Kızımın okulu kapanıyor çok üzgünüm.

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
23
Okullar başladı neşe içinde gidip geliyorduk ki bugün ani bir toplantı oldu ve öğrenci yetersizliğinden okulumuz yarın kapanacakmış.Öğrenciler ve öğretmenler başka okula nakil olucak.Ama bize gösterilen okul hem çoook küçük hemde evimize çok uzak.Birkaç okula baktık ama kontenjan dolmuş.Ne yapacağımızı şaşırdık.KIzım anasınıfına gidiyor.Geçen senede aynı okula gitmişti ve öğretmenini çok seviyor.Kapanma sebeplerinden biri yanında bitişik cami var caminin sınırlarına giriyormuş.Hoca cumaları okuldan çocuklarınızı alın okulu yıkıtıp büyük cami yapıcaz diyormuş.Çoğu velide gerçekten almış.Böyle dindarlık olur mu? Gerçekten üzgünüm.:a015:

bir okul nasıl kapanabilir okullar açılınca anlayamadım özel okul mu bahsettiğiniz yoksa devlet okulumu her ikisi de çok yanlış nasıl insan bunlar

Allah'ım ya.
Okul kapanmadan 1 ay önce haber verselerdi,okul başlamış 1 hafta geçmiş okulu kapatıyorlar.
Benim yeğenimin de başına yanı olay geldi bu sene.
İlkokul bire başladı bu sene.
Ablam gitti kayıt ettirdi.
Önlükler alındı.
Bir telefon "okulda hasar var okulu yıkıp yeniden yapıcaz":1shok:
Oğlunuzu başka okula sevk ediyoruz dendi.
Şimdi mecburen evine uzak olan okula gidiyor.
Yani madem okul yıkılıcak niye kayıt ediyorsunuz...:mymeka:
Napıcan yakınlarda bir okul bak diyeceğim ama onların da kayıtları dolmuş diyorsun.CADIARZU
Allah yardımcınız olsun..
:Saruboceq:

özgürüm çok üzüldüm canım.eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum.umarım o cami ağzına kadar dolsun da çocukların düzenini bozduklarına değsin

özgürüm çok üzüldüm canım.eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum.umarım o cami ağzına kadar dolsun da çocukların düzenini bozduklarına değsin

Hocanın çocuklarıda orda okuyormuş daha önce.Geçen sene kim akıl verdiyse onlara cami olursa altına şu marketlerden yapıyorlar yaa kira alıyorlar.Adamın aklına o girmiş geçen seneden beri buna uğraşıyor.Yani bu bence din hırsı değil para hırsı.Ama benim hakkım onlara geçmiş oldu bugün, çok üzüldüm ve hakkımı helal etmiyorum.Kara kara düşünüyoruz diğer okullar pahalı , dolu.allahtan benim kızım anasınıfı yaa diğer sınıflar.8.sınıflar daha önemli benneyaptımki

ne garip okul başlaadıktan hemen sonra bu olacak işmi yaniii

Valla kurucunun bir oyunu gibide geldi bana.Yani bu önceden belli olmazmıydı.Hepimiz 1 hafta okula gidip geliyoruz hafta sonuna doğru yaptıkları şeye bak.Yanlız bu sene branş öğretmenleride daha gelmedi diyorlardı.Yani toplasan 10 öğretmen yoktu.Yani bu planlı sanki bizi sattılar gibi geldi:1no2:

bütün veliler birleşerek gerekli makamlara şikayetçi olursanız belki birşey çıkar çünkü özel de olsa milli eğitim bakanlığına bağlı oluyorlar ama yine de böyle bir düşünceyle okul kapatan insanların kurdukları okula da kapatmasalar bile bu saatten sonra göndermeyin derim eğitimden anlamayan sadece işin ticari boyutunu düşünen insanlar bunlar o yüzden bir eğitimci olarak size tavsiyem çocuğunuzu özel bir okula yazdırırken herşeyini araştırmanız kurucu çok önemlidir unutmayın fiyatın uygun olmasından çok daha önemlidir

özel okul.. sonunda tıcarethane...

orada egıtımden zıyade gelır ön planda..

ıyı bır egıyımhane olabılır..ama başka planları vardır okul sahıbının..

gerısı safsata bence....

X