Kızlar deli olacağım bir akıl verin lütfennnnn.

Aybala42

''me veddeake rabbuke ve ma kale...''
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
1.332
206
Arkadaşlar benim eşimle hafta çi görüşmem imkansız.eşim cuma geliyor pazartesi sabah 5 te gidiyor.benden 2 saat uzakta bir yerde görevli.ben de öğretmenim biliyorsunuz.benim de onun yanına gitme şansım yok.3 aydır korunmuyoruz ve bebek düşünüyoruz ancak sadece haftasonuna denk geldiği için yumurtlama günleri bazen haftaiçine denk geliyor ve kaçırıyoruz.Mesela bu ay hesapladım 9-10-11. günler yanımda.sonra haftaiçi yok ve 16-17-18.günler yanımda.ee doktorlar bir de günaşırı diyor yani sadece 9-11 ve 16-18 günler olacak.e peki yumurtlama günüm 12 ya da 14.günler ise kaçırıyoruz eşim yok.çok umutsuzluğa düşüyorum.ne olur moral verin.bu ay sıkıntımdan 1hafta önceden lekelenmeler başladı.ne yapmalıyım?a.s.a.s.a.s.

canım oncelıkle 3 ay zaten gebelık olusması ıcın cok kısa bır sure.
kac gunde bır adet goruyorsun?adet dongün kac gun?
eger 28 gunde oluyorsun yumurtlaman 14,yada 15.gundur.
bırde acaba yumurtlama gununde esının yanına gıtme ıhtımalın hıcmı yok canım?
gercı olacagı varsa yumurtlama gunu felan demıyor,oluverıyor,ıcını ferah tut lutfen.
ınsallah bıran once hamıs kalırsın.

eşin uzaktaymış tek başına hamilelik zor olmaz mı.....yaşın müsaitse biraraya gelmeyi beklerdim ben.....hamile olunca hormonsal duygusal değişimlerin olacak tek başına katlanabilir misin...

rosemin dediği doğru.yumurtlama gününde rapor alıp eşinin yanına gitsen isabetli olur ...yoksa gün hesaplayarak yumurtlama dönemine denk getirmekte zorlanacaksın ayrıca döllense de rahme tutunamama ihtimali de var......

Kızlar 30 yaşındayım artık.eşimin gelme durumu hiç belli olmaz.Ertelemek istemiyorum.ben yanıa izin alıp o günler gitsem orada duş bile yapacak imkan yok anlarsınız.eşim bile 5 gün banyo yapamıyor.lojmanda kalıyor ne güneş enerjisi ne sohben hiç bir şey yok ve çok üzülüyorum.

Bir de haftaiçi ailemle kalıyorum ailem çok destek bana,o yüzden eşimin olmamasını atlatırım diye düşünüyorum hamileyken.

Adetlerim 3-4 yıl önce 28 günde 1 idi.şimdi hiç şaşmaksızın 26 günde 1 oluyor.

canım benim dur bii önceliklee.bu kadar endişeye kapılma.hem ne kadar endişelenir ve stres yaparsan bebek senden o kadar uzaklaşır haberin olsun.illa 14,15,16 günlerde tutucak diye birşey yok.spermler içerde 48 ile 72 saat arası yaşayabiliyor.günaşırı yapamasanız bile eminim yaptığınız zaman denk gelip bebek süpriz yapacaktır diye düşünüyorum.yeterki stres yapıp hormonlarınızın dengesini bozmayın.allahın inşallah tez zamanda gönlünüze göre verir.

canım acıkcası bence bebk fıkrını ertelemesen ıyı edersın.
madem aılen senın yanında bıraz daha rahat atlatırsın.
bırde canım esının kaldıgı yerde sohben,gunes enerjısı olamayabılır,pekı kücük piknik tüpü de mı yok?
tüpün üstünde suyu ısıtıp banyo yapabılırsın.

canım steresten uzak durmaya çalış allah verirse ilişkiye girdigin zamanda verir sıkıntı yapma yeterki işte

bizdede aynı durum mevcut eşim ayda bir geliyor gecen ay 15-16 ncı günlerinde yanımdaydi.bu ay gebe kaldımmı bilmiyorum..yüzde 20 ihtimal stres yapmamak ve akışına bırakmak lazım..bendede sanırım ovulasyon günüm 11 inci günlerdi bir ihtimal gebe kalmam..ama hayırlısı olsun şunu unutma tek değilsin söyle düşün düzenli bir birlikdelikde olmamasi dezavantaj ama bunu kafana takma ben akışına bıraktım folık plusa devam ediyorum 2 kutu bitti bende ..şuan sorun yok bekleyip görceza.s.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…