Kizlar bebislerin dusen gobegini ne yaptiniz???

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Arkadaslar biraz gec oldu sormak ama....Bebislerin dusen gobeklerini ne yaptiniz?
Ben Kayraninkini hala sakliyorum .Ne yapacagim karar veremedim Mercaninkini de saklamistim beya sarayin bahcesine veya iyi bir unv bahcesine atmak icin..( ne kadar batil oldugunu bilsemde) ama cuzdanimda gezdiriken tamda washingtona gittigimiz gun orda bir yerde kayboldu gobek...Kayranin ki zinet kutumda duruyor...Ne yapsam bilemedim..Sizler ne yaptiniz??????

mercancım alemsin niye beyaz saraya atıcaksın anlamadım :)) sonra seni yakalarlar ne attın oraya bombamı diye .)) mertinkide duruyo bak sen hatırlattın .)) bende abd büyükelçiliğne mi atsam .)) şaka şaka napcaz bilmiyorum öylece bekliyo kociş gelsin ona bi hatırlatayım

bizimkide hala ewde yatak odamda güzel bi kutunun içine koydum...
ben büyüyünce kendisine vermeyi düşünüyorum
kendi ewinde saklasın....ki o zamana kadar durur herhalde

bizim o düşmek bilmeyen göbüşümüzde oğlumun dolabının rafında halka açık bi şekilde sergileniyor. eşim güya cami bahçesine gömücem diyordu ama unuttu gitti bende hatırlatmadım daha. bende saklıyayım bari ilerde gösteririm ona bak 23. günün sonunda anca düşen meşur göbüşün bu diye:)))))

Kızımın göbeği doğumdan sonra annemde kaldığımdan anneciğimin evinde düştü ve halen annemde olsun orda kalsın daha iyi :))) sonra büyüdüğünde Ecrin ordan alır kendi evine....
Bunuda söylemeden edemicem doğumdan önce kayınvalidem bişey getirdi dikiş kutusunun içinde duruyormuş anne bu ne dedim meğersem eşimin göbeğiymiş daha önce hiç düşen bi göbek görmemiştim onunkide halen duruyo benimkini de babaannem cami duvarına sıkıştırmş..

benim bebişin göbeği de benim zinet kutumda bekliyor...eşim geçenlerde görünce sen hala saklıyor musun dedi..söylemesi biraz ayıp kaçacak belki ama ben daha test çubuğunu bile saklıyorum...böyle bir özelliğim var işte ne yapayım...
eşimle daha çıkmıyorduk ama ben ondan hoşlanıyordum..birgün iş yerime geldiğinde bana bir çikolata getirmişti..o çikolatanın içini yedim dışını sakladım..eşim asker dönüşü eve çeki düzen verelim derken onu gördü bu ne diye bana kızdı..söyleyince çok şaşırdı...msn konuşmalarımızın dökümünü de aynı şekilde gördü ve kahkahalarla güldü...buna benzer bir sürü özel şeyi saklıyorum..
mesela doğuma girerken üzerine BEBEK TAŞ diye yazdıkları bilekliği de saklıyorum.. (kendiminkini de tabi ki...)
sizce abartıyor muyum?

canım abartmıyorsun çok güzel yapmışsında erkekler anlamıyor böyle şeylerden sorun sende değil yani bende sinema biletleri filan saklardım önceden. hatta askerdeyken mektup yollamıştı mektubun üstünde gerçek asker resmi vardı bana bakan bende eşimin resmini yapıştırmıştım vesikalık (ozaman eşim değildi daha) resimin sade kafasını keserek. geri kalan onuzlarınıda atamamıştım cüzdanımda saklıyordum. :))) görünce oda garipsemişte gülüp amaya kalmıştı. daho sonra ben kızdığım bi dönem atmıştım dahada saklamam zaten öyle şeyleri anlayana. bikere asker mektuplarını çıkartmıştım tenezzül edip okumadı hemde ben okurkende ben salakmışım ozaman neler yapmışım neler demişim diye dalga geçti. tabi mektubun heryeri seni seviyorumlar şiirler zarf içi kurumuş güller. evlendiya forsu bozulur. ben bu adama ne yapsam yaranırımki:eek:klava:

bizde damlamın göbeğini güzel bir kutuda saklıyoruz amacımız üniversite bahçesine gömmek ama daha fırsat olmadı...
oğlumunkinide bi yere gömmüştük ama hatırlamıyorum
evde kalırsa kızların göbeği kızda evde kalır derler batıl inanç ama
kardeşiminki evde kalmıştı hatta ben kızardım niye benimki yok diye seninkini çatıya attık derlerdi
onun için çok gezersin sen eve girmezsin derlerdi
kardeşimde belki o yüzden evde kaldı kimbilir
şimdide o kızıyor benimkini niye çatıya atmadınız diye:)

Bizimkinin kurumuş göbeğide çekmesinde duruyor..henüz ne yapacağıma karar vermedim ,şimdilik saklayacağım.

bende sakladım evde göbüşünü ama babası aldı odtü ye gömdü...ne kadar batıl inançta olsa kafaya taktı eşim..ridacım bende test çubuğunu saklıyorum daha dün baktım derin bir aahhh çektim..zaman ne çabuk geçmiş dedim kendi kendime :)) bendede var öyle şeyler saklıyorum ne yapayım..

Ridacim bu saklama huyu hepimizde var sanirim......Bende benim,esimin ve kayarnin kol bantlarini sakliyorum .Nasil atabilirim ki...Hastaneden ciktiktan sonra bile 2-3 gun kolumuzda kalmisti...O bantlarla kayrayi gormeye gidiyordum,aglaya aglaya......

Ustelik esimin dogumda ve her turkiyeden donuste getirdi ciceklerin kartlarini da saklarim .Inanmayacaksiiz ama giriste buyuk bir aynam var..Kayraya hamileyken turkiyeye kavga edip gitmis 3ay kalmistim ...Donmeyide duusnmuyordum ama esim hataini anlayip bizi cagirdi.Dondugumuzde havaalaninda koskacaman cicek,ve welcome balonlari vardi,bana,mercana ve dogmamis kayraya bile...Eve geldigimizd edaha buyuk bir sevinc yasadim cunku giriste ki o aynanin uzerinde kocaman EVE HOSGELDINIZ KIZLAR yaziyordu...Uzerinden tam 7ay gecti hala yaziyi silmedim etrafini silip birakiyorum biraz kirli duruyo ama olsun ogunu tekrar yasiyorum.Zaten bu kilolarla da aynaya falan baktigim yokkk kaydirigubbakcemile3 ama esim daha dun su aynayi silsen artik dedi.sakinnnn dedim ,sende elini surme

Mercancığım doğru söylüyorsun...saklama huyu coğumuzda vardır...sakla sakla eşlar içerisinde boğuluyoruz sonra..bende coğu şeyi saklıyorum,kızıma ve bana hastanede takılan kol bantlarıda içerisinde tabi:)geçen kızımın tek tük olan saçlarından küçük bir tutam kesip sakladım..

benim bebişin göbeği de benim zinet kutumda bekliyor...eşim geçenlerde görünce sen hala saklıyor musun dedi..söylemesi biraz ayıp kaçacak belki ama ben daha test çubuğunu bile saklıyorum...böyle bir özelliğim var işte ne yapayım...
eşimle daha çıkmıyorduk ama ben ondan hoşlanıyordum..birgün iş yerime geldiğinde bana bir çikolata getirmişti..o çikolatanın içini yedim dışını sakladım..eşim asker dönüşü eve çeki düzen verelim derken onu gördü bu ne diye bana kızdı..söyleyince çok şaşırdı...msn konuşmalarımızın dökümünü de aynı şekilde gördü ve kahkahalarla güldü...buna benzer bir sürü özel şeyi saklıyorum..
mesela doğuma girerken üzerine BEBEK TAŞ diye yazdıkları bilekliği de saklıyorum.. (kendiminkini de tabi ki...)
sizce abartıyor muyum?

hayır ridacım bence abartmıyosun. çünkü bende senin gibiyim bunun için hiç yadırgamadım. :roflol: hatta evde kilitli bir sandığım var okul çağlarımdan kalan benim için unutulmaz olduğunu düşündüğüm şeylerim bile duruyor hala. :lepi:

X