Aile Planlaması Kızlar bi bakın lütfen...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Laviniada

Guru
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2013
1.218
643
Ben geçen ay 2 nisanda adet oldum ve o gün doğum kontrol hapına başladım.Cuma günü haplarım bitti pazartesi gecesi bi damla pembe kan geldi salı günü sabah bir kaç damla kahverengi leke geldi akşamda bir pedi bir parmak boyu kadar siyaha yakın koyu kahverengi kan doldurdu ancak ve bir daha da kan falan gelmedi az önce tekrar az birşey kahverengi leke geldi.Ama hiçbirisi adet kanına benzemiyor.Sizce hamile olma ihtimalim var mı?

Test yapmak için belki erkendir diye yapmadım canım birde doğum kontrol hapı ile hamile kalınır mı?

Normalde kalinmaz dogum kontrol hapiyla hamile, belki hapin etkisidir, belki artik oyle adet goruceksin. Cunku hap adet kanamalarini azaltir, hatta bazi haplar yok eder. Senin gidip test yapman lazim ama hap hic aksatmadan hergun ictiysen hamile kalmazsin normalde, bi gun unutuysan olabilir

Kızlar gittim eczaneye test alıp yaptım negatif çıktı doğum kontrol hapını hiç aksatmadan içmiştim her gün ama farklı saatlerde yalnız .Şimdide böyle şuphelenince ikinci kutu hapa başlamadım artık.

O zaman bence sen adet gordun, belki adetin artik oyle olur yada bu sadece alisana kadar, yeni hapa baslayinca boyle seyler oluyo. Bi keresinde ben uc ay adet olmadim sonra bi ay boyunca oldum hapi bunyem kaldirmamis

O zaman bence sen adet gordun, belki adetin artik oyle olur yada bu sadece alisana kadar, yeni hapa baslayinca boyle seyler oluyo. Bi keresinde ben uc ay adet olmadim sonra bi ay boyunca oldum hapi bunyem kaldirmamis
Demek ki benimde öyle oldu.Ben adete benzemeyince panikledim henüz çocuk düşünmüyorum sanırım..Zorlu bir ilişkim vardı 5 yıldır süren 4 ay oldu evleneli ama yaşadığımız şeylerden sonra şuan emin değilim çocuk yapma konusunda.Negatif çıkınca üzüldüm desem yalan olur.Çunku eşim pek çocukları sevmiyor.Zaten daha önceki evliliğinden de 16 yaşında bir kızı var o yüzden çocuk pek istemiyor olsa aldırmaz ister ama ben çocukla ilgilenip ilgilenmeyeceği konusunda tereddütteyim yani.

Bencede daha erkenmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…