kızlar cevap verin lütfen

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
5 aylık gebeyim ve kansızlık varmış bende acaba çok ciddi sorunlara yol acarmı ve doğumdada risk taşıyormu mesela fazla kan kaybı gibi cevaplarınızı bekliyorum

cnm benim kansızlık ciddi bir sorun ama çaresi olmayan bir sorun değil.Hematoloji bülümünden bir hematologla görüşürsen çok iyi olur.Onlar sana söyleyeceklerdir zaten ama GYNO FERRO SANOL bebeğin ve annenin kansızlığını önlemede,hematologların önerdiği tek ilaç.Sen moralini bozma sakın.

canım demir eksikliğinden kaynaklanıyo.demir ilaçları mide bulantısı yapıyo. eğer mide bulantısı falan oluyosa ferro sanol duedonal kullan çünkü bu ilaç bağırsaklarda çözünüyo. demir tabletinin bebeğine zarar değil yarar getirir. beyin zeka gelişimi için gerekiyo. sendede de kansızlık sonucu yorgunluk ve bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. doğumdada kan kaybı daha çok olduğu için riskli bi durum olmasına karşı demir takviyesi almanı öneririm.

canım bende 24 haftalık hamileyim bendede kansızlık var doktorum demir hapı verdi ve kan yapıcı şeyler yiyiyorum sende öle yap allahın izniyle bişey olmaz korkma.........

hepinize çok teşekkür ederim ama korkularımı yenemiyorum işte bende kan hapı kullnamaya başladım

X