Kızlar bana akıl verin

Düşman başına böyle gelin.
Kendi istemiyor suçu senin üzerine bırakacak aklınca. Çok tehlikeli yerinde olsam ona inat annemle kardeşimle yeğenlerimle şahane ilişki kurarım. Hatta kardeşinle aranı öyle bir hale getir ki. Karısı söylendikçe senden tarafa geçsin. Öyle geline böyle görümce lazım. Amacına ulaştırma seni ekarte edemesin yılan
Aynen öyle ama annemden cok soğudum görüşmek istemiyorum...

Alıngan ve hassas olduğumu bile bile yaptı aslında o kız o kadar sinsi ve planı ki bu kadın daha memlekete tayin olmadan önce ne dedi biliyor musun.
Ben bu kasabaya gelirsem annem hiç bir komşuyla görüşemez falan dedi...
Sinsi planlarıyla gelmiş ne diyim takmayın uzak durun

Annene küsme bence altlı üstlü oturuyormuş oğlu var torunları var bi düzen kurmuşlar iyi kötü gelin de zaten belli ki dengesizin teki sen tabii ki kızlarısın ama 3 4 ayda bir gidip geliyormuşsun misafir sayılırsın boşver gül geç idare et bulaştırma kendine derim. Benim görümcemde beni silmişti paylaşımlarımı onlara karşı yaptığımı düşünerek ben hiç bir şey demedim sonra zaten düzeldi bir şeyler konu kapandı. Yani her şeyi pek ciddiye almamak en güzeli en rahatı

Sence

Planını işliyor önce benden başladı. Şimdi de komşularla arasını bozacak ann
Anneme sürekli anne bak X komşu senin hakkında bunu dedi bak diyerek bilerek ve isteyerek annemi gaza getirip komşulara kötü etmek istiyor ha başaramadı çünkü annem ciddiye almadı.
Ama abimi sürekli kötü anlatıyor.
Şimdi de beni e karte etmeye çalışıyor...

Merhaba kızlar bu sefer ki sorum yeni yaşadığım bir olay ben 5 günlüğüne memlekete gittim. Memlekette gelin var yeğenler var annem babam var memlekete 3 yada 4 ayda bir giderim.
Günlere falan katıldık bizim gelin her günde ben kıskanç biriyim fesat biriyim iyi ki görümcem uzakta yoksa onunla saç baş gireriz. İyi ki eltim yok yoksa eltim olsaydı kaynanamın başını yerdim veya kocamın başını yerdim dedi. Önce ilk söylediğini güldüm ciddiye almadım. Ama bunu herkesin yanında gündüz hem gece ben alıngan ve takıntılı bir insanım bundan dolayı psikolojik destek aldığımı da biliyor bunu bilerek yaptığını düşünüyorum. Durmadan her konuda bana laf soktu...
Şimdi ben bunu yapsam annem benim canımı okur ama o yapınca ne diyim ben ona diyor. Bende buna sinir oldum hiç bişi demedim. Ama sonra ınstagramdan çıkardım. Instagramdan çıkardım diye bana demediğini bırakmadı annemle altlı üstlü oturuyorlar. Hemen annemin yanına gitti yok ınstagramdan çıkardım diye yok her yerden silde eli ayağı titremişte...
Bilmem neymiş te annemin yanında manüpülasyon lar ağlamalar falan annemin yanında annem de ondan taraf olma annemde torunları var diye yüz vermiş tabi kadın resmen alttan alta şaka yoluyla beni istemiyor. Abim bile eşi için sinsi ve kıskanç olduğunu söyledi. Siz olsanız ne anlarsınız.....
Çoluk çocuk musunuz siz yaşlar kaç evcilik mi oynuyorsunuz ? Karşılıklı atışmalar falan o lafları söyleyince ne oldu yani ?peki sen onu silince senin eline ne geçti ?uzar gider bu meseleler sizin. o bir çocukluk yapıyor sende çocukça karşılık veriyorsun

Çoluk çocuk musunuz siz yaşlar kaç evcilik mi oynuyorsunuz ? Karşılıklı atışmalar falan o lafları söyleyince ne oldu yani ?peki sen onu silince senin eline ne geçti ?uzar gider bu meseleler sizin. o bir çocukluk yapıyor sende çocukça karşılık veriyorsun
Konu çocukluk değil ama ailemle görüşmemi istemiyor açık açık bunu da şaka altında söylüyor ki ayağı kesilsin falan..

Keşke instagramdan silmeseydiniz. Gereksiz birini önemli biri durumuna düşürmüş bu davranış, o da bunu avantaja çevirmiş. Böyle tipler çok var, çok gördüm. Ay benim kalbim dilimde diyorlar. Kalbin dilinde falan değil, yılan çatalı dilinde oluyor genelde.
Anneler öyle oluyor maalesef. Benim annem de öyledir, gelinlerden yanadır daima. Bana kaynanadır.
Eltim olsa kocamın başını yerdim ne demek onu anlamadım.
Eltisi olsa ondan kocasını mı kıskanacaktı? Neyse ki siz kardeşisiniz de, bunu yakıştıramamış. Ben kıskanç fesat biriyim diyen birine bu kadar anlam yüklemek hata olur.

Keşke instagramdan silmeseydiniz. Gereksiz birini önemli biri durumuna düşürmüş bu davranış, o da bunu avantaja çevirmiş. Böyle tipler çok var, çok gördüm. Ay benim kalbim dilimde diyorlar. Kalbin dilinde falan değil, yılan çatalı dilinde oluyor genelde.
Anneler öyle oluyor maalesef. Benim annem de öyledir, gelinlerden yanadır daima. Bana kaynanadır.
Eltim olsa kocamın başını yerdim ne demek onu anlamadım.
Eltisi olsa ondan kocasını mı kıskanacaktı? Neyse ki siz kardeşisiniz de, bunu yakıştıramamış. Ben kıskanç fesat biriyim diyen birine bu kadar anlam yüklemek hata olur.
Eltisi olsa diğer geline böyle davrandın bana böyle davrandın der.
Kıskanç olduğu belli de beni kendi bekar evime sokmayacak hat safhada...

Yahu konu sahibi anneni bu yılan geline bırakma lütfen. Aklını başına al. Azıcık eli maşalı görümce ol. Bu gelin yapacağın her şeyi hak ediyor. Annen kazık yiyince anlar sen bu yılan yüzünden annenle kötü olma. Kırılmışsın anlarım ama bu pis kadının insafına bırakma kadını.

Ailenle görüşmene engel olabilecek kadar fesat ama aynı zamanda aptalda.Ağzıyla kendini ifşalayan biri ne yapabilecek mümkün değil
Kendini ifşa etmek bence planın parçası bunu diyerek ya ben şaka yaptım alındın mı filan diyecek. Senin üstüne kalacak suç bunların hepsi oyun....

Yahu konu sahibi anneni bu yılan geline bırakma lütfen. Aklını başına al. Azıcık eli maşalı görümce ol. Bu gelin yapacağın her şeyi hak ediyor. Annen kazık yiyince anlar sen bu yılan yüzünden annenle kötü olma. Kırılmışsın anlarım ama bu pis kadının insafına bırakma kadını.
O çoktan kukla olmuş bile annem bugün bana abim sınava girip kurumda yükselecek miş başka ile gitmek istiyor uzağa gitsinler de kına yak... Annem de olsa kazığı yesin otursun....

Eltisi olsa diğer geline böyle davrandın bana böyle davrandın der.
Kıskanç olduğu belli de beni kendi bekar evime sokmayacak hat safhada...
Bana da küçük gelin demişti bir kere öyle bir söz. Annemle babamın evinde onlarla gönüllü yaşamak istedi kendi ailesi de oraya yakın diye. Ben ayrı evde yaşıyordum. Babamın evine gittim bir gün.
Öteki yengelerin olsa seni bir gün evine sokmazdı dedi bana küstah:)
Hayatımda ilk defa birinin saçlarına yapıştım.
Öteki yengelerim gibi sen de git çalış, kendi paranı kazan ve evini tut. Kapına gelirsem beni içeri almazsın ama burası benim babamın evi, burada böyle hadsizlik edemezsin dedim.
Kaldı ki yengelerimle de aram iyidir yani ama bu küçük gelin arsız çıktı. Kendini de yengeden saydı:)
Neyse hemen anneme şikayet etmiş beni arayıp. Annemle babam yılın belli zamanlarında köyde olurlardı, gelin de o zamanlar evde hanımcılık oynuyor sanırım. Annem aradı, ne oldu orda dedi. Bir şey olmadı dedim.
İşte gelin böyle böyle şeyler söylüyor, kızı dövmüşsün dedi.
O esnada gelinin yanına gidip, yok annecim ya sen yanlış anlamışsın. Niye döveyim gelini durup dururken, biz gayet iyiyiz di mi kız dedim buna da. Gıkı çıkmıyor. Neyse annem kapadı. Dedim bi de utanmadan şikayet mi ettin?
Tam baş belasıydı, zamanla yola geldi ama. :)

Bana da küçük gelin demişti bir kere öyle bir söz. Annemle babamın evinde onlarla gönüllü yaşamak istedi kendi ailesi de oraya yakın diye. Ben ayrı evde yaşıyordum. Babamın evine gittim bir gün.
Öteki yengelerin olsa seni bir gün evine sokmazdı dedi bana küstah:)
Hayatımda ilk defa birinin saçlarına yapıştım.
Öteki yengelerim gibi sen de git çalış, kendi paranı kazan ve evini tut. Kapına gelirsem beni içeri almazsın ama burası benim babamın evi, burada böyle hadsizlik edemezsin dedim.
Kaldı ki yengelerimle de aram iyidir yani ama bu küçük gelin arsız çıktı. Kendini de yengeden saydı:)
Neyse hemen anneme şikayet etmiş beni arayıp. Annemle babam yılın belli zamanlarında köyde olurlardı, gelin de o zamanlar evde hanımcılık oynuyor sanırım. Annem aradı, ne oldu orda dedi. Bir şey olmadı dedim.
İşte gelin böyle böyle şeyler söylüyor, kızı dövmüşsün dedi.
O esnada gelinin yanına gidip, yok annecim ya sen yanlış anlamışsın. Niye döveyim gelini durup dururken, biz gayet iyiyiz di mi kız dedim buna da. Gıkı çıkmıyor. Neyse annem kapadı. Dedim bi de utanmadan şikayet mi ettin?
Tam baş belasıydı, zamanla yola geldi ama. :)
Sana helal olsun... Ben yapsam böyle hemen beni suçlarlar....

Sana helal olsun... Ben yapsam böyle hemen beni suçlarlar....
Deli deliyi görünce değneğini saklarmış. Bu kadar pasif olmayın bence. Ailenizden ve aile evinden sizin ayağınızı kesmeye kimsenin hakkı yok. Eşiniz dahil.

X