Kızlar anlamadığım bişey var:((

KotuKediSero

Gıt gıt gıdaaaakkkkk.....
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
7.633
3
39
Benim sat.im 23 kasım, aslında 23 kasımda seyrek aralıklarla kahverengi lekelenmelerim oldu ilk olarak, doktora gittim, hamile olduğumu ve yerleşme kanaması olabileceğini söyledi, ama bundan iki gün sonra kanamam başladı, ve düşük olduğunu öğrendim, bebeğim tutunamamış senağlama
Anlamadığım şu ki doktorum bana bu ay için adetimin 12, 14, 16 ve 18. günlerinde çalışmamı ve 21. gün hormon testi için kendisine görünmemi söyledi. 21. gün neye bakacak ki bu doktor, döllenme olup olmadığına mı bakacak yani, bunun hamile kalmama ne faydası olacak ki anlamadım bitürlü, kaldıysam ozamana kadar kalmış olacam zaten, bu adam mı iş bilmiyo ben mi çok cahilim kızlar bişey söyleyin yaa fisfisfis fisfisfis fisfisfis

21.gün hormon testi yapacak sana. progesteron östrejen hormonlarına bakacak. kan değerine göre yumurtlayıp yumurtlamadığına bakacak v.s. yani döllenmeyle ilgili bişi deil. zaten döllenmeyi göremezki.

21.gün hormon testi yapacak sana. progesteron östrejen hormonlarına bakacak. kan değerine göre yumurtlayıp yumurtlamadığına bakacak v.s. yani döllenmeyle ilgili bişi deil. zaten döllenmeyi göremezki.

Ama eğer hamile kalmışsam, 1 haftalık falan olacak 21. günde, ozaman beta hcg biraz olsun yükselmiş olmaz mı yani, adetime 1 hafta kalmış olacak ama benneyaptımki

betahcg ye bakmıcakki canım. dediğim gibi kanda progesteron hormonuna bakacak düşükse ilaç verebilir. progesteron bebeğin tutunabilmesi için gerekli bir hormondur. yani tedbir amacıyla yapıyor bunu anlıyomusun. eğer bu hormon düşükse hemen hap verecek bebek rahat tutunsun düşmesin diye. daha önce düşük yaptığın için önlem alıyo dr.un.. yani adam bence işini iyi biliyo:))))

betahcg ye bakmıcakki canım. dediğim gibi kanda progesteron hormonuna bakacak düşükse ilaç verebilir. progesteron bebeğin tutunabilmesi için gerekli bir hormondur. yani tedbir amacıyla yapıyor bunu anlıyomusun. eğer bu hormon düşükse hemen hap verecek bebek rahat tutunsun düşmesin diye. daha önce düşük yaptığın için önlem alıyo dr.un.. yani adam bence işini iyi biliyo:))))

Ayyyy çok teşekkür edrim canım yaa, içimi rahatlattın valla zemuszemus zaten progesteronun 0,4 çıkmış demişti, düşük bulmuştu, demek ki ondan istedi hormon testi fisfisfis acaba normalde kaç olması gerekiyo ki fisfisfis

İnşallah canım yaa, şimdi araştırdım biraz, progesteron düşük olunca düşüğe neden oluyomuş, 4 ayda iki kez düşük yaptım, demek ki bu yüzdenmiş :KK43: doktor hormon sonuçlarına göre bi çaresine bakar heralde bu ay...

tabi mutlaka ilaç verecek. aslına bakarsan benim dr.um bana takvim hazırlamıştı şöyle ki: günde 1tane glukofen ( kaliteli yumurtlama sağlamak için) 10-12-14-16-18-20.günler beraberlik. 16.günden itibaren progestan hapı 10gün içiyosun tam bebeğin tutunma zamanları çünkü. ve sonra bırakıyosun. eğer bebek varsa adet olmuyosun hamileysen bu ilaca devam ediyosun deilsen zaten adet görüyosun.bu arada her gün 1tane bebe aspirini kan sulandırmak için.

tabi mutlaka ilaç verecek. aslına bakarsan benim dr.um bana takvim hazırlamıştı şöyle ki: günde 1tane glukofen ( kaliteli yumurtlama sağlamak için) 10-12-14-16-18-20.günler beraberlik. 16.günden itibaren progestan hapı 10gün içiyosun tam bebeğin tutunma zamanları çünkü. ve sonra bırakıyosun. eğer bebek varsa adet olmuyosun hamileysen bu ilaca devam ediyosun deilsen zaten adet görüyosun.bu arada her gün 1tane bebe aspirini kan sulandırmak için.

Canım yaa, sen ne kadar yardımcı oldun bugün bana böyle opuyorumnanaktan , Allah mı gönderdi seni bana kaydirigubbakcemile5
Peki son bi soru daha, senin meleğin geldi mi bunları uyguladıktan sonra??? İnşallah gelmiştir :Saruboceq:

:)) aslında ben 2senelik üyeyim ve 1yıldır pek yazmıyorum. ama hep takip ediyorum. bir çok şey öğrendim bu konuda. ve senide takip ediyorum açtığın topiklerden :) e
benim zaten bir tane oğlum var çok çok şükür ederim her zaman kendiliğinden oldu. 2.ci için 2,5yıldır korunmuyorum dr.lar takipler aşılama ilaçlar yoruldum artık bıraktım. aşılama sonucunda hamile kaldım ama düştü 5 haftalıkken. ve bıraktım herşeyi artık kendi haline. eğer hamile kalamassam yaza kadar
tüp bebek düşünmeye başladım.çünkü yaşım 34:S hani bi tane var niye uğraşıyosun deme çünkü biz oğlumuzu kendimiz için istedik 2.ciyi oğlum için istiyoruz. oğlum kardeşsiz yalnız kalmamalı .. işte böle

Canım benim, haklısın tabiki , biz şimdi bi tane olsun da fazlasında gözümüz yok diyoruz ama çocuk büyüdükçe de bi kardeşin ne kadar gerekli olduğunu anlıyor insan, Allah hayırlısıyla meleğinize bi kardeş verir inşallah tez zamanda.. :Saruboceq:

Dualarimiz bütün isteyenlerde ve hamislerde....insallah bizlerde bu duyguyu tadariz canim bu ay

ben de oğluma bir kardeş veremiyeceğim galiba, of ağlıyorum şu anda birden çok kötü oldum berenin yazdıklarını okuyunca

Canım benim, haklısın tabiki , biz şimdi bi tane olsun da fazlasında gözümüz yok diyoruz ama çocuk büyüdükçe de bi kardeşin ne kadar gerekli olduğunu anlıyor insan, Allah hayırlısıyla meleğinize bi kardeş verir inşallah tez zamanda.. :Saruboceq:

aynen öyle canım yoksa tam rahata ermişken aynı zorlukları çekmek inan hiçç akıl karı deil:eek: çıldır geliyo insana valla mızık mızık gecen gündüzün birbirine girmiş sosyallik sıfır v.s.v.s 11sene geçti rahatız bazen arkdşlar geliyolar bebeklerle beraber ayy diyorum nasıl büyütmüşüz :1shok: ama yinede olsun istiyorum herşeye razıyım kaydirigubbakcemile3
allah isteyen herkese nasip etsin 3yıldır hep söylediğim cümle bu aminnnnkaydirigubbakcemile5

ben de oğluma bir kardeş veremiyeceğim galiba, of ağlıyorum şu anda birden çok kötü oldum berenin yazdıklarını okuyunca

hatunnn ağlama güzelim valla ben çok ağladım ama hiç bir faydasını göremedim:lepi: aksine daha çok strese girdim yumurtalıklarım çalışmadı bu yüzden.mafoldumben inşallahhh olucak allah izin verirse. olmazsada rabbim evlatlarımıza sağlık versin hayır versin canım. kaydirigubbakcemile5ne kadardır olmuyo senin. tez zamanda olsun inşallah hepimizin:Saruboceq:

X