kızımın saçlari neden uzamıyor.(resimlere bir bakın)

_cankizim_

'Bir kızı olmalı insanın'
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2013
1.600
326
32

Kizlar merhaba.
Bugun burda enteresan dertleri görünce
benim uzun zamandir icimi kemiren şeyin gercekten dert olduguna karar verdim.

Kizim martta 3 yasina girecek.
Ama saclari hic uzamiyor.

8 aylikken ana saçini kestik.

Saçlarida kendide biraz büyüdü
ama bu sefer de biçimsizdi saçlari.

Resimlerde gördügünüz gibi bandaj takinca kiz oldugu belli oluyor
Minik minik çitçitli tokalar aldim en azindan gözlerinin önü açilsin diye

ama takmiyo:KK43:tariyorum yana yatiriyorum ama saç yapisindan olsa gerek yine gözlerinin üstüne geliyor:KK43:
Dedigim gibi toka falan takmak istemiyor

tek care saçlarini toplamakta.ama uzamiyo ki toplayayim:KK43:

Uzun saçli bebekleri gönce kiskaniyorum valla.
Bi de at kuyrugu yapanlar yokmu?çok yakişiyo valla.

Kizlar bildiginiz dogal yöntemler varmi?
Bebek şampuani ile yikiyorum...
Gercekten kafama çok takiyorum.yardim edin:KK43:

Eklentiler

• $20131011_184717-1.jpg
    $20131011_184717-1.jpg
    6,1 KB · Görüntüleme: 1.980
  • $20131207_195742-1.jpg
    $20131207_195742-1.jpg
    3,7 KB · Görüntüleme: 1.716
  • $20131225_223013-1.jpg
    $20131225_223013-1.jpg
    1,7 KB · Görüntüleme: 1.367
  • $20131222_184722-1-1.jpg
    $20131222_184722-1-1.jpg
    4,2 KB · Görüntüleme: 1.506
  • $20140105_175338-1.jpg
    $20140105_175338-1.jpg
    5,1 KB · Görüntüleme: 1.477
  • $20140105_175239-1-1.jpg
    $20140105_175239-1-1.jpg
    4,1 KB · Görüntüleme: 1.468
Son düzenleme:
Neden kimse birşey yamiyor:KK43:
Kimse dogal bir yöntem bilmiyormu:KK43:

sanıırm ben biraz geç kaldım :) ama yinede yazmak istedim canım doğum kontrol haplarını toz haline getir şampuana karıştır çocuğunun saçından başka vücudunun bir yerine gelmeyecek şekilde saçlarını yıka 3. yıkamada farkı göreceksin umarım faydalı olmuşumdur.

sanıırm ben biraz geç kaldım :) ama yinede yazmak istedim canım doğum kontrol haplarını toz haline getir şampuana karıştır çocuğunun saçından başka vücudunun bir yerine gelmeyecek şekilde saçlarını yıka 3. yıkamada farkı göreceksin umarım faydalı olmuşumdur.

Cevap verdiginiz icin Allah razi olsun
yanliz birseyi anlamadim.dogum kontrol hapi hic kullanmadim ve elimde de yok.
Hangisini(marka) aliyim?
Birde küçuk bir dalin şişesine ne kadar katiyim.

İbrahim Saraçoğlu 12 yaşından küçüklere doğal yöntemleri tavsiye etmediğini söylemişti. Bence denemeyin.

Ablacım zeytin yağını önereceğim ben de. :KK16:
Yavru banyo yapmadan yarım saat önce sür, beklesin azıcık. Sonrasında da güzelce yıka. İşe yarayacağına eminim. :KK16: Bizde hep sürülür, ki ben hala sürerim arada bakım niyetine.. :KK16: Saç köklerine güzelce yedirmelisin.

Hiç bir şey kullanmayın,bırakın çocuk o daha ,siz güzel göreceksiniz diye çocuğa hap map sürmeyin lütfen ,yaşı küçük henüz ,uzar daha ,benim kızımın da saçları geç uzadı ,3 yaşındayken çok az toplanıyordu,6 yaşında şimdi kalçasına kadar.üzülmeyin ve çocuğu rahat bırakın lütfen.

Dogum kontrol hapini ben kendime bile kullanmaya cekindim cocuga olur mu sakın arkadaşım sakın. Çocuk olduğu için dogal da olsa bir oneride bulunmaktan cekinirim hapı duyunca uyarmak istedim.

Son düzenleme:
bencede hiç bir şey yapmayın bırakın zamanla uzar kısa olsun ne olacak bilmeden zararlı bir şey yaparsınız ALLAH muhafaza uzar annesi merak etme:KK16:

Zeytinyağının zararı olmaz belki ama SAKIN doğum kontrol hapı falan sürmeyin çocuğun kafasına. Bu yaşta hormon almasın yavrucak.

Sakın sakın el kadar bebeye hormon hapı gibi bir uygulama yapmayın
Bırakın o saçlar büyüdükçe şekillenecektir.Sırf bir at kuyruğu hevesi ile yanlış uygulamalara gitmeyin.
Mühim olan çocuğunuzun sağlıklı olması

Benim kızım da tam 3 yaşında.
Saçları uzun ama dogdugunda saçlıydı.
Ben dogdugumda da tam tersi kızınız gibi saçsız hatta 4-5 yaşına kadar saçları tel tel olan bir çocukmuşum :)
Şimdi mi maşallah diyeyim ince telli ama epey saçlı bir insanım :)

Demem o ki bu genetik de olabilir, olmayabilir de.
O nedenle bence biraz daha büyümesini bekleyin...

aman sakın bir şeyler sürmeye felan kalkmayın, kimyasal şampuanlardan uzak tutun, saf zeytinyağlı sabun veya şampuan kullanın yeterli.

Bence de zeytinyağlı sabun kullanın çok iyi gelecektir. Saçları kuruysa ondan uzamıyor olabilir.Saçını çok sık yıkamayın biraz yağlanmasını bekleyin, saçları beslensin.

Saçının uzamasını istiyorsunuz bir doktora götürün bakalım neden uzamıyor bir baksınlar kendi kafanıza göre kızınızın saçına herhangi birşey yapmayın sonra Allah korusun kızınızın olan saçıda dökülebilir yada kafasını tahriş edebilirsiniz.

Ablacım zeytin yağını önereceğim ben de. :KK16:
Yavru banyo yapmadan yarım saat önce sür, beklesin azıcık. Sonrasında da güzelce yıka. İşe yarayacağına eminim. :KK16: Bizde hep sürülür, ki ben hala sürerim arada bakım niyetine.. :KK16: Saç köklerine güzelce yedirmelisin.

Hiç bir şey kullanmayın,bırakın çocuk o daha ,siz güzel göreceksiniz diye çocuğa hap map sürmeyin lütfen ,yaşı küçük henüz ,uzar daha ,benim kızımın da saçları geç uzadı ,3 yaşındayken çok az toplanıyordu,6 yaşında şimdi kalçasına kadar.üzülmeyin ve çocuğu rahat bırakın lütfen.

Dogum kontrol hapini ben kendime bile kullanmaya cekindim cocuga olur mu sakın arkadaşım sakın. Çocuk olduğu için dogal da olsa bir oneride bulunmaktan cekinirim hapı duyunca uyarmak istedim.

bencede hiç bir şey yapmayın bırakın zamanla uzar kısa olsun ne olacak bilmeden zararlı bir şey yaparsınız ALLAH muhafaza uzar annesi merak etme:KK16:

Zeytinyağının zararı olmaz belki ama SAKIN doğum kontrol hapı falan sürmeyin çocuğun kafasına. Bu yaşta hormon almasın yavrucak.

Sakın sakın el kadar bebeye hormon hapı gibi bir uygulama yapmayın
Bırakın o saçlar büyüdükçe şekillenecektir.Sırf bir at kuyruğu hevesi ile yanlış uygulamalara gitmeyin.
Mühim olan çocuğunuzun sağlıklı olması

Benim kızım da tam 3 yaşında.
Saçları uzun ama dogdugunda saçlıydı.
Ben dogdugumda da tam tersi kızınız gibi saçsız hatta 4-5 yaşına kadar saçları tel tel olan bir çocukmuşum :)
Şimdi mi maşallah diyeyim ince telli ama epey saçlı bir insanım :)

Demem o ki bu genetik de olabilir, olmayabilir de.
O nedenle bence biraz daha büyümesini bekleyin...

aman sakın bir şeyler sürmeye felan kalkmayın, kimyasal şampuanlardan uzak tutun, saf zeytinyağlı sabun veya şampuan kullanın yeterli.

Bence de zeytinyağlı sabun kullanın çok iyi gelecektir. Saçları kuruysa ondan uzamıyor olabilir.Saçını çok sık yıkamayın biraz yağlanmasını bekleyin, saçları beslensin.

Bazi insanlarin saci gec uzar, bitakin kucucuk cocuk o canim benim... Uzar ins.

hepinize cok tesekkur ederim.kizlar herkesin yorumu ayni.
Arkadaş dogum kontrol hapini söyleyince hemen bi araştirma yaptim.
Sizinde dediginiz gibi küçük cocuklarda hiç kullanan olmamiş
üstelik bazi bayanlar kullanmakta cok terettut etmis.

Saçının uzamasını istiyorsunuz bir doktora götürün bakalım neden uzamıyor bir baksınlar kendi kafanıza göre kızınızın saçına herhangi birşey yapmayın sonra Allah korusun kızınızın olan saçıda dökülebilir yada kafasını tahriş edebilirsiniz.

evet canim galiba doktora göturcem
ama bende çocukken neredeyse saçsizdim.saçlarim liseye kadar hep kisaydi liseden sonra omuzlarima geliyordu ama neredeyse kafamin dipleri hep gözüküyordu.şimdi daha sık saçlarim.

Bir arkadasin dedigi gibi cocugu güzel göreyim diye
riskli şeyler yapmaya deymez.cok sagolun kizlar.insallah yaza kadar uzar.

hepinize cok tesekkur ederim.kizlar herkesin yorumu ayni.
Arkadaş dogum kontrol hapini söyleyince hemen bi araştirma yaptim.
Sizinde dediginiz gibi küçük cocuklarda hiç kullanan olmamiş
üstelik bazi bayanlar kullanmakta cok terettut etmis.

evet canim galiba doktora göturcem
ama bende çocukken neredeyse saçsizdim.saçlarim liseye kadar hep kisaydi liseden sonra omuzlarima geliyordu ama neredeyse kafamin dipleri hep gözüküyordu.şimdi daha sık saçlarim.

Bir arkadasin dedigi gibi cocugu güzel göreyim diye
riskli şeyler yapmaya deymez.cok sagolun kizlar.insallah yaza kadar uzar.

Ablacım bence de ilaç sürme..:KK50:

X