kızlar acil yardım yepyeni perdelerim grileşti

imran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
145
0
kızlar perdelerim çok fena grileşti ne yaparsam yapayım beyazlaşmıyo denemedigim şey kalmadı yıkamadan önce soguk suya bastırdım, yıkarken deterjana şeker kattım,kosla tül beyazlatıcı ve parlatıcı kullandım ama fayda etmedi.
ne olur bana yardım edin kafayı yiycemkafamçokkarıştı

canım bence değiştir onları benim kuzeniminde başına kötü bir olay gelmişti aşağı komşularının soba dumanı eve girmişti ama ne yaptıysa düzeltemedi bence değiştir kurtul...

yıkamadan önce soguk suya bastırdım

işte hatayı burada yapmışsın canım
soğuk su beyazları morartır
eğer perdelerin beyazsa çamaşır suyu kullan derim...
aksi halde yapacağın pek bişiy yok...
hani çamaşır olsa kaynat diycemde perde bu işin zor...

imrancım merhaba bende perde konusunda cok titizimdir ama bana annemin tavsiyesi makina deterjan bölümüne 1 tatlı kaşıgı tuz koy derdi deterjanla beraber ayrıca ben camaşır suyuda kullanırım kolay gelsinn

evım kalorıferlı oldugu ıçın benım kapkara olmuştu kesınlıkle rendelenmış sabunlar var onunla yıka muhakkak bembeyaz oluyor hacı sakırın var bak sabunu onu dene derım

imrancım deterjanla birlikte ilaç gözüne sıvı cif dök şu bulaşık
yıkarken kullandığımız cif tertemiz olcaktır göreceksin bende
öyle yapıyorum kolay gelsin sositososito

imrancım deterjanla birlikte ilaç gözüne sıvı cif dök şu bulaşık
yıkarken kullandığımız cif tertemiz olcaktır göreceksin bende
öyle yapıyorum kolay gelsin

benimde yeni tüllerim grileşti ama benimkiler bordo çiçek desenli bu cif olayı nasıl anlatırmısın biraz bide bi zararı olurmu bişey daha soracam ama arkadaşlar tüllerim çok kırışıyo özellikle alırken belirttim bişey olmaz altlarında kurşun var dediler ama ütülemeden asamıyorum , ütü derdindende sık sık yıkayamıyorum yardım edin lütfennn:Saruboceq:

Kızlar ben perdenın ıçıne bır tane bulasık makınesı tabletlerınden koyuyorum bırde kosla dökuyorum suyuna tertemız oluyorrrrrr canım o cıvalı tuller ıkı turlu benım oturma odamdakı kalın bıraz onu utulemıyorum tabı makınede sıktırmadan asıyorum salonumunkı organze tul ona ne yaprsam yapayım utulemem gerekıyor

sagolun kızlar hepinize teşekkür ederim ilgilendiginiz için :1hug:ama benim perdelerimin beyin ölümü gerçekleşti artık yaşam destek ünütesinin fişini çekecegim.senağlamaaynurenescim sen haklısın galiba en eyisi yenisini almak.kocişin kredi kartı niçün var bunçun var:enbuyukkk:

benimde perdelerim kaloriferden simsiyah olmuştu yazılan bütün yöntemleri hatta fazlasını denedim ve sonuç alamadım. (kuru temizlemeye bile göndermiştim dünya para bayılarak) bi arkadaşımın tavsiyesini denedim hiç inanmayarak. 1 çaybardağı yağ çözücü ekliyosun tülün azlığına çokluğuna göre artırıp azaltabilirsin deterjanını koyuyosun başka bişey yok. yıkamayı başlatıyosun 10dk sonra makineyi kapatıp bir saat kadar bekliyosun. yeni alınmış gibi çıkıyo perdelerin. benimkiler öyle çıktı en azından. hem çok ucuz bi yöntem şişesi 2 lira. bütün perdelerin temizleniyo 2 liraya. verdiğim paralara hayıflanıyorum şimdi. denemek isteyen olur belki diye yazdım teklif var ısrar yoka.s.

canım paylaşımın için sagol :1hugeki bişi soracam yagçöz ü deterjanamı karıştırıyosun:uhm:

canım paylaşımın için sagol :1hugeki bişi soracam yagçöz ü deterjanamı karıştırıyosun:uhm:

normalde nekadar koyuyosan deterjanını koyuyosun çalıştırıyosun makine su alırken yağ çözücüyü ekliyosun yıkıyosun. ben yumuşatıcı yada başka bişey eklemiyorum. sadece deterjan ve yağ çözücü. 2 lira dene derim ben 4 sene önce 100 lira vermiştim kuru temizlemeye yinede çıkarmamıştı kirini. şimdi yeni gibi valla:jeyyar:

istersen birde deterjan ile karbonat dene ben hep öyle yikarim tüllerimi cok güzel beyazlatiyor ayrica camasir sodasininda cok güclü beyazlatici etkisi var dene istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…