Aile Planlaması kizlar birr sorumm varrr

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

balbocuuu

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2016
7.974
26.227
2 gun sonra ilk defa asilama olucam ve merak ettiqim ilk denemede hamile kalma sansi nekadar ilk denemede hamile kalan varmi cok heycanliyim bi okadarda korkuyorum turmaz diye butun umidimi bagliycam bu aya olmasa cook uzulucemm ilk denemede sans nekadar acaba bilen arkadaslar varmi????

Sakin ol canım bir derin nefes al bu ne heyecan stres böyle yaparsan kendini strese sokacaksın ve gebelikte ve bu süreçte stres hormonu hiç iyi değil. Bildiğim kadarı ile normal bir gebelikten biraz daha yüksek bir şansı var 8 defa denedim ama olmadı nasipte yokmuş bu seni ümitsizliğe de düşürmesin eski eşimdi kendileri Onunla olmaması gerekiyormuş ama biz çok zorlamışız tüp bebek bile denedim kaç defa şimdi yeniden evlendim bakalım neler olacak sağlıklıysan hiç takma kafana ve lütfen sakinleş böyle yaparsan inan olacağı varsa da kendini sıkıntıya sokarsın olmaz ise üzüleceğini biliyorum ama böyle dünyadaki son şansın gibi davranma düşünme neler var bu dünya da şansının olması bile ne güzel bir şey biraz sakin ol ve kendine huzur verecek düşünceler içinde ol dilerim hemen sağlıkla hamile kal ve güzel haberini yine ver burda Doktorda sana aynı şeyi söyleyecek sakinleşmelisin

Benim ilk aşılama tuttu. Ama esimde de bende de bir sorun yoktu. Beklenip hamile kalinamamis bir süre de yoktu. Buna rağmen doktor şansımız yüzde 10 demişti. Ilk aşılama tuttu. Ama bütün hayatınızı buna bağlamayın. Kaçıncı denemede oluyor insanların. Veya kaç deneme başarısız oluyor da, sonra doğal yollardan oluyor. Hamileligin önündeki en büyük engel kafaya cok takmak. Mümkün olduğu kadar zihninizi boşaltmaya çalışın.
Ben hiç yatmadim, hastaneden çıkınca eve bile gitmedik, gezdik, yemek yedik. Sadece oturarak yıkanma dediler, onun dışında her şeyi yaptım. Saracoglunun bir videosu var, aşılama ve tüp bebek tedavisi görenlerin yemesini tavsiye etmedikleri şeyleri anlatıyor. Onları yemedim bi süre.

Cok saol ama ne bileyim kurtaj oldum 1 sene gecdi bir problem olmadiqi halde gebe kalamadim klomen flan kullandim okadar istiyorumki biliyorum rabbim nezman nasil eylese ozmn olucak ama ne kadar takmamaya calissamda takiyorum iste onceden calistiqim yerden ciktim beni gorenler hemen karnima bakiyor kendimi cok tuaf hissdiyorum istemsizce utaniyorum her goren bebek yokmu sirf bu etraf akrabalar ne dusunuyor millet ne diyo bnm hamkimda diye diye kendimi sitrese sokuyorum..

Neguzell suan hamilemisiniz. Hic duymadim yememesi tavsiye edilen seyleri ama bi izlerim bilqin icin saol cnm

Neguzell suan hamilemisiniz. Hic duymadim yememesi tavsiye edilen seyleri ama bi izlerim bilqin icin saol cnm
Evet 31 haftalık hamileyim. Inşallah siz de güzel haberler alırsınız.
Taze nane, maydanoz, yoğurt, ekşi, sirke, turşu, mısır, kereviz hatırladıklarım. Bi 15 gün kadar uzak durun. Zaten sonra sonucu öğrenirsiniz

Derhal ve katiyet ile o ortamdan çıkmalısın. Bak herşeyden önce “elalem ne düşünüyor,ne der, baskı oluyor” düşüncelerini bir çamaşır suyu ile sil aklından izi bile kalmasın. Tıka kulaklarını dünyaya sadece huzurlu olmaya çalış.10 yıl kısır dediler bana ölecektim ellerinde çocuk derdinden 5günlük kürtajlıydım kaçtım kurtuldum boşandım ve sonuç sorun eski eşimdeymiş çektiğim eziyeti sana anlatsam kendi duyduklarına gülmeye başlarsın lütfen ama lütfen duyma... şuan iyi ki de olmamış diyorum sabırlı ol ve kendini üzme daha şimdiden olmazsa düşüncesindesin böyle kendini kasacaksın. 1 yıl uzun bir süre değil ve normal her bünye kendine özel ve kendine has sürede toparlanır. Stres yapma ne olur nezaman boşvereceksin bebeğin sana cöööeeee diyecek inan ve sadece eşin ile paylaş bunları kimse bilmek zorunda değil senin ve sizin özeliniz bu.

Allh saglikla kucaqiniza almayi nasip etsin ya umut oldunuz bana.. peki neden bunlarin ne zarari oluyormus hic bilgim yok asilamadan sonra ne yapmaliyim ne yapmamaliyim fln

Sende baya zor gunler gecirmisin isde vardir bi hayir belki benim olmamasindada vardir bi hayir ama insan taktimi takiyor adet olmama yakin durup kendimi dinliyorum sikildim artik kendimden bu kadar takmak istemiyorum durup durup aqliyorum nasil asicam bilmiyorum allh yardimcimiz olsun

Allh saglikla kucaqiniza almayi nasip etsin ya umut oldunuz bana.. peki neden bunlarin ne zarari oluyormus hic bilgim yok asilamadan sonra ne yapmaliyim ne yapmamaliyim fln
Prolaktin hormonunu yükseltecek uzum, incir gibi gıdaları da yemeyin bir süre. Tam açıklamasını bilemiyorum ama ben 2 hafta kadar yememistim, siz bilirsiniz.
Doktorunuz ne yapıp ne yapmayacağınızı söyleyecektir size zaten. Rahim ağzı açıldığı için, herhangi bir enfeksiyon olmasın diye antibiyotik verdi bana. Bir de progestan hormon ilacı ve folik asit kullandım.
Oturarak yıkanmak hariç herşey serbest dedi. Genel ev işi yaptım, ilişki zaten öneriliyor, aşılama tutmasa bile çatlak yumurta varsa dollenebilir dogal şekilde. 3 4 gün iliski öneriliyor.

Çalışıyor musun bilmiyorum ama aklını oyalayacak şeyler bul kitap oku bol bol bu sana iyi gelecektir. Ne kadar az düşünürsen okadar rahat edersin. Ben atlattım o günleri tekrarına da müsade etmem çok şükür. Daha senem dolmadı evleneli ne çocuk düşünüyorum ne korunuyorum nede istemiyorum diyorum tamamen aklımda olmayan bir konu bu soruyor herkes eşiminde hiç çocuğu yok henüz.Onunda umrunda değil öyle eğleniyoruz ki bunlara harcayacak zaman kalmıyor olacaksa zaten olacak olmayacaksa ne yapsan olmuyor diyoruz... Soranlara da düşünmüyoruz bile henüz diyoruz gelip geçiyor.Düstursuzlar da var tabiii onlara cevabımız çok daha sert. Kimsenin buna müdahil olma hakkı yok çünkü
İnşallah seninde güzel haberlerini alırız

Cok saol ya dikkate alicam bunlari umarim ise yarar. Peki siz adetin kacinci gunu yaptrdiniz asilamanizi hatrliyormusunuz bde tekmi ciftmi yumurtan olsmusdu

Cok saol ya dikkate alicam bunlari umarim ise yarar. Peki siz adetin kacinci gunu yaptrdiniz asilamanizi hatrliyormusunuz bde tekmi ciftmi yumurtan olsmusdu

Kesinlikle çoğul yumurta istemiyordum. Tabii ki Allah verirse yapacak birşey yoktu ama tek olmasını çok ısrarla istedim. Tek yumurta vardi. Adetin 18.gunu oldu aşılama

Ins hepimizin guzel hberleri olur umarim. Eqleniyorsaniz ne mutlu size hayattan zevk aliyorsunuz ben evde is yapiyorum malum qecinmek zor zaman ole geciyor ama insan gezip dolasinca unutuyor ama esim calisiyor hafta sonlarida dinlenmek istiyor hic gezmeye zaman yok tabi bolede sikici oluyor ama yapacak bisey yok iste

Kesinlikle çoğul yumurta istemiyordum. Tabii ki Allah verirse yapacak birşey yoktu ama tek olmasını çok ısrarla istedim. Tek yumurta vardi. Adetin 18.gunu oldu aşılama
He bnmde tek 22 mm adetin 16 gunu olcam simdi sizde tutmusya bnde oyuzden soruyorum meraktan orendiqinizde nekadarlikti adet tarihinizde nasil belirtileriniz oldu cok soru sordum kbakmayin amaa inanin meraktann

Ne güzel bir meşgalen var işte...Aklını boşalt ve iyi düşün ki iyi olsun dilerim bebişin gelsin bolluk bereket huzur getirsin sana.

He bnmde tek 22 mm adetin 16 gunu olcam simdi sizde tutmusya bnde oyuzden soruyorum meraktan orendiqinizde nekadarlikti adet tarihinizde nasil belirtileriniz oldu cok soru sordum kbakmayin amaa inanin meraktann
Unutmam diyordum ama unutuluyormus, halbuki üstünden sadece 6 ay geçti. Gonal f igne kullaniyordum her gun cok düşük dozda. Gun aşırı yumurta takibine gidiyordum doktora. En son 16 mm olmustu, bugün de gonalf vur, ertesi gece catlatma ignesi vur dedi. Catlatma ignesinden yaklasik 30 saat sonra falan da aşılama oldu. Toplam 1 dakika bile surmeyen bir işlem. Sonrasında yarim saat kadar islem yapilan koltukta yatmaya devam ettim. Asilamanin 13.gunu idrarda silik cizgi çıktı, ertesi gün kan verdiğimde kanda çok net çıktı.
Belirti herkeste farklidir ama göğüs ağrısı ve bel ağrısı cok yaşadım. Kasiklarda batma ve adet sancısı çok oldu.

Bn femara hap kullandim sadece umarim bnmde olurr cinsiyeti ne bibisinnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…