kızlar bebeklerimizin kiloları ne durumda sanki bana bebegim zayıff geliyo

çixgxdem-xoxzal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
573
2
34
slm kızlar nasılsınız benim bebegimin dogum kilosu 2980grdı boyu50cm di
simdi 4aylık
6560gr ve boyu 63 cm iyimi
kızlar ben cok üzülüyorum zayıf diyeesenağlama lütfen cvp yazın

canım benim kız 3 aylıkken kontorole götürmüştüm 6100 gr dı ve 61 cmdi. bugün bi daha götürcem. ama üzülme tatlım ya. her bebeğin gelişimi iyidir. benimkini sanırsam mama şişiriyor seninki iyi kilo almış benim sıpa birde 3.5 kg doğdu...

benim oğluşumda 2900 gr doğdu 49 cm boyu
6 gün sonra 4 aylık olacak. ikigün önce 5955 gr 65 cm boyu çıktı. doktoru sınırda kilo almış dedi. normalde günde 27 gr alması gerekirken benim oğluş 25 gr almış günde.

cnm senin guzuda benim bebeiş gibi cok kilo alamamışşsenağlamaof napacazyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama
benim oğluşumda 2900 gr doğdu 49 cm boyu
6 gün sonra 4 aylık olacak. ikigün önce 5955 gr 65 cm boyu çıktı. doktoru sınırda kilo almış dedi. normalde günde 27 gr alması gerekirken benim oğluş 25 gr almış günde.

canım ebnım benımkı bır hafta sonra 5 aylık olacak 3 kılo dogdu 6 bucuk kılo doktor ıyı dedı anne sutune devam dedı uzme kendını saglıklı olsun yter

valla çiğdemicm benim kide zayıf gibi geliyo kucağıma alınca kemikleri elime geliyo sanki 4 aylık en son 7100 dü ama maaşallah hereketli v esağlıklı önmeli olanda bu bence şişko olup kımıldamadıktan sonra neye yararki üzme canım kendini

Bugün bizimde kontrolümüz vardı kızım zayıflamış geçen ay 6400 gr dı şimdi 6000 gr olmuş bu arada emmede çok sorunlarımız oldu zayıfladığını zaten hissetmiştim gerçi doktor iyi dedi ama ne bilim sanki şişko olsa dahamı iyi olcak sağlıklı olması önemli olanda annelik işte.
İlk doğduğunda 3100 gr 48 cm doğdu. Şimdi boyumuzda 60 cm olmuş benimkızım kısa olcak galiba

canancığım senin kız hiç zayıf gözükmüyor valla gayet iyi gelişimide. sizin bebişler doğduğundaki kilolarına göre şuan iyi bence. sağlıklı olsunlarda kilolar önemli değil. bak biz zayıftıkta ne oldu şişko patetesler olduk sonunda:))))

bende hep zayıf diye kendimi yıpratıyorum ama önemli olan sağlıkları.2700 ve 3 hafta erken doğdu.şimdi 4 ay 1 haftalık boy 62 cm kilo 6400.napalım bizde manken yaparız:)

canım benim oğlumda 12 nisan doğumlu ve şuan 6 kilo 62 cm de boyu benimde canım çok sıkılıyor kilosu az diye ama napalım sağlıklı olsunlarda ama benim oğlanda 2600 doğmuştu

ciğdemciğim benim kızımın kilosuda hiç iyi değil..4 ayı dolduğunda 5900gr 64cmdi. 36+5 de 3565 50cm doğmuştu,haftasına göre iriydi...ama sonrası gelmedi,sütüm cok olduğu halde emmedi..biberon almadı..mama istemedi..:KK43:cok kafama takıyordum,hatta dr a gittiğimizde eşim cok kafasına takıyor dediğinde başladım ağlamaya...düşün hiçkimsenin yanında ağlayamazdım:)..dr un bayağı bir konuştu..yabancıların cocuklarına bakıyorum coğu zayıf ve hiçkimseninde umrunda değil bizde tam tersi,fırsat buldukça ağzına sokuşturuyorum,sokuşturuyoruz...maksat nedir kilo alsın..şişirelim duralım..her cocuğun bünyesi ,yemesi kilo alımı başka oluyor,başka bebeklerle kıyaslamakta doğru değil...en önemlisi sağlıklı olması kendini üzme..kendini üzdükçe bebeğin streste kalıyor,etkileniyor..yemiyor iştahı azalıyor..

EVET CNM HAKLISIN VALLA BENDE YEMEDİGİ ZAMAN ÜZÜNTÜMDEN AGLIYORUMM COK ÜZÜLÜYORUUMMM OFF CNM COK SIKILIYO ANNELİK İŞTE O YEMEDİGİ ZAMAN BENDEDE İŞTAH FALAN KALMIYO BİRAZ KİLO ALSA AZICIIK COK İYİ OLUCAK AMA İNŞ BELKİ ALIR DOKTR SİPRAKTİN DİYE SURUP VERDİ İŞTAH ACICI PROSÜRÜNÜ
OKUDUM 2YAS ALTINA VERMEYİN DİYO NAPICAM ANLAMADIM DAHA HİÇ KULLANMADIIMMsenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
ciğdemciğim benim kızımın kilosuda hiç iyi değil..4 ayı dolduğunda 5900gr 64cmdi. 36+5 de 3565 50cm doğmuştu,haftasına göre iriydi...ama sonrası gelmedi,sütüm cok olduğu halde emmedi..biberon almadı..mama istemedi..:KK43:cok kafama takıyordum,hatta dr a gittiğimizde eşim cok kafasına takıyor dediğinde başladım ağlamaya...düşün hiçkimsenin yanında ağlayamazdım:)..dr un bayağı bir konuştu..yabancıların cocuklarına bakıyorum coğu zayıf ve hiçkimseninde umrunda değil bizde tam tersi,fırsat buldukça ağzına sokuşturuyorum,sokuşturuyoruz...maksat nedir kilo alsın..şişirelim duralım..her cocuğun bünyesi ,yemesi kilo alımı başka oluyor,başka bebeklerle kıyaslamakta doğru değil...en önemlisi sağlıklı olması kendini üzme..kendini üzdükçe bebeğin streste kalıyor,etkileniyor..yemiyor iştahı azalıyor..

Benim yavru kuşum 3,800 gr ve 53 cm doğmuştu.3 aylıkken 7100 gr ve 65 cm di.
Bizimki ayına göre çok ileri gören 6 aylık sanıyor.Bence kilolu değil diye üzülmeyin,sağlıklı olması önemli tabii ki.ayrıca ayından ileri olduğu zaman kıyafet kestirip alamıyorsun rahatlıkla.
Herkesin bebeği sağlıklı olsun inşallah kilo çok önemli değil.

Ya benim oğlumda 3980 gr doğdu yani 4 kilo civarındaydı doğduğunda..İlk ay çok güzel kilo aldı ikinci ay da fena değildi ama 3. ayında 6600 gr civarında geldi..Önce moralim bozuldu ama sonra elimdeki gelişim tablosuna baktım gayet normal..İlk başlarda sütüm azaldığı için az kilo aldı sandım ama öyle değil galiba bebekler büyüdükçe hareketleniyor, hareketlendikçe az kilo alıyor..Birde mama alan bebek emen bebeklere göre daha kilolu oluyor.. Benim arkadaşımın oğluda, oğlumla aynı kiloda doğdu, emmedi mamayla beslendi, 3. ayında 7100 gr ve oğlumdan yarım santim uzun..Mamaların içinde yapay hormonlar olduğu için bebeği daha çabuk geliştiriyor..

Bence de eğer doktor kilosunda sorun görmüyorsa kiloyu çok takmamak gerekiyor..Zaten artık ek gıdaya geçme vakitleride geldi doktor tavsiyesine göre vereceğin besinler bebişine kilo aldırabilir..Bebeklerin bu aylardan sonra 400-800 gr arası alması gerekiyor..O yüzden rahat olmakta fayda var..

X