Kızlar doktorlara nasıl güveneceğiz

Dilasare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
904
-109
Merhaba ben ilk çocuğumdan 6 sene sonra hamile kaldım .
13 haftalık gebeydim ,olayı yaşamadan bir gün öncesi hastaneye gittim bebeğiniz iyi gayet dedi bir gün sonra suyum gelmesi üzerine hastaneye gitti bebek yaşıyordu ama suyum bitmişti .
Mecbur karar ile düşük oldu , gitti yavrum .
Doktora normal yollar ile düşüreceksin ded ilaç verdi dil altı ve vajinadan iki saat içinde bebek düştü daha sonra hastanede bebeğim eşide düştü .
Geçen karından ultrason işe baktı doktor için temiz gayet dedi .
Ama tam bir haftayı geçti kanamam azda olsa devam ediyor ve terliyorum aşırı.
Haftaya patoloji sonucu var ve ben bebeğin beden düştüğünü sorduğumda suyu bittiğini birden bire ve her doktorun anlamayacağını anlık bir şey olduğunu büyük ihtimal enfeksiyon kaynaklı falan dedi .
Kızlar şimdi benim kanamamın sürmesi normal mi bi sorun olsa karından ultrason ile görünür müydü doktor temiz dedi .

Merhaba ben de bu sene Şubat ayında 14 haftalık düşük yaptım doktora 17 haftalık diye gittik ama bebeğimin kalbi durmuş 3 hafta öylece kalmış içimde. İlaçla normal doğum şeklinde düşük yaptım sizin gibi ayrıca damardan da suni sancı verdiler yaklaşık 12 saat sürdü benimki. Eşinin çıkması da 1.5 saat sürdü. Sonrasında 2 hafta kanama sürdü ilk bir hafta kanama şeklinde 2. Hafta lekelenme şeklinde oldu. Ultrason ile rahmin boyutu ve kanama olup olmadığını kontrol ettiler 1 hafta sonra. O 2 haftanın sonunda tamamen durmuştu kanama. Bana antibiyotik vermişti doktor enfeksiyon olmasın diye şu an lohusasın aslında kanaman devam etmesi normal çok değilse tabi. 3 gün hastanede yattım o süreç içinde de kanama boyutunu takip etti ebeler. Sürekli sordular ne kadar kanaman var diye hasta bezi takiyordum gelip ona baktılar vs.

Benim şuan ilk haftam bitti suni sancı ile bebek düştü hemen
Sonrasında doktor kontrol edecekken eşise düştü bir avuç dolusuydu kanamam azaldı ama geliyor azda olsa ben antibiyotiği bitirdim banada verdi .
Şuan bir halsizlik var üzerimde bıkkınlık ve ter atıyorum .
Alttan muayene yapmadı karnımdan bakıp temiz dedi sadece .
Şuan normal ped yetiyor bana ama kanama devam etmekte .

Çok geçmiş olsun yaz mevsimi olduğu için daha da zor oluyordur. Bir sonraki kontrol ne zaman? Kan hapı da verdi mi bu arada bana verdi kullandım 1 ay

İnşallah ,Allah razı olsun süreç zor ve üzücü
Rabbim hayırlı kapılar açsın
Düşükten sonra evladınız oldu mu ne zaman gebe kaldınız
Amiin hepimiz için inşallah. Yok olmadı 6 ay oldu işte düşük yapalı şimdi yeni yeni düşünüyoruz doktora gittim dün değerlerime bakması için. Adetliyken gel hormonlarına da bakalım dedi hormonlarda da bir şey çıkmaz inşallah. Bir kez normal yolla çocuk olduysa hormonlarda sıkıntı olmaz diyorlar ama bilmiyorum tabi

Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda tez zamanda Rabbim nasip etsin ,
Bende vajinal muayeneden korkuyorum ,doktor haftaya kontrolü o şekilde yapıcaz dedi en büyük korkum ,sırf bu yüzden oğlumu istekli olarak sezaryen doğum yapmıştım ne yapıcam bilmiyorum enfeksiyon olup olmadığına falan bakacak

Amin inşallah. Korkmanıza gerek yok aslında kayganlaştırıcı sıkıp muayene ediyorlar hiç acı olmuyor. Daha doğru sonuç verdiği için genelde onu tercih ediyorlar. İşiniz kolaylaşır inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…