Premature Bebekler Kızlar çok endişeliyim bir bakar mısınız?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

zambakl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
272
3
Kızlar 28 haftam bitti.Bebeklerimin biri 1033 gr-diğeri 900 gr.

Diğeri gittikçe arayı açıyor çok korkuyorum

4 doz colestone iğne yapıldı iki gün önce duydumki kortizon muş..İyice şişirecek beni galiba..

Doktorum mayıs sonu doğurursun haziiranin 15ine kadar kalsa muhteşem bir süpriz olur diyor...

Mayıs sonu bebeklerim sadece 33 haftalık olacaklar..ozamana kadar ne kadar kilo alırlar bilemiyorum..
Sizce bebeklerimin kilosu nasıl?
Colestone hakkında ne düşünüyorsunuz.

Yorumlarınızı bekliyorum,

Şimdiden teşekkürler

canım öncelikler bebeklerin vaktinde doğarlar inşallah...
kiloları iyi bence endişelenme...bende 33 haftamda doğum yaptım 1,890--1,660 olarak doğdular.
3 gün yoğun bakımda kaldılar...bende 4 doz colestone iğne vurulmuştum, bu iğne ciğer geliştirici iğne.
benim kızlarım 10 günden fazla kalacaklardı yoğun bakımda ama bu iğne sayesinde 3 gün kaldılar..

sağlıklı doğumlar..

Canım bebekler en çok 28 haftadan sonra kilo almaya başlıyorlar. ınşallah zamanında doğum yaparsın ama mayıs sonunda olursa da endişelenme.
Celestone iğne çok faydalı. Normalde bebeklerin ciğer gelişimi 34. haftada tamamlanıyor. Celeston iğne'den doğumdan 2 gün önce ben 2 doz oldum bu iğne sayesinde bebeğim 28 haftalık doğmasına rağmen makineye bağlanmadan kendisi nefes alabiliyordu.
Bu iğnenin etkili olabilmesi için yapıldıktan sonra 2 gün daha bebeğin sabretmesi gerekiyor. Çok şükür bebeğim 2 gün bekledi. Ama eğer doğmasaydı iğnenin etki süresi 1 hafta 10 gün kadar galiba yani bebek doğmazsa tekrar edilmesi gerekiyor. Yeter ki bebeklerin biraz daha beklesin celestone iğne vurulmak seni başka açılardan endişelendirmesin.
ınşallah kuzucuklarını sağlıkla kucaına alırsın.

canım bende 33 haftada doğum yaptım..1630 gr doğdu 10 gün küvezde kaldık ..çıktığımızda 1530 kg dı..
Celestone bana yapıdı ama bebeğim 2 gün bekleyemedi ..
iğne yapıldıktan 13 saat sonra mecburen aldılar..
cihaza bağlı kalmadık...10 gün küvezdeydik..çok şukür sağlıklı bebeğim..
inşallah seninkiler zamanında gelir..
33 haftada korkma...hele iğne yapıldıkdan sonra endişelenmene gerek yok...

Kızlar öncelikler destekleriniz için çok teşekkür ederim
Bu forumdan öyle çok şey öğrendim ki..
28.Hafta sonunda bana bu iğnelerden 4 doz yapıldı1 gün ara ile..
Mayıs sonu olursa demekki tekrarlanacak etkisi geçiyormuş dediğinize göre..

canım bende 28.haftalık hamileyim doktorum banada erken doğum tehdidi dedi.geçen hatfa bebeğim 1093 gr.dı.senin nasıl başladı belirtileri?.iğne yaparız 32.yi bulduralım dedi dr.
anlatırmısın ben çok korkuyorum.

canım benim hiçbir sıkıntım yoktu...
bir gece ansızın suyum geldi (sebep bile bulamadular)
apar topar hastaneye gittik...
orda 13 saat durabildi bebeğim kalp atışları zayıflayınca hemen aldılar bebeğimi...
ınşallah sizler zamanında sağlıkla doğurursunuz bebeğinizi...

aynı durumdayız..ama bendeki durumu yazmaya mecalim yok...ağlayacak gibiyim..............

Bu iğnenin etki süresi olduğunu bilmiyordum :1shok: bu kötü oldu. bana yapıldı 10 gün önce. şimdi etkisi geçmiş olacak o zaman. peki ben bugün doğum yapmak zorunda kalsam ciğerleri gelişmemişmi olacak bebeğimin senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…