Aile Planlaması Kızlar acil yardım nolur nolur nlurrrrrrrrr :(( prezervatif :((

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Kelebeki

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
97
16
Kızlar yeni doğum yaptm emziriyorum ama ek mamada veriyorum. Talihsiz bir olay yaşadk. Çok utanıyorum doktorumu arayamadm size sormak istedim( ilişki sırasında prezervatf kaldı çok korkuyorm hemen çıkardm dökülmedi diye düşünüyorum ama inanılmaz korkuyorum. Ne yapmalıyım?(

bebegin kaç gunluk cnm? tam anlamadim iliski sirasinda pref içine mi kaçti? Yoksa yanlislikla korunmasiz bi iliski mi oldu..

çikardinsa bisey olmaz sonuçta tek parça bisey.hemen yikadinsa bisey olmaz ins.adet zamanin ne zamandi.yumurtlama donemine yakinmi acaba.

çikardinsa bisey olmaz sonuçta tek parça bisey.hemen yikadinsa bisey olmaz ins.adet zamanin ne zamandi.yumurtlama donemine yakinmi acaba.

Canm içimi rahatlattın doğumdan sonra daha hiç adet olmadım. Çok korkuyorum hemen çıkardm yıkadm ertesi gün hapı alsammı die düşünüorum ama bebeğim çk kçk

Yikadim derken vajinal duş mu yaptınız?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

a cnm hiç adet olmadinsa o zaman emziren anneler çok kolay hamile kaliyor.ins kalmazsin.suan ihtimal yuzde kirk diyim sana.Allah neyi hayirli kildiysa o olsun

canım emzirme döneminde hamile kalman daha yüksek bir de daha adet olmamışın sen drni ara ertesi gün hap al bence yoksa Allah östermeye gebe kalabilirsn

Canım hemen cıkardığın için kalmayacağını düşünüyorum emzirme döneminde ne kadar kolay hamile kalınacak olsada icine bulasmadıysa sperm zor bir ihtimal bence... Ben diyorum ama benimde tedirgin bekleyişim var benimde prezervatifin icine bosaldı nişamlım ve sonra onu cıkarıp yenisini taktı acaba digerine bulasmişmidir diye korkuyorum açikcasi 10/gün geciktim ama bir onceki ayda 19 gün geciktim diyeceğim şu ki hayırlısı insallah ikimizde hamile degilizdir...

Canm içimi rahatlattın doğumdan sonra daha hiç adet olmadım. Çok korkuyorum hemen çıkardm yıkadm ertesi gün hapı alsammı die düşünüorum ama bebeğim çk kçk

Ertesi gun hapini slirsan bebegini emziremezsin emziren annelere onermiyolar diye biliyorum bende emziren anneyim o korku bendede war prezereatif kullansak bile korkuyorum o ay adeti iple cekiyorum emzirme olayi bitsede hapa donsem rahat rahat

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Vajinal dus nasi oluyo ya hep duyarim kimseye sorma firsatim olmadi normal yikama diilmi

Bana bizim hoca sabunu kopurtup suyla beraber vajinayi yıkıyorlar çok tehlikeli bu etrafinizda yapanlari uyarin falan demisti ben de ilk o zaman duymuştum boyle biseyi

Niye sabunun ne zarari warki we wajinanin ic kisminimi yikiyolar dis yuzeyselmi onu anlamadim

Niye sabunun ne zarari warki we wajinanin ic kisminimi yikiyolar dis yuzeyselmi onu anlamadim

Klitoris kısmını değil içini yikiyolarmis vajina yolunu yani kızlık zarının bulunduğu bolum. Sabun kimyasal madde içeriyo mesela dokulara temiz su bile enjekte etsen mikrop kapabiliyo ki vajinaya sabun ve su suruyosun çok tehlikeli mikrop kapabilir. Serum fizyolojikle dokuların yıkanması gerekir ama vajinada bu uygulanabilir mi bilemiyrm

Hmm baya sıkıntılı isler yani anladim cnm saol bilgi icin

Hmm baya sıkıntılı isler yani anladim cnm saol bilgi icin

Rica ederim canım bunu uygulayan kişiler varsa uyaralim sonra kadın hastalıkları bölümünden cikamiycaklar :)

VAJİNAL DUŞU SEN BEN GİBİ EV HANIMLARI DEĞİL, ÇOK AFEDERSİNİZ UMUM EVLERİNDE ÇALIŞAN KADINCAĞIZLAR YAPARLAR UCUZ BİR KORUNMA YÖNTEMİ DİYE. Bunu da bir filmde görmüştüm...Neyse zaten o bölgede içeriyi bırakın dışarıya bile sabun sürmemek gerekiyor öyle aşırı yıkamamak gerekiyor, sıcak sularla falan sürekli yıkamamak şart direkt mantar hastalıkları oluşuyor sonra kaşın dur ...

Ne içerisi ne dışarısı sabuna maruz kalmamalı zaten... Bunun dışında doktorların rahim temizleme yöntemleri vardır bazı içeriyi sarmış mantar enfeksiyon mayalarında vs. Onları da doktor çok farklı bir ilaçla ve bir çeşit mekanizma ile yapıyor, bizler yapamayız...Yine HSG filmi çektirenler bilir içeriye ilaçlı bir sıvı verilir filmde tüm üreme sistemleri görünsün bozuk birşeyler varsa, yapışıklık varsa görünsün diye. O işlemde bile doktor çok dikkatlidir bazıları antibiyotik verirler dışarıdan içeriye bir bulaşma olmasın diye...

Yani o bölgelere kesinlikle asitli sabunlar, duş jellerini temizler diye bol bol sürmeyin hatta hiç sürmeyin normal ılık suyla yıkasanız yeter, o bölgenin dokusunu tahriş etmemelisiniz, doğal akıntılarımız zaten koruyor o akıntılardan tamamen kurtulmaya falan çalışmayın asla ve asla öyle çiçekler gibi kokmamalı o bölge, o bölgenin özel kokusu şekl,inde kokmalı. Arındıramazsınız arındırmamalısınız... Benim annem çok titizdir mesela ve bu sebeple mantar oluştu doktoru sabun kullanmayacaksın, ovalamayacaksın, sıcak su kullanmayacksın dedi öncelikle sonra ilacını verdi...

Bunları unutmayın o bölgenin doğal florasını koruyun, içerisini zaten anca doktorlara bırakın, çok çağ dışı bir yöntemdir vajinal duş, yokluk olur, korunma yöntemi olmaz anca o zaman uygulanır....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…