Kızlar bana bi akıl verin lütfen !!!

yagmurrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
796
2
Ya kızlar benim kızı biliosunuz biberonla sagarak emio
anne sütünü 2 aydır ...Artık o kadar cok bunaldım size anlatamam
sagmak kadar zor bişi yok her zaman her zaman sagarak veriorum
arada mama verip kendimi dinlendirmeye calısıorum ama artık dayanamıorum
Doktorum bıraktır istersen yoksa sen bi psikologa gitceksin dedi kaydirigubbakcemile3
Zaten sütümde cok azaldı son 10 gündür sagarken canım cıkıo acıo gögüslerim
keske emseydi de 1 yasına kadar emdirebilseydim emmedigine mi üzüleyim
kendim cok yoruluorum hep sagarak... bıraktırmak istiorum bi yandan
Bi yandan da kıyamıorum kızımaa son damlasına kadar sagsammı diorum
Sanki bıraktırsam mamayla büyümücek saglıklı beslenemicek vicdan azabı duyarmıyım
die böle seyler gecio icimden walla delirdim ben bişi söleyin bana kızlar ya :1no2:

ah canım arkadaşım ,yoktun ortalıkta gele gele böyle bir konu ile geldin aramıza,bak şimdi sağmakla nereye kadar aslında bir nevi haklısın ,hani çalışıyo olsan gün içinde sağsan akşamları da emzirsen tamam diycemde senin durum çok farklı.zaten meme başı uyarılmadığı için bi zaman sonra sütün biter,nitekim en yakın arkadaşım yaşadı,seni üzmek istemem.vicdan yapma ,ama dediğin gibi son damlasına kadar faydalansın fakat mama verince neden üzüleceksin anlamadım..e benim kızda böyle diyceksin yapacak bişey yok..o sağlıklı olsun yeter,bebeğine iyi bir anne olmak için senin psikolojin de çok önemli biliyorsun..o yüzden iyi düşün taşın senin ve bebişin için en hayırlısına karar ver..çok zordur tahmin ederim.biyere gittinmi çıkarıp memeni emzirmek var birde sağmak ,canımcım sakın üzülme emi..

Canım benim cok saol ama kafam o kadar karısıkki anlatamam biyere gitsem cok zorluk cekiorum
gögüslerim harap oldu hadi onu gectim artık azaldı onamı üzülim yoksa emmio die kendimi paralasam nolcak allahtan kilo alması felan cok iide saglıklıda ondan moral buluorum walla dedigin gi,bi canım
bi, karar vericem ama zaten cok azaldı fazla sürmez

canım niye bu kadar kendini üzmüşsün anlamadım
yani benimde oğluşum anne sütü almadı bende ilk zamanlar hep sağıp verdim
baktım olmuyo bıraktım mamayla besliyorumm
hem mamalara karşı neden bu kadar farklı bakılır sonuçta hertürlü vitamin ve mineraller var
yani mamayla beslenen cocuklar geri zekalı olmuş değiller yada hastalıklı olcaklar diye
bi kayde yokkk böğle bi bilimsellik yokkk
rahat olve bebeğin için hayırlısını iste derim.nacizane benim fikrim....

Canım bende 2 aydır sağarak veriyorum çünklü işe çok erken başlamak zorunda kladım ama ben geceleri ve sabhları emziriyorum benimkide ancak uyku sersemiyse emiyo sağ göğsümü rahatça alıyo ama sol mememi verirken çok zorlanıyorum şimdilik yetiyo sütüm fakat emzirmeyi istemesede deneyeceğim
senin bebeğin hiç mi emmek istemiyor seni?bence kendini bu kadar sıkma eğer emmiyorsa seni düzenli 3 saatte bir sağ kendini üzülme gerekiyıorsa mama da ver şunu unutma hiç anne sütü alamayan bebişler de var kendini sıkıntıya sokma lütfen

bende bu konuda cok dertliğimdir kızlar bilirler defalarca bunu dile getirmişimdir ama ben cok üstüne düştüm hatta emziğini bile attım vermedim nerdeyse 2 ay boğuştuk kaydirigubbakcemile şimdi, ben kazandım :lepi: 4 ayımız biticek sade meme emiyor su an Allaha cok şükür sütümde yetiyo bebişimde cuk cuk cekiyo ama bu duruma gelene kadar cok cektim neler yaptım neler

yagmurrr canım ne güzel anne sütü ile besleniyor bebeğin, kendini hiç üzüp yıpratma, ben emziriyorum ama benim de mama verdiğim oluyor.benim fikrim(lavinya4134 e katılıyorum) göğüslerin dolduğunda sağıp ver mesela 2 veya 3 saatte bir veye 4 saatte bir , sık sık sağdığında hem bebeğin doymaz hem sen perişan olursun. aralarda da mama ver canım. bu kadar kendini üzmene gerek yok canım. sonuçta anne sütü almaya devam edecek bebeğin, ne olursa olsun pes etme sütün varken. hepimize sabırlar, sağlıklı huzurlu günler dilerim.

bende maalesef çok erken işe başladığım için sadece artık geceleri verebiliorum.senin suçun değil ki elden bişey gelmiyo.sağmakla bebek emmesi aynı şey değil. benimki de çok azaldı .tek gögüse kaldık. buna da şükür .3 ay kadar emmiş oldu.sonrasında mama takviyesi yaptık.zaten 4.aydan sonra anne sütü de yetersiz diyo doktorlar.ek besinlere başlıyoruz. yani kendini üzecek bişey yok.

kizlar kendimi cok sansli hissediyorum kizim 3.5 aylik olmak uzere sadece emiyor sutumde cok iyi nazar degmezse eger bende bi kac kez mama vermeyi denedim fakat almadi ilk aralar kendi sutumu sagarak veriyordum cokta guzel aliyordu ama yilbasi gecesi rahatsizlanip hastaneye kaldirildi ve bir hafta hastanede yattik o bir hafta boyunca sadece burundan beslendi ve derken biberonu unuttu biberonda mamayi ve sutumu almiyor papatya cayini falan guzel aliyor

Maşallah gülay. Umarım böyle devam edersin. Fakat bu yazdıklarının Yağmur'un sorusuyla ne ilgisi var?

Yağmurcum bence sağarak gidebildiği yere git ama kendini de parçalama. Kızların dediği gibi 3-4 saatte bir sağmaya devam et gece sağma kızına da mama takviyesi yap. Ama bence en önemlisi bunları doktorun da tavsiyesiyle yap.

yağmurcum sütünü arttırmak için milupa still tea çayı(yatmadan 1 fincan) bide keçi boynuzu pekmezi(her öğün 1 yemek kaşığı) valla acağip süt yapıyo bende bi dene istersen daha cok sağarsın bebişin için

Canlarım hepinize cok tesekkür ediyorum cevaplarınız icin ...
Ama sanırım bundan sonra sütten kesmek zorunda kalıcam cünkü cok az
sütüm doyabilicei kadar cıkmıo zaten bu carsamba ek gıdalarada gecicez daha
bi icim rahat olur hem öle ...Yapıcak bişi yok mamayla bebekler büyümüomu sanki dimi..
Benimde kızım böle işte hepinizin bol sütleri olmasını diliorum inşallah aylarca emerler
Tesekkürler kızlar tekrarr...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…