Kızlar acil bakar mısınız :(

S

Shurup

Ziyaretçi
kızlar 36 haftalık hamileyim.dün kontrolüm vardı.doktor bebeğimin kilosu asgari sewiyede dedi.kilo alımı çok iyiydi ama bu ay neredeyse hiç almamış.sorun yaratmaz filan dedi ama moralim için mi söyledi bilemiyorum.

2500 kilo çıktı ölçümlerde ki yanılma payı var biliyorsunuz ultrasonun.daha düşük kiloda doğuyor genelde bebekler ölçümlerinden.ne yapcam ben.doğumada az kaldı.nasıl toparlicam bu kiloyu.yardım edin lütfen

Düşük doğum kilosu denilen şeyin sınırı 2500 gr, yani en az 2.5 kg veya üzerindeki bebekler düşük kilolu sayılmıyorlar. E daha 4 haftan da olduğunu düşünürsek, bence canını sıkacak bir şey yok.

Bir yerde dondurmanın bebeklere kilo aldırdığını okudum ama ne kadar doğru bilemem, bilimsel bir kaynak değildi.

doğuma kadar 1 kilo alır benim oğlum haftada 250 gr alıyordu karnımdayken. sen sağlıklı beslenmeye devam et. ayrıca benım oğlum ultrasın kılosundan yarım kılo fazla doğdu. ayrıca kilo sağlık göstergesi değildir canım. zaten normal doğum kılosu en az 2500. daha da alacaktır. önemli olan gelişimini tamamlaması. doğduktan sonra zaten çok hızlı kilo alıyolar.

haftasına göre o kadar da küçük değil cnm 40 haftada o kadar doğanlar var. ben tam 36 haftlık doğum yaptım kendi doktorum değilde başka bi doktor baktı doğumdan hemen önce 2800 gibi ama daha fazlada olabilir dedi 3200 gr doğdu. şimdi daha fazla almaya başlr stres yapma önemli olan sağlıklı olması.

bi önerisi olan var mı peki kıslar...yemem gereken filan

valla bence yeme içmenin çocuk kilosuyla ilgisi yok. bence daha çok genetik. senin ve eşinin doğum kilosu ve şu anki kilosu nasıl? bunlar çok etkili çünkü ben hamileliğimde ilk 6 ay peynir ekmek yedim. mide bulantısından doğru duzgun beslenemedim. son aylarda ise abur cubur çok yedim. belki bunun da etkisi vardır oğlum 4,5 kılo doğdu. ben ve eşim uzun boylu iri kıyım kimseleriz :)

canım hiç üzülme..

banada öyle dedi doktorum..

son haftada bebeğim tam bir kilo aldı ve 3700 gr doğdu..

inşalllah son haftada depar atar :))

saolun kızlar yaaa...içim içimi yedi besleyemedim diye...eşim 4 buçuk kilo doğmuş.ben 3700.aslında ikimizde iyi doğmuşuz.boyumuzda uzun ikimizinde.ama bu kız zayıf olacak herhalde

bence kilosu çok düşük değil bebğinin endişe etme cnm alır daha doğuam kadar

çok saolun kızlar.içimi ferahlattınız biraz.ama yine de içim buruk.beslenemedim ben hiç doğru dürüst galiba.bol bol süt içmeye çalışıyorum bakalım.

X