kızlar acil yardım

munise19

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
208
3
41
bir türlü doğuramadım diye yazmıştım hatırlarsanız.hala bekliyorum.bugün hem özele hem devlet hastanesine gittim. bebişim 41 hafta 3 günlük olmuş. özeldeki doktorum illaki yarın gel sezeryanla alalım dedi. günü geçmiş ve açılma yok. ilk bebeğim olduğundan çatım darmış.ayrıca kilosu 3.800 doğurabilirmiyim bilmiyorum. devlet hastanesindeki doktor ise nst ye baktı sancıların başlamış 2 gün içerisinde sıklaşır bekle dedi. bende sezeryan taraftarı değilim.fakat hiç açılma yok. bugün sancılarım sıklıkla geliyor fakat şiddetli değil.ve bebek aşağıda çok hareketli.popomun üstüne oturunca resmen batıyor. sizce özel deki doktoru mu yoksa devletteki doktorumu dinlemem gerekiyor. beklemek kötü çünkü bebekde sıkıntıya giriyormuş.bilgilerinize ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum.

Canım Allah yardımcın olsun gerçekten zor bir durum. Benim doğumumda Gata'da olacak. Onların sistemi zaten 35 den itibaren her hafta kontrole çağırıyorlar ayrıca en geç 40+4 olduğunca hala sancın suyun vs olmadıysa hemen müşade altına alıp hastane yatırıp suni sancıyı deniyorlar. Bana bu yüzden biraz geç kalmış gibi geldi ama bebişin iyiyse yoktur bir problem herhalde.

Geçen hafta benim arkadaşım oğlunu 4100 gr dünyaya getirdi. Birde onada daha fazla demişler kilosunu belki seninkide fazladır kilosundan korkma bence gayet normal. Benim duyduguma göre çatı dar olduğunu görünce zaten direk sezeryana alıyorlar ne anneyi ne bebeği zora sorkmuyorlar.

Allah yardımcın olsun.

buna cevap vermek yada yorum yazmak zor aslında.tamamen 2 seçenek var.senin gönlünden geçen önemli bence. ama bebek sıkıntıya giriyor diyorsa doktor bunu önemse derim.hem şu anda çoğu doğum sezeryan oluyor neden bu kadar çok çekiniyorsunki.benim şahsi fikrim ben bebeği ve kendimi tehlikeye atmazdım. ama baştada dediğim gibi senin ne düşündüğün ve ne hissettiğin önemli.sezeryan olursun acaba normal olurmuydu dersin normal doğum yaparsın zahmetli olur keşke sezeryan olsaydım dersin. karar sana kalmış...hayırlı doğumlar dilerim.bi an önce sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah.

Evet bencede bizim yorumluya bileceğimiz bir şey değil ama banada biraz geç kalmış gibi geliyor....Benim bildiğim kadarıylada 40 dolunca doğmazsa sezeryanla alıyorlar....

canım allah yardımcın olsun hiçbirimiz seni etkilemek istemiyoruz ya sezeryan istemiyosan suni sancı versinler o zaman ama zamanı çokda geçmesin ya ne olur ne olmaz

slm murgiz annis adayından haber varmı sanırım dogum yaptı iki gündür yok . inş hayırlısıyla kurtulmuştur . svg.ler.

bencde doğum yaptı semaycim zaten 3 cm açıılması vardı ben dedim zor bekler cumartesiyi
inş bebişde oda iyidir en yakız zamanda haber alırız diyecem ama orda 6 gün hastanede kalıyolarmış ya biraz geç haber alcaz herhalde

canım çok tşkler cvp için, aynı haftalıkdık beni korku sardı şimdi,hayırlı haberini alırız inş. darısı başımıza.

canım çok tşkler cvp için, aynı haftalıkdık beni korku sardı şimdi,hayırlı haberini alırız inş. darısı başımıza.

rica ederimmmm
canım beni sardı şimdi seni daha çok sarmıştr yaaaa ödüm koptu valla
O GÜN yani dra gittiği gün geldi sohbete dedi 3 cm açıklık var dedim ayyy ben korktum sen korkmuyomusun dediki hiç korku yok zaten dr demişki sen kolay doğurursun:dance:
annişşş aslanlar gibi doğurmuştr darısı başımıza inşşşşş

amin inşaallah allahs aglıklı haberlerle döndürsün hayırlısıyla aminnnnnnnnnnnnn

buarada münisede kavuşmuştr inş sağlıkla bebeğine ondanda haber yokkkk

bencece artik munise yani hemserim dogup yapmistir allah anali babali buyutsun
annis adayi cim canim benim o da dogum yapmistir kavusmustur cadi kizina ne guzel ya allah onunkini de anali babali buyutmeyi nasip etsin insallah
allahim cumlemize hayirli ve saglikli evlatlar nasip etsin aminnnnnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…