Kızlar acil lütfen perişanım

Gmzyldrm40

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
196
26
25
Bebeğim 18 günlük hem mama veriyordm hem emiyordu ama çok emmiyordu 2 ya da 3 ölçek mama içmeye başlamıştı şimdi de mamayı istemiyor emmek istiyor ama doymuyor sütüm az göğüslerim çok yumuşak az geliyor sütüm ne yapmam lazım

Bebeğim 18 günlük hem mama veriyordm hem emiyordu ama çok emmiyordu 2 ya da 3 ölçek mama içmeye başlamıştı şimdi de mamayı istemiyor emmek istiyor ama doymuyor sütüm az göğüslerim çok yumuşak az geliyor sütüm ne yapmam lazım
Her annenin sütü bebeğine yeter öncelikle bunu kodlayın stres olursanız daha azalır süt çünkü. Ben dut kaynatıp içiyordum çok güzel süt yapıyo bide tahin helvası yedim şükür bebeğime yetecek kadar sütüm oldu

Emdikçe sütünüz artar lutfen stres yapma her ağlamasını aç olmasına yorma o daha alisamadi dunyaya
mama gerekirse ver tabiki ama önceligin hep emzirmek olsun hazır mis gibi sıcaklığını tadını olcusunu vitaminini herseyi Allah hazir etmiş kolay olan emzirmek

Şimdi öncelikle kendini yetersiz görmeden bebeğinin yönlendirmesine izin ver. Stresini azalt ve bol uyku uykusuz kalma. Beslenmene dikkat et ve bol sıvı tüket. Gelmiyor memem yumuşak deme. Gelecek benim sütüm bebeğime yetiyor de. Mama vermeden önce bebeğini emzir unutma ne kadar memeyi uyarırsan o kadar süt üretilir. 3-4 kaşık Kuru dut u 10 dk kısık ateşte kaynatıp suyunu iç dutları ye benim sütümü bu getirmişti kimindede incir hoşafı işe yaradığını duymuştum. Hurma tüket. Önce sen inan bebeğinle bol bol ten tene temas yap bol bol emişin. Oldu bu iş. Sütün bol olsun😍🙏

Bol su, bol uyku, bol emzirme, dengeli beslenme, az stres. İncir, dut gibi gıdalar da süt artırır. Ama dikkatli tüketmek lazım. Sütümüz gelsin diye gereksiz de kilo almayalım. Doktorum hoşaf falan da önermişti, emzirme çayları da var araştırın isterseniz. Ama en etkisi elden geldikçe dinlenmek ve bol su içip emzirmek. Yine de gelmezse mamayı değiştirin belki mamayı sevmemiştir. Her şeyin çaresi var gönlünüzü ferah tutun. Bebeğinizi sağlıkla büyütün.

Her annenin sütü bebeğine yeter öncelikle bunu kodlayın stres olursanız daha azalır süt çünkü. Ben dut kaynatıp içiyordum çok güzel süt yapıyo bide tahin helvası yedim şükür bebeğime yetecek kadar sütüm oldu
Ama doymuyor 1 saat emziriyorum üstüne 3 ölçek mama içiyor

Bol su, bol uyku, bol emzirme, dengeli beslenme, az stres. İncir, dut gibi gıdalar da süt artırır. Ama dikkatli tüketmek lazım. Sütümüz gelsin diye gereksiz de kilo almayalım. Doktorum hoşaf falan da önermişti, emzirme çayları da var araştırın isterseniz. Ama en etkisi elden geldikçe dinlenmek ve bol su içip emzirmek. Yine de gelmezse mamayı değiştirin belki mamayı sevmemiştir. Her şeyin çaresi var gönlünüzü ferah tutun. Bebeğinizi sağlıkla büyütün.
Uyku uyuyamıyorum belkide o yüzden sütüm dolmuyor ilk zaman mastit olmuştm

Ama msmayı ilk zamanlar içiyodu o emzirme çayları damlalar aldm hep

Emdikçe sütünüz artar lutfen stres yapma her ağlamasını aç olmasına yorma o daha alisamadi dunyaya
mama gerekirse ver tabiki ama önceligin hep emzirmek olsun hazır mis gibi sıcaklığını tadını olcusunu vitaminini herseyi Allah hazir etmiş kolay olan emzirmek
Aç olmasa kafayı deli gibi sallamaz dudağıns dokunduğunda ama

Sakin olmaya çalışın bol bol emzirin. Benim yanımda kimse yoktu ben akşama kadar bisküviyle durduğumu hatırlarım ona rağmen emzirdim sütüm oldu yani. Gazı varsa ondan da kafasını sağa sola sallıyor olabilir

Sakin olmaya çalışın bol bol emzirin. Benim yanımda kimse yoktu ben akşama kadar bisküviyle durduğumu hatırlarım ona rağmen emzirdim sütüm oldu yani. Gazı varsa ondan da kafasını sağa sola sallıyor olabilir
Gazı olduğunda salaklığını bilmiyordm ama
Gazı olduğunda salladığını bilmiyırdm ama teşekkürler

Bugun doymaz yarin doyar. Hazir firsat dogmusken kesin mamayi. Emzirin bol bol. Su iki gun zor gecer ama oturur rayina :)

Ama doymuyor 1 saat emziriyorum üstüne 3 ölçek mama içiyor
1 saat sürüyo ama o sırada süt alımı çok az zaten annesi yoruluyor emerken biraz emiyo biraz duruyo. Sizin kokunuzla olmak için 1 saat duruyo memede. Yine mama verin ama sürekli emzirin. Emzirirken rahat pozisyonu bulun. Hem siz dinlenin hemde bebiş emerek rahat olsun. Ben hep öyle yaptım bırakmadım istediği kadar emdi o birazcık uyusa bile hemen bende yattım yanına. Bol bol uzanın dinlenin fırsat bulduğunuzda

X