Kizlar bebislerin saclari ne durumda????

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Kizlar bebislerinizin dogdugunda saclari nasildi?Simdi nasil?
Kayranin dogdugunda oldukca saci vardi ve uzundu.Nerdeyse 1 parmagimin uzunlugu kadra saci vardi...Hatta omuz baslarinda ,yanaklarinda,kulaklarinin ustunde ince ince siyah siyah tuyler vardi.Beyaz bir bebekte kapkara tuyler nasil olur demistim.
Simdiyse saclarinin cogu dokuldu.Kafasi yer yer kel kaldi.Tamamen dokulse neyse hala uuzn saclarin bir kismi duruyor.Cok kotu oldu saclari.Elimi attigim heryerden uzun uzun kara kara saclari cikiyor..
Herkes zaten kafaya bakip erkek mi demiyor mu :eek:klava: Ustune basina bakan yok.Sadece kafaya bakiyorlar.-tatlicadiarzu-
Acaba diyorum tamamen kafayi kazitsam mi?Daha gir cikar derler ama kimiside sac kuser diyor...Kiz cocugu ne de olsa..N e yapsam acaba?Sizde hic kestiren var mi bebegin sacini?

Mercancım benim oğlumunda doğduğunda üst kısımlarında pek saç yoktu yanlarda ve arkalarda vardı ve baya uzundu.. Ama şimdi üstlerdede çıkıyo, başının tepesindeki saçların yarısı çok uzun yarısıda henüz kısacık..Benim oğlum sarışın gibi biraz ve benimle birlikte bu dönem onunda saçları dökülüyor..Ayrıca başı büyüdüğü için saçlarının arası açılmaya başladı..Ama ben sorun yapmıyorum..Daha çok küçük çünkü..Bence sende saçlarına dokunmasan iyi olur. Saçlar kazıtılınca daha gür çıkmıyomuş eğer gürleşmesini istiyosan haftada bir badem yağı sür..Bende başlıcam bu hafta..Ayrıca bebeklerin kulaklarında sırtlarında tüy olmasıda normal zamanla dökülüyolar..Benim oğluş beyaz olduğundan tüyleri de koyu sarı gibi..Hatta eşimle dalga geçiyorduk bir ara bunun sırtı tüy dolu büyüyünce denize girse millet dalga geçer diyekaydirigubbakcemile3

Benim kızımında saçları çoktu doğduğunda ve simsiyahtı şimdi renkleri açıldı ve döküldü saçları doğduğundan bu yana 3 parmak uzadı zaten kalan saçlarıda kendi tutup çekiyo elleri hep saç oluyo bide ağzına götürüyo minicik parmaklarının arasında hep saçları kalıyo korkuyorum yutucak diye

mertin saçları sarıydı doğduğunda saçlarını çok çekiyordu daha küçükken cananında dediği gibi parmak araları hep saç douydu.şimdilerde benim saçlarımı yoluyo...baya döküldüler uzunlu kısalı sarılarda var kahverengilerde önlerden hafif açılmış gibi dökülmekten babası gibi geleceği pek parlşak değil diyorum .)) mercancım ben mahmudun saçını 1 yaşındna sonra sıfıra vurdurdum saçları azdı baya faydası oldu ama kayra daha çok küçük onlar dökülür yenileri o kada rhızlı geliyorki zaten

canım bence de saçlarına dokunma şimdilik..o daha çok küçük..bırak onlar da nazarlığı olsun :KK66:)
benim oğlanın da saçları dökülüyor..önler sonra yanlar döküldü..üstlerde uzun saçlar duruyor..o saçlar benim çok hoşuma gidiyor..

benim oğlumunda saçları çok seyrek.açık renk(sarıya yakın) olduğu için de daha az görünüyor.doğduğunda da hiç tüyü yoktu şimdide yok.ve gitgide saçları da dökülüyor.ama büyüdükçe saçları da düzelir diye düşünüyorum.

kızımın kafasında saçı vardı iki parmak uzunluğundaydılar. alnı baya açık. babası gibi. döküldü ama çok değil. kirli sarı gibi rengi var saçlarının. ama koyu sarı. bakalım nolur

benin kızımında arkalarda var önler kel gören pembiş kıyafetlerine bakmıyor kafasına bakıp erkek mi bu diyorlar
babasıyla bende bir an önce saçlarının uzamasını bekliyoruz

Benim cicişin saçları da doğduğunda "gür" denilicek kadar fazlaydı.. Ama şimdi... Bazen o haline öyle gülesim çıkıyor ki.. Tam tepede ve ensesinde birer tutam kaldı; fazla değil!!..
Kamufle edebilmek için genelde bantlarla dolaşıyoruz; giysilerine uygun renkler seçiyoruz ki, kokoşluğu elden kaptırmıyalım....!
Sen de "erkek mi?" sorusunu duymaktan sıkıldıysan bantı dene derim Mercan' cım. O minik yüzlerine gerçekten de fazlasıyla tatlılıklar katıyor...

X