birşey olmadığını, çok kötü olursam atel verilebileceğini söyledi. Elini çok yoracak işler yapma dedi (nasıl olacaksa!!! :))))). Az kaldı kızlar, dayanacaz artık miniklerimiz için. Herkese tekrar teşekkür ederim, acil şifalar olsun inşallah.....

hamilelikten sonra bendede başladı.aşırı uyuşma ve ağrıya dönüştü.sonunda ameliyat oldum.kurtuldum sizede geçmiş olsun

X