Kızlar acil cevap bekliorum :(

mervis_21

Minik CELAL'in annesi :)
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
541
5
37
kızlar yha benim belim cok fena agrıyor zor yürüyorum.karnımda cok sert.bebeğim de sanki afedersiniz tam kukumun üst tarafına dokununca orda hissediom.aşagıya mı indi yoksa??:çok üzgünüm:az önce iice kötü oldum.bacaklarım o kadar agrıyor ki yatarken bile kıvırırken bile cok acıo.şişliğim falan dA yok aslında.kardesım biraz masaj yaptı belime uyumusum ve titreyerek uyandım ateşim falan yok sadece titriyorm.cok halsizi.ya bunlar erken doğum belirtisi falan deil demi?ya da nebilen var mı??cok korkuyorum:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

titremenizi ve halsizliğinizi bilemiyorum ancak ağırlaşıyorsunuz. yanılmıyorsam 30 haftalıksınız, gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama 4-5 hafta sonra uykuya tamamen veda edeceksiniz( en azından ben uyuyamıyorum haftalardır) sağdan sola dönememe, yürürken zorlanma hepsi bende mevcut. erken doğum olacağını sanmıyorum. ama titreme ve halsizlik başka bir önemli bulgu olabilir. en kısa zamanda mutlaka doktorunuza sorun.
geçmiş olsun...

ben de uyuyamıyorum ki cnm sürekli rahatsız edici bi ağrı var birde yürümeye calısınca veya hareket etmek istediğimde öle şiddetli bi ağrı hissediyorum ki gözlerim doluyor .netten arastırdım biraz acaba bel fıtığı olabilir mi??

Bence sorun yoktur bende de bu agrilar sancilar mevcut gece uykularim gitti yatakta bir yandan bir yana donmek eziyet zaten...Burdanda takip ediyorum bu agriyla sanciyla ilgili topikleri herkeste var sanirim..Bence erken dogumdan falan degildir..Kacinci cocugun bilmiyorum ama benim ucuncu oldugu halde bende bile agri sanci var..Daha oncekilerde yoktu bu kadar..Kafana cok takma stres yapma bence...Doktoruna gideceksen yinede konus..Ben yarin gidicem ve sorucam bende detayli olarak..Simdiden gecmis olsun..

Bel fitigi soruna gelince bence degildir sadece bebek bazen bel kemigine dayaniyormus o yuzden agri oluyormus..Benim oglumda oyle olmustu cok bel agrisi bacak agrisi cekmistim..Hatta dogumda karnimdaki sancilar degil bacaklarimin ust ve bel kismimin sancisini ovmaya calisiyorduk...

Son düzenleme:
ben uykuya veda ettim bile vajinal ağrı bendede çok rahatsız edici boyutta ama doktorum normal üzerinde basınç var dedi. olabilirmiş ama halsizlik titreme için doktora git bence

bugün biraz daha iim ama hala kötüyüm.bi daha öle titreme falan olursa gidecem dr.ma

Merhaba..Ben bugun kontrole gittim ecografi için bebegimiz cok sukur iyi 2 kilo 100 gram olmus..Gidince sancilarimdan bahsettim once normal oldugunu bebeginde iri oldugunu karnimin buyudugunu soyledi ama ben daha once iki hamilelik gecirdigim için yinede cidiye alip bir monotoringe baglayalim dedi..Dogum haneye cikip monotoring yaptik ve orda sancilarimin oldugunu gorduk..Sonra beni baska odaya alip kasilmalari onlemek için igne yaptilar ve yeniden monotoringe baglayip yarim saat takip ettiler..Azaldigi için eve yolladi ama eger yine olursa hastaneye gidip yine monotorig yaptirmami soyledi..Ustelik 1 parmakta aciklik varmis rahimde...Evde yatip dinlenmemide soyledi bende oyle yapiyorum simdilik ama baya moralim bozuldu..Insallah erken dogum olmaz daha cok kucuk cunki bebegim..Size diyecegim kendinize dikkat edin sancilar konusunda...Doktora sormaktan konusmaktan cekinmeyin...

maşallah kuzuna monotoring ne bu arada?nst deil demi..moralini de bozma cnm az kalmıs hem bebeğinin kilosu da ii.35 de bile dogsa muhtemelen küveze bile girmez.gerci sen daha tecrübelisin 2 hamilelik gecirmişsin.düşük falan mı oldu cnm?Allah saglıkla kucagımıza almayı nasip eder inşallah:Saruboceq:

Cok tesekkur ederim...Nts mi bilmiyorum karindan sancilari ve bebegin kalp atislarini gozlemyeyip cielgeye dokulen bi alet diyim...Yarim saat abgliyorlar...Onu yaptik dun iki kez...Yine sancilarim olursa yine gidicem maalesef yaptirmaya kontrol edicekler..Evet masallah guzel buyuyor kizim (benim ilk kizimda boyle iriydi oglum dah az kilolu dogdu kizlari iyi besliorum sanirim :)) Benim en cok korktugumda kuveze girmesi zaten...Girmeyecek kadar olunca dogmasina raziyim ama tabiiki karnimizda daga guvenli ve rahatlar orda beklemeleri tercihimiz... :))
Cok sukur benim hiç dusugum olmadi ilk defa bu kadarda problemli oluyor hamileligim..Digerlerinde sadece tansyon problemim vardi..Bunda seker ve bu sorunda cikti ustune...Artik yasami bagli bilmiyorum...Yas ilerledikce daha zor oluyor demekki kendi dusuncemle...
ilginede ayrica tesekkur ederim...Allah hepimize saglikla kucagimiza almayi nasip etsin INSALLAH....

inşallah bebeğiniz zamanında doğar :) benim de dün ve bugün çok sancım var. yarın gidip nst ye bağlanıcam. doktorum geçen hafta erken doğum olabilir demişti. 3 haftam var sezeryan tarihime. erken olurda kuvöze gerek olur diye çok korkuyorum. inşallah bebeklerimiz üzmez bizi opuyorumnanaktan

Bu haftada dogsa sanmiyorum ki kuveze koysunlar..Insallah hersey istediginiz gibi olur..Hayirli haberler yazarsiniz buraya...

alsebecim demekki dediğin sey nst oda öle çünkü.birde kızlar %kaç çıkıo kasılmalarınız??

alsebecim demekki dediğin sey nst oda öle çünkü.birde kızlar %kaç çıkıo kasılmalarınız??

Valla benim ilkler 80 (yurudugum için herhalde hastanede baya )digerleri 50-30 arasinda idi ama 8-10 dakikada oluyordu ondan doktor igne yapmak zorunda kaldi..

hıım baya bi sıklaşmıs senın kasılmasaların.aramıza 10 gün var.bende yoktu öle düzenli ama bugün saat tuttum 20 dk da bır geldi ama 3 kez oldu bı daha olmadı.önemli deildir herhalde??

hıım baya bi sıklaşmıs senın kasılmasaların.aramıza 10 gün var.bende yoktu öle düzenli ama bugün saat tuttum 20 dk da bır geldi ama 3 kez oldu bı daha olmadı.önemli deildir herhalde??

O kadar olsa bende normal karsiliyicam zatende dedigim gibi iki hamilelik ve normal dogum gecirdim ben neyin ne oldugunu az cok biliyorum yani...Bugun biraz bisiler yapmaya kalktimda yurudum evde diyim yine basladi hemen korktum hemen yattim henuz cok ufak 3 kiloya gelse icim daha rahat olucak..Sanirim benim kizim normal dogum tarihini beklemeyecek aceleci biraz...Kuveze koyulmayacak kadar olsunda ben raziyim zaten doguma...

masallah kuzucuguna.zaten o 2 haftaya 2500 ü bulur bence.o zaman da muhtemelen dogsa küveze bile girmezama yine de zamanında gelir inşallah.bu arada kandilin mübarek olsn cnm:1hug:

masallah kuzucuguna.zaten o 2 haftaya 2500 ü bulur bence.o zaman da muhtemelen dogsa küveze bile girmezama yine de zamanında gelir inşallah.bu arada kandilin mübarek olsn cnm:1hug:

Cok sagol canim seninde...Yazmayi unuttum gece gece....Haftada 200 gr minimum diye hesapliyor doktorumda..Igne iyi geldi yanliz o kadar sancim olmuyor pek..Insallah zamaninda dogar hepimizinkiler saglikla insallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…