kızlar 22 haftalık hamileyim ne zaman doktora gitmem şart?

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
19+5ken gitmiştim.herşey iyiydi.bir daha ne zamana gitmeliyim?28.haftaya kadar gitmesem olur mu?şimdiden iyi bayramlar...:CüvCüv:

iyi akşamlar betül19
aylık kontrolünü aksatmaman en doğrusu olur heralde
zaten muayene eden doktor seni bir dahaki aya mutlaka çağırması gerekirdi
çünkü en basitinden kansızlık problemin olur veya bunun gibi şeyler için takviye vitamin kullanman gerekebilir
5 aylıkken demir eksiliği nedeniyle demir ilacı kullanmaya başlamıştım
bence doğuma kadar doktoruna düzenli olarak gözükmek en iyisi
zaten sonuna doğru her hafta gidiyorsun bu da ek bilgi...
hayırlı doğumlar :nazar:

Eğer 28. haftaya kadar doktora gitmezsen neredeyse 2 ay gitmemiş olacaksın... Ama 4 haftada bir yani ayda birkez doktora gitmen gerek. Aylık kontrollerin yapılmalı bebeğin gelişimine bakılıp, senin kan tahlilllerin yapılmalı. Yani sana 24. haftanda doktora gitmeni tavsiye ederim... Bu arada doktorun sana bir ay sonra gel demiyormu???

cnm aslinda muayene araliklarini dr un duzenli olarak sana soylemesi gerekir..7.aya kadar 4 haftada yani ayda bir kere gidersin ,,,sonra dr bu zamanin araliklarini kendisi belirleyecektir..bence dr soylemiyorsa sen 4 haftada bir git kontrollleri cok uzatma .

canım bende kızlara katılıyorum.kontrollerini 4 haftada bir düzenli olarak yaptır.aslında dr larda her ay kontrolünü aksatan hastaları pek sevmezler.seninde dr şu gün gel demesi gerekir.hem neden bu kadar uzun bir ara vermek istedin öğrenebilrmiym arkadaşım çok özel bir sebebi yoksa????ben şahsen her ay bile uzun geliyor.zaten 28 haftadan sonra kontroller dahada sıklaşıyor.benim 21 güne alındı.bi dahaki sefer 15 te bir olucak sanırsam.hele son ay her hafta diye biliyorum.ve heyecanlanıyorum her hafta bebeğimi görüceğim için.allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşllah.

arkadaşlar gerçekten teşekkürler.ben 18 haftalıkken kendi doktoruma gitmiştim.19+5ikende bir özel hastaneye gittim.kendi doktorum beni 4 hafta sonraya çağırmıştı ama başka bir drye daha gittiğim için sürekli masraf yapmak istemedim.şimdi de zaten bebek hareketlerini hissediyorum diye lazım olduğunda gideyim dedim.tahlil test falan varsa.ama karar verdim bayramdan sonra 24 haftalıkken gideyim.iyi bayramlar şimdiden...

valla benim cocugum yeterki saglikli oldun saglikli dunyaya gelsin her gun bile giderim cocugum paradan once gelir bence sen git 4 haftada bir ben bile cok sabirsizlaniyorum cok uzun gibi geliyor bana ama naparsin iste heyecanla baiyoruz ultrasonda

canım her ay zaten çağırıyor doktor ve bu da en doğrusu bence ama sanırım senin düzenli bir doktorun yok

her ay gıtmelisin doktoruna ve takıbın yapılmalı.28. hafta gec olur. her ay bellı organların gelişimine bakılıyor..

arkadaşlar gerçekten teşekkürler.ben 18 haftalıkken kendi doktoruma gitmiştim.19+5ikende bir özel hastaneye gittim.kendi doktorum beni 4 hafta sonraya çağırmıştı ama başka bir drye daha gittiğim için sürekli masraf yapmak istemedim.şimdi de zaten bebek hareketlerini hissediyorum diye lazım olduğunda gideyim dedim.tahlil test falan varsa.ama karar verdim bayramdan sonra 24 haftalıkken gideyim.iyi bayramlar şimdiden...

canım yanlış hatırlamıyorsam 18. haftayla 22. hafta arası ayrıntılı ultrason var onu ihmal etme 24. hafta geç olur.

canım her ay zaten çağırıyor doktor ve bu da en doğrusu bence ama sanırım senin düzenli bir doktorun yok

var doktorum tabiki.ama gebeliğim boyunca 3 doktora gittim.farklı nedenlerle.sonra kafam karıştı ne zaman gitmeliyim diye .bayram geçince 24 hafta bitince hemen gideceğim.inşallah.evet gitmekte yarar olabilirr.teşekkürler...:eek:

X