Aile Planlaması Kızlar Bi Bakar Mısınız ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cadinin_elmasi

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2013
5
0
22 temmuz adetimin son günüydü ve erkek arkadaşımla korunmasız ilişki yaşadım,içime boşalmadı ama ben nolur nolmaz diye 36.saatte norlevo aldım. ilacı aldıktan sonraki 1 hafta yani bugüne kadar kasık ağrısı, sırt ağrısı,ayaklarda üşüme gibi sıkıntılarım oldu. bugün kahverengi akıntım başladı adet kanamasına benzer. bu durumda hamilelik riski yoktur değil mi ?
acil cevaplarınızı bekliyorum.
sevgiyle kalın.

22 temmuz adetimin son günüydü ve erkek arkadaşımla korunmasız ilişki yaşadım,içime boşalmadı ama ben nolur nolmaz diye 36.saatte norlevo aldım. ilacı aldıktan sonraki 1 hafta yani bugüne kadar kasık ağrısı, sırt ağrısı,ayaklarda üşüme gibi sıkıntılarım oldu. bugün kahverengi akıntım başladı adet kanamasına benzer. bu durumda hamilelik riski yoktur değil mi ?
acil cevaplarınızı bekliyorum.
sevgiyle kalın.

korkmana gerek yok canım hamile değilsin ama dikkat edin korunmasız ilişkiye girmeyin

çok teşekkür ederim bana cevap verdiğin için. haklısın korunmasız ilişki yaşamamalıydım tamamen benim aptallığımdan...
bu ilacın bana yaşattığı stres, bünyemdeki bozukluklar bana çok iyi bir ders oldu bir daha tövbe...

ovulasyon dönemimde korunmasız ilişki yaşadım fakat sonrasında hemen ayaga kalktım ve epey yürüdüm ilişkiden 17 saat sonra norlevo hapını aldım sonrasında kusma yada ishal olmadı fakat 1 saat sonra tuvalet ihtiyacım oldu bunu sorun yaratmıcağını okudum bugün hapı alalı 5. gün fakat herhangi bir yan etkiye raslamadım kanamam olmadı kanamamın olmaması hamile kaldığımımı göstrerir ?

ovulasyon dönemimde korunmasız ilişki yaşadım fakat sonrasında hemen ayaga kalktım ve epey yürüdüm ilişkiden 17 saat sonra norlevo hapını aldım sonrasında kusma yada ishal olmadı fakat 1 saat sonra tuvalet ihtiyacım oldu bunu sorun yaratmıcağını okudum bugün hapı alalı 5. gün fakat herhangi bir yan etkiye raslamadım kanamam olmadı kanamamın olmaması hamile kaldığımımı göstrerir ?

ayağa kalkıp yürümen hiçbişeyi değiştirmez ki.. giden gitmiştir zaten :) ara kanaması ilacın yan etkisi.. olmayadabilir.. hamile olup olmadığını anlamak için beklenen adet tarihinde adet olman gerekir.. gecikirse test yaparsın.. ama ara kanama olunca genelde hamile değilsin demek oluo.. en sağlıklısı adet gününe kadar beklemen..zor ama başka çaren yok

ayağa kalkıp yürümen hiçbişeyi değiştirmez ki.. giden gitmiştir zaten :) ara kanaması ilacın yan etkisi.. olmayadabilir.. hamile olup olmadığını anlamak için beklenen adet tarihinde adet olman gerekir.. gecikirse test yaparsın.. ama ara kanama olunca genelde hamile değilsin demek oluo.. en sağlıklısı adet gününe kadar beklemen..zor ama başka çaren yok
bi çok yerde okudum yer çekimi yüzünden spermler ilerlemekte güçlük çekiyomuş kimi yerlerdede kanama olmaması döllenmiş yumurtamın olmadığını göstergesiymiş çok araştırıp okuyunca insanın kafası karışıyo :)

cnm tam birleşme olmadan, ovulasyon dönemine denk gelmediği zamanlarda bile hamile kalan var.. olacağı varsa oluyo zaten.. tek yapman gereken adetini beklemen..

kanamayı kendine baz alma o seni yanıltır.ilişkinin 15.gününde kan testi yaptır kesin sonuç alırsın.adeti bekemene gerek yok.

X