kizlar bebislerinizin uyku duzeni nasil????????

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Kizlar bebislerinizin uyku duzeni nasil? uyuma ve uyanikm kalma sureleriniz?Nisan annelerine soyle bi goz attimda.Annislerden biri kizini anlatmis."Sabah 10 da kalkiyor 2 saat uyanik kaliyor sonra yatiyor 2 saat uyuyo ve 2gibi kalkip 2saat yine uyanik kaliyor " demis hayret ettim . Valla nazar degmesin :nazar::nazar::nazar: ama bizim kayranin toplam uyanik kaldigi sure anca 2 saattir.butun gun gozunu acmadan uyuyor arada viyyyyy yaptimi sutuniu veriyorum gozunu acmadan icip uyumaya devam ediyor...
Sizin bebisler ne kadar uyyor.Bizde mi bir tuhaflik var yoksa normali bu mu? Dr gitmek istemiyorum esim artik cok kiziyor.Cocuk fik dese dr goturuyosun diyor....:nazar:

Elifcim benim oğluşun uyku süresi değişiyor..Henüz küçük olduğundan pek düzeni yok..Akşamları 6-10 arası biraz huysuzlanıyor..Sabahları da biraz kendi kendine uyanık kalmak, oynamak istiyor..Yarım saatte bir yada iki saatte bir uyandığı oluyor ama emmeden uyumuyor hiçbir zaman ve memede uyumak çok hoşuna gidiyor..Benimde ilk çocuğum olduğundan azıcık mızıldansa hemen koşuyorum..Ama kızının durumu normal küçük bebekler günde 20 saate kadar uyurmuş..

günler geçtikçe ,büyüdükçe uykuları düzene giriyor ..kızımın gece ve gündüz ayrımı tersti,baştan bende böyle düzensiz gidecek diye korkmuştum ama düzeldi..çok şükür..,şimdi gündüz coğunlukla uyanık ,uyursada kısa süreli uyuyor,gece ise; hep uyuyor,tabi 3 saatte bir emmek dahil.

mercancım valla maaşaalah kayraya bizmkide günüz genelde uyanık özellikle akşam üstü tam azıtıyo saaat 3-4 gibiden 9-10 a kadar hiçö yatmıyor gecede üç saatte bir falan uyanıyo bi uyanıncada en az bir saat uyanık kalıyor

benim mertimde gündüz bazen 2-3 saat uyanık kalıyor o zaman gece iyi uyuyor ama gündüz uyanamzsa gece 2*-3 saat uyanık kalıyo oda baya kötü oluyo.

birde yeni anneler bebeklerinizin tam uyanmasını sağlayın bırakın biraz ağlasın ciğerleri genişlesin böylece tamamen uyanmış olur memeyi emme sürasi uzar ve sık sık uyanmaz.mızırdanınca alırsanız onu alışkanlık haline getiriyorlar.bende ilk oğlumda sizin gibiydim ama bu oğluma tam tersini yapıyorum mızırdansa almıyorum bazen kendi kendine tekrar uyuyor ama bazende ağlıyor uyanıyor.bi deneyin bence...birde gündüz baktınız hep uyuyor arada uyandırın ayaklarını gıdıklayın altını açın gündüz uyanık kalsınki gece uyusun

yaseminciğim sana katılıyorum..mırıl mırıl seslenince almamak lazım..sonra en küçük mırıltılarda hep yanına istiyor..uyku arasında seste cıkarabiliyorlar..bende öyle yapmaya çalışıyorum ,birde ağlaması karın kaslarını kuvetlendirirmiş,ses telleri açılırmış..o yüzden biraz ağlasın birşey olmaz

arkadaslar kizim 45 gunluk ama son 3 haftadir sapitti sabah 9dan sonra oglene kadar uyku yok altini temizliyorum doyuruyorum saat 12de disari cikip ormanimiz var icinde parki olan oraya bayiliyor temiz havada 1saat uyuyor eve donuyoruz yedirme isi uyku yok taa saat 5e bazen 9a kadar gorseniz cenesi duscek esnemekten ama yok memede uyuyor yerine koydunmu 5dk uyaniyor saat aksam 9da yatiyor 11e kadar kalkinca doyur temizle gazi oyunu saat 12 yattimi 3-3.3.30a kadar uyuyor geceleri 3saatte bir uyanmasi ama gunduz az neden anliyamadim sokakta uyuyor ama

X