kızlar bu durumu yaşayan var mı, acillllll

nupeldared

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2009
129
1
merhaba son adet tarihim 9 şubattı ve 18 martta gebelik testi yaptırdım b-hcg değerim 77 çıktı, ancak bugün değer 188 çıkt, bu yükselme çok çok yavaş ve doktor dış gebelikten şüphelendi, vajinal ultrasonda da kese görünmedi, bu durumda kalan var mı, saatlerdir ağlıyorum, doktorlar net bi şey söylemiyor, çarşamba tekrar kan testi yaptıracam, lütfen yardımm edin, deneyimleriniz varsa paylaşın:çok üzgünüm:

benim de öyle olmuştu canım. kan testim 140tı doktor düşük olabilir demişti. sonra bana testi tekrarlatmadı ama nasıl yükseldi bilmiyorum yani doktoruma uyup bi hafta evde ekledim öyle.sonra ultrasonla bakıldı kese görünmedi doktor ya düşük olur ya dış gebelik olabilir dedi. 2 gümn sonra kan sayımı yine gebelik testi yapıldı ama o gün karnım ağrımıştı feci, değerim 4,83 çıktı yani düşük yapmıştım. dış gebelik olup olmadığını testlerini tekrarlayarark ve kan sayımı yaptırarak anlıcak. umarım değildir canım. ağlasan neolcak. ben de çok ağlamıştım ama her şey olacağına varıyo. ağlama canım. büyük ihtimelle düşük yapabilirsin. dur bakalım.her şey de vardır bi hayır.

ay lütfen arkadasımm ne demek büyük ihtimalle düşük yapabilirsin..arkadasımız zaten korkmuş daha da karamsarlaştırmayalım rica ederim...evet bende düşük yaptım sweetcim ama ben yaptım diye herkesin aynı olacak degil dimi tatlım...beni de yanlış anlama seni üzmek için yazmıyorum..
ama nupeldared arkadasımızın kan degerleri yavaş yükselmiş...hemen düşük yapacagı anlamına gelmiyor ki bu..o deger büyük ihtimalle yükselir.bak bir arkadasımız için kaç gündür endişe ettik aynı senin gibiydi...kan degeri yükselmiyordu..ama bugün kan testi yaptırdı ve bi anda yükselmiş kendi de inanamadı...herşey olabilir..kendini üzme daha birşey belli degil cnm..inşallah korkulacak birşey yoktur.

canım değerin çok yükselmemiş inşallah dış gebelik değildir yarın gitde bizede haber ver ama ağlayıp yıpratma canım kendini zaten gebelik bile vücut için yeni birşeyken bu durumda seni daha çok zorlamasın diye ağlama olurmu

canım merhaba bizde senden haber bekliyoduk aglayıp kendini yıpratma dur bi bekle zamana bırak daha hiç bişey belli degil belki sonradan yükselir kan degeri ben burdan birinde sonradn yükseldigini okudum inşallah senin de öyle olur test yapınca haber et

Son düzenleme:
kızlar merhaba ben 2 gun once hamıle oldugumu ogrendım..1 ay 9 gunluk bebek...degerlerımde problem yok ama doktor ultarsonda bebegı goremedı dıs gebelık ıhtımalı varmıs ınanılmaz gergınım cumartesı tekrar bakıcak bana dua edın ...

Nupeldared arkadasim, diger arkadaslarin dedigi gibi, doktora gidecegin gune kadar bekle ve aklina kotu seyler getirme ins. duzelir canim kendine dikkat et bolca dinlen

bencede bi doktora görün panik yapma benimde ilk değerim 162 çıkmıştı daha sonra beta hcg yaptırmadım bile uzun zaman bebeğim gözükmedi geçen hafta gözüktü bende sıkıntıya düşmüştüm ama bi sorun çıkmadı inşallah bişey yoktur haberlerini bekliyoruzzz bazen adet düzensizliği olan kadınlarda döllenme geç oldugu için bebek geç gözükebiliyormuş inşallah öle bişeydir..

kızlar merhabalar, iyiki varsınız, az önce hastaneden geldim, yine çok az bi yükselme var, doktor gebeliğin normal olmadığı açık dedi, cuma günü bi daha bakacaklar çünkü önce düşük olmasını bekleyecekler, olmazsa artık bi şekilde müdahale ile düşürecekler, bugünde ağladım, her test sonucu bir yıkım oluyor benim için, öğrendiğimden beri gece kabuslar görüyorum, düşmeyinceye kadar böyle acı çekecem, Allah kimsenin başına böyle dert vermesin

kızlar merhabalar, iyiki varsınız, az önce hastaneden geldim, yine çok az bi yükselme var, doktor gebeliğin normal olmadığı açık dedi, cuma günü bi daha bakacaklar çünkü önce düşük olmasını bekleyecekler, olmazsa artık bi şekilde müdahale ile düşürecekler, bugünde ağladım, her test sonucu bir yıkım oluyor benim için, öğrendiğimden beri gece kabuslar görüyorum, düşmeyinceye kadar böyle acı çekecem, Allah kimsenin başına böyle dert vermesin

merhaba canım.
öncelikle geçmiş olsun. sanıyorum birşeyler yolunda gitmiyor ama sen moralini yüksek tutmalısın.
bak hepimizin başından benzer şeyler geçmiş, derinsunun, sweetbaby nin.
bende dış gebelik geçirdiğim.
senin sağlığın yerinde olsun, öenmli olan sensin çünkü.
ama tahlil yaptırmayı ihmal emte, eğer dış gebelikse erken teşhis cok önemli.
hiç kanaman veya gaz sancısı gibi sancıların oluyormu?
bende görünen belirtiler bunlardı.
kendine dikkat et ve çok üzme canım.

merhaba son adet tarihim 9 şubattı ve 18 martta gebelik testi yaptırdım b-hcg değerim 77 çıktı, ancak bugün değer 188 çıkt, bu yükselme çok çok yavaş ve doktor dış gebelikten şüphelendi, vajinal ultrasonda da kese görünmedi, bu durumda kalan var mı, saatlerdir ağlıyorum, doktorlar net bi şey söylemiyor, çarşamba tekrar kan testi yaptıracam, lütfen yardımm edin, deneyimleriniz varsa paylaşın:çok üzgünüm:

arkadaşım benımde aynı belırtilerım vardı önce 90 sonra 130 oldu ve kese görünmedı 3 gün sonra şiddetli ağrıyla düşük yaptım biyokimyasal gebelık dedıler. inş. bebegın tutunur ve btg yükselır devamlı yat ayaga kalkma kabız olma ve maydanoz ve kekik yeme.. HAYIRLI HABERLERİNİ BEKLIYORUZ

X