Kızımın kreşteki davranışları

Hiç üzülmeyin ve bu güçlü duruşunuzu bozmayın,çocuğunuz gayet sağlıklı bir çocuk ama öğretmen değil.

Balon köpürtmesi yapılıyormuş o da uflememis pipetle yutarım tehlikeli bu demiş öğretmeni de yaptıramadim ikna olmuyor ben sürekli her şeye ikna etmek durumunda kalıyorum birseyi hemen yapayım bitireyim deneyeyim çabası yok diyor

Ayyy çok da mantıklı bir şey söylemiş kızınız aferin ona. Bence dillendirilmesi gereken bir durum yokmuş ama yine de içinizin rahat etmesi açısından psikolog ile görüştürün kızınızı. Öğretmen değilim sınıftaki çocukların uyumu nasıl olmalı bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da kızınızın gayet de normal bir çocuk olduğu.

Gayet doğru demiş, çocuk pipete üflemediği için kaybedeceksiniz onu evet

Maşallah yavrum gayet de akıllı
Sonuçta olmayacak bir şey söylememis ki
Şu kapidan canavar gelecek beni yiyecek dememiş ki
Kaldı ki onu bile dese daha 4.5 yaşında bu melek
Öğretmeni hiç gözüm tutmadı ne demek çocuğu kaybedeceksiniz vs
Ben olsam ya öğretmen ya okul değiştirirdim
Birde lütfen kendinizi suçlamayın ben buradan anlıyorum ki siz sorumluluk sahibi duyarlı bir annesiniz pek çok kişinin yapamadığını yapıp zoru secmissiniz

Konuda geçen öğretmen yavrunuza manevi anlamda zarar verebilir hafife almayın ayırın yollarınizi

Peki kızınız evde nasil hal hareket olarak?

Öğretmen çocuğunuzu başka çocukla mı kıyaslamış nasıl böyle bir şey yapabilir ki? Etkinliğe katılmayan çocuğu zorlamaması gerektiğin çok iyi bilmesi lazım.

Bizde de aynı sorun vardı okunda şiddete meyilli olduğunu arkadaşlarına vurduğunu vs söylüyordu. Psikoloğa götürdük sorunun okulda olduğu çıktı ortaya. Çocuğa sürekli hayır denmiş ve yaramaz damgası yapıştırılmış. Kendini ifade etmesine izin verilmemiş. Psikolog öğretmenle görüştüğünde öğretmen de hatasını kabul etti.

Kızınızın tehlikeli bulduğu ve oynamak istemediği oyun nedir ? Belki gerçekten de tehlikelidir; başka bir arkadaşının canı yanmıştır.

4,5 yaşında bu kadar bilinçli ve güzel cümle kuran kızınıza da maşallah diyorum.

Öğretmenin size söylediği cümlelerin hepsi birbirinden kötü. Gerçekten diplomalı bir öğretmen mi ? Öğretmenin sınırları zorlayan bu davranışlarını bir üst makama bildirin; imkan varsa da başka bir kreşle devam edin.

Bence de tehlikeli bir oyun. Çocuk hakli. Ve çocuğunuz gerçekten de kendini düzgün ifade edebilen bir çocuk bence. Ne güzel tehlikeli bulduğu bir oyunu oynamayı reddetmiş.

Çok özel değilse eşinizle neden ayrıldınız? Eski eşiniz de hemen sizin anneliğinizi suçlamış ilgisiz bir anne olsanız buraya niye konu açasınız sıradan tipik bir ayrılan erkek davranışı

Bazı çocuklar daha temkinli davranıyor benim kızım da öyledir dışarıda oyun parklarında çok dikkatli davranır haldır huldur her oyuna oyuncağa saldırmaz

Öğretmeni değiştirin, net

Ne biçim öğretmen öğretmen mi gerçekten herkes öğretmen zaten bir öğretmenler günü oluyor herkes öğretmen bence de okulu değiştirin orda da aynıysa psikolog görsün

Ben öğretmeni taktir ettim şahsen yüzde seksenin yapacağı gibi bana ne, sessiz sakin olması benim için daha iyi diyebilirdi. Bütçeniz dahilindeyse götürün psikoloğa inşallah haksızdır ama riske atmaya değer mi?

Aman sanki atomu mu parçalıyormuşta çocuk yapmıyormuş.
Lütfen üzmeyin kendinizi,ögretmenin söylemleri normal değil. Uyuşuk nedir,yagmur yagarken dua edin düzelir nedir?
İmkan varsa okul degistirin

Çok özel değilse eşinizle neden ayrıldınız? Eski eşiniz de hemen sizin anneliğinizi suçlamış ilgisiz bir anne olsanız buraya niye konu açasınız sıradan tipik bir ayrılan erkek davranışı
Çözemediğimiz sorunları vardı. Sonra aldattı beni ben dönerim size bekleyin dedi beklemedim bende ben küçük bir ilcedeyim tercih şansım olmadığından bu okula vermek durumunda kaldim. Psikologla görüşturup ona uygun hareket edeceğim. Babası başkasıyla evlendi kızımı yanına götürmek istiyor. Bende izin vermiyorum görüşecekse yalnız gelip görsün tanımadığım kadının yanında ne işi var. Ben görüştürmuyorum diye saçmalıyor işte faydasız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…