kızlar bebe yağı ve alerji yardımmm :((

MaviEge

DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
4.520
37
kızlar ben 15 haftalk hamileyim.ve ne zamandır bebe yağı kullnıyorum.hiç bir sorun olmadı.ama 3 saat önce duştan çıktım ve göğüs ,bacak,kalça bölümüme bebe yağı sürdüm.şuan dikkatimi çekti kızarmış benek bene k olmuş oralarım özellikle kalça ve göbek bölgem.alerji yapar mı bebe yağı.hep kullnıyorum ilk defa böyle bir şey yaptı.korktum :KK43:( mafoldumben bebeğime bir zararı olur mu ? johnsan babyininki bu.yorumlarınızı bekliyorum acilen.

canım bende nıvea bebe yagını kullandım bende kızarıklık degıl de kasıntı ve derıde soyulma yaptı bebe yagını bıraktım doktorumun verdıgı nemlendırıcı kullandım gectı kasıntı 30. haftadan sonra oluyormus bendaha 19 haftalardaydım yanlıs hatırlamıyorsam doktoruna danıs korkma allahın ıznıyle bişi olmaz:)

ayy çok korktum ya uffff :KK43:( kırmızı küçük küçük benekler var böle.hiç olmamıştı.

korkma canım :)) gercı senı anlıyorum bende telasa kapılmıstım ama bosuna telasa kapılmısım cok sukur oh dedım valla :KK70: belkıde sıcaklardan da olabılır uzulme

mümkünse tekrar yıkayın o bölgeleri. bebek yağı bende de kızarıklık ve kaşıntı yaptığı için kullanmıyorum. bişey olmaz ama yıkayın ki artmasın. yerimseniben

bende butun vucuduma surmustum ama kollarımda benek benek kızarıklar olusmustu belkı butun vucudumda vardı ama dıkkarımı cekmedı.bebek yagından oldugunu sımdı anladım.ben yıyeceklerden olmustur dıye onemsemedım....o zamn bende kullanmıyorum artıkk......

teşekkürler kızlar içimi rahatlattınız ben de bebeğime bir şey olur diye korktum.hemen yıkayayım kalkıp.

doktorum izinde ,tatilde gidemem haftaya gelicek.ben kalkıp yıkayayım bakalım azalcak mı.

birsey olmaz canım ya korkma gecıyo bı kac saat sonra kendılıgınden benımde gecmıstı ve ters etkı yapmadı bana gecen gun dr deydım olsaydı bısey soylerdı...

önemli degıl hayatım bende atlattım o gunlerı :) bakalım daha neler atlatcaz inş hayırlısıyla saglıklı bebeklerımıze kavusuruz allah daha buyuk sıkıntılar vermesın kımseye :)

amin kızlar.işte ilk defa alerji yapınca korktum.normalde hep kullanırım.allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin hepimize.

kızlar bebe yağı yerine niye zeytinyağı kullanılmıyor hamilelilkte bi sakıncası mı var onunda

bilmem var mı acaba onu bilmiyordum.yalnız saf zeytinyağı kullanmak gerekir sanırım.yağlı o ya hem kokar. hiç denemedim ,deniyim doktoruma sorayım.benim alerjiler geçmedi kızlar,yıkadım ama öylece duruyor.offf :KK43:(

zeytınyagı surdugumuzde kıyafetlerı nasıl gıycez en azından bebe yagında gıyebılıyorsun bıtlenmeyelım :KK70: merak etme canım gecer sen doktorunla konus geldıgınde sana nemlendırıcı versın sıkma canını :)

saol cnm alerji olan yerler geçmedi.bakalım hayırlısı artık.

canım korkma geçer.zeytin yağını tavsiye ediyorlar sağlık ocağındanda.ama bence bir süre sürme bişey bırak hava alsın cildin

X