kızlar bebişlere eldiven takıyormusunuz

kızlar bebişlere eldiven takıyormusunuz?

• Ankete Katılan
    24
ben takıyordum bugune kadar çıkardım bugun acaba ıyımı yaptım? sizler takıyormusunuz? bır sorun olurmu çıkarmamda tırnaklarınıda kestım?

ben eldiven takmıyorum doğduktan sonra 1 hafta kadar taktık o kadar...daha sonra tırnaklarını bebek törpüsüyle törpüledim halada öyle yapıyorum...şimdii ellerini tanıyor dönencesine ve koltuğundaki oyuncaklara uzanıor...hatta koltuğundaki oyuncağı çoğu zaman ağzına götürüp şapur şupur emior...çıngırağınıda tutuyor ama çok hakim değil çıngırağına.emziğii yanağının yanına düşünce eliye itip ağzına alıyor... :ecrin_bebek:

tamamen çıkaralı 2 hafta oluyor eldivenini emiyodu ıslak oluyodu bide dr çıkarki bebek dokunsun tanısın bide elinin içi kalınlaşsın demişti

ben hala takıyorum çünkü yüzünü çiziyor. doktor kontrolunde kısa bir süre elleri açıkta kaldı suratı perşembe pazarına döndü oğlumun :) ama şu törpü olayı işe yarıyorsa çıkarmak lazım artık kocaman oldular :)

bende takmıyorum ne eldiven ne şapka.epeydir ellerinin içi nemli nemliydi şimdi normal avuç içi gibi oldu:))

bende takmıyordum ama çok soğuk oluyor elleri buz gibi gerçi evimiz sıcak ama yeniden takmaya başladım takmasammı acep

ben de senin gibi çok korkuyodum.gözüne sokuyodu.ama çıkaralı 1 hafta oldu tırnaklarını kesiyorum ve törpülüyorum.artık battaniyesini tutuyo,göğsümü sıkmaya bile başladı.ben öle çıngırak falan almadım.meran daha erken değil mi çıngırak için?değilse ben de alıyım oynasın.

Ben halen takıyorum çünkü elleri üşüyor.gerçi eldivenini sürekli ağzına götürüp ıslatıyor ama çıkarıncada üşüyor.doğduğundan beride kesmedim tırnaklarını çıkarınca benimkide perşembe pazarına çeviriyor.sizinkilerde elini emiyormu arkadaşlar yaaa?benimki cok cok yumruğunu emiyor napıcam bilmem!!

ben de 2 aylık oluncaya kadar çıkarmadım üşüyor diye. sonra baktım elini emmek istiyor, bir süre eldivensiz kalınca da elleri ısınıyor, gündüzleri çıkarttım gece takıyordum bir haftadır geceleri de takmıyorum ve elleri üşümüyor. zaten uyku tulumu giydiriyorum sıcacık oluyor. ama ben bir şey farkettim sanki geç kaldım eldivenleri çıkarmakta çünkü ellerini genelde yumruk yapıyor ve henüz birşeylere uzanmıyor, emerken giysimi tutuyor, banyoda filesini tutuyor o kadar. çıngırak aldık biz de, ilgisini çekiyor ama uzanıp tutma hevesi yok şimdilik

ben yaklasik bir aydir takmiyorum uyurken tirnaklarini kesiyorum yagmur daha rahat hareket ediyor bence ellerini kesfediyor seyrediyor :1hug:

ben eldiveni sadece hastanede 2 gün taktım. eve gelince çıkarttım. elini kullanmayı öğrenmesi önemli kızlar. a.s

slm ben 3 ayı dolana kadar hıç cıkarmadım şimdi ise ellerını ömüyor ve ıslatıyor dıye gunduz cıkarıp gece soguk olur dıye takıyorum ama yınede kollamadımmı ellerını ömerken yakalıyorum buda psıkolojımı bozuyor

valla ben zaman zaman takıyorum.çünkü benim oğlum çok üşüyor.hemen elleri ve burnu buz gibi oluyor.ellerini battanıyenin içine sokmadığı için bende eldiven kullanıyorum.zaten ellerini de emiyo sinir oluyorum.

arkadaşlar şu an 3 ayları bitti bebeklerimizin normalde bebekler 2. ayında ellerini tanımaya başlarlarmış buda beyin gelişimi için önemli o yüzden eldiven takmayın derim tırnaklarını kesin olsun bitsin :KK70:

bende 1. ayından sonra eldiven takmayı bıraktım...benimkide yüzünü çizio ama napalım.. tırnaklarını sık sık kesiyorum..herşeyi elleriyle keşfedicek..

X