Düğün Kızlar aileniz düğünde size ne taktı, damada ne takılır ?

isilsil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
613
0
Kızlar bizimkiler soruyor ne takalım ne alalım diye size ne takıldı bilezik mi? set mi?
damada ne takıcaklar ya da taktılar?
biz izmirliyiz adetlerimiz bir bilezik bir kolye tarzında cok degıl. :KK24:

annem düğünden önce beni kuyumcuya götürdü ben bi kelepçe beğendim ama çok modern sade bişeydi .eşimde güzel bi saat beğendi onu taktı annem .tabi böyle şeyler bütçeye bağlı isteyen pırlantada takar bizimkisi orta halli tarzında

ailem cok fazla bisey almadi bir bilezik ve takilan paralar var iste

erkek tarafindan da bisey istemedik herkes butcesine gore davransin

bizde çok sukur ki bole seyler icin olay yapilmaz

benim ailem de bana bilezik eşime de saat taktı canım. arkadaşların dedikleri gibi durumuna göre

babam bana set taktı annemle kardeşim de birer bilezik taktı, eşime de para taktılar. tabi herkesin bütçesine göre değişir yani belli bir miktarı yoktur

o zaman kızlar, benim ailem bana kelepçe veya bilezik taksın,
damada da sorayım isterse bileklik isterse kolye taksınlar, saatim var gerek yok diyordu çünkü.
bir altın bir bileklik veya kolye seçsin madem.

damadın ailesının aldıgına karısmıyorum. tesekkurler kızlar.. :79:

o zaman kızlar, benim ailem bana kelepçe veya bilezik taksın,
damada da sorayım isterse bileklik isterse kolye taksınlar, saatim var gerek yok diyordu çünkü.
bir altın bir bileklik veya kolye seçsin madem.

damadın ailesının aldıgına karısmıyorum. tesekkurler kızlar.. :79:

aileler damada geline ayrı ayrı tam yada gremsiye artık bütceye göre bişeyler alıyo.onun dışında biraz karsılıklı eger size erkek tarafı set falan aldıysa sizde damada bi saat alırsınız:44:

valla benim daha düğünüm olmadı ama.ailem bi bilezik taksa bile yeter.çünkü evin tüm eşyalarının yarı parasını onlar vericekler yaklaşık 16 milyar tutsa 8 ini ailem ödüycek 8 ini nişanlım.kaldıki bidünyada çeyiz var birde takı istemem açıkcası.saati nişanlıma nişanda taktık.düğünde bir daha saatmi alacaklar.aynısını takarlar.ayrıca parada takarlar.laf olmayacağını bilsem yeminle taktırmam:SSSS çünkü yaklaşık 10 milyar harcıycaklarr az değilki:SSS

Nisanda saat daha uygun.. Dügünde damada kolye yada bileklik takilir
durumu iyi olan ikisinide takar takim olarak..

bizede eşimin ailesi sormuştu ne takalım diye ailem ne kendinizi ne bizi utandırın durumunuza göre hreket edin dediler 5 bilezik taktlar düğünde eşim set takımı taktı ayrıca.. annemler eşime nişanda bşey takmadılar bana 4 bilezik taktılar düğünde eşime saat banada yine bilezik taktılar ama erkeğe kolye v.s takmak yerine gremse daha iyi olur gibime geliyor

büyük ihtimal ailemin bana ve erkek arkadaşıma takacağı herşeyi ben alıcam:KK53: yıllarca okuttular zaten yük olmayayım daha fazla, kendime bilezik müstakbel eşimede saat alırım, asla kolye bileklik falan almam zaten takmaz, takmak istese ben izin vermem:KK37:

bir sürü saati olur artık çeşit çeşit takar:KK52:

Son düzenleme:
eşime annem altın babam saat takmıştı..eşim ise bana elmas yüzük kendi annemde elmas yüzük takmışlardı..babam saat ve bilezik..

Dügünümde Kayinvalidem ve Kayinbabam bana 5 Bilezik takti, Annem 2 Bilezik 1 Set, Esimede Altin Künye, Babam Esime Para, Bana 2 bilezik ve Tekirdagda, Esimle bana aldigi Yazligin Anahtarini :) Cok ama cok duygulanmistim zaten takilari mikrofonla söyleyen kisi Anahtari söylediginde tüm Salondakiler ayaga kalkip alkislamisti! :) Ölsem unutmam!!!

X