kızımın bıngıldagı erken kapanıyomuş :((

M

melis.se

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi melis.se
ya arkadaşlar biz tam 2 ay 10 gunluguz.asıya gıttıgımde saglık ocagında boy kılo herseyın normal oldugunu ve bıngıldak dedıgımız usttekı yumusak yerın bırcogu kapnmıs oldugunun az yer kaldıgını daha cok erken oldugunu soyledı..normalde sanırım 13 18 ayda tamamen kapanırmıs.eger erken kapanırda kafatasıda buyumezse bırcok tehlıkelere yol acıyormus (cunkı beyın gelısemıyormus)kafayı yıycem yaaa aslında kafa tasının capı ıyı durumda ve aylık kontrollerde takıp edecegını soyledı.ben bıde ozel bı doktora gıtcemm.umarım sorun yoktur.bu durumu yasayanınız varmı (çok üzgünüm:

• Konu Sahibi melis.se
cnm bende dün gittim sağlık ocağına ebe baktı bide doktor baksın dedi korktum doktor baktı normal dedi ebe sanki az kalmış gibi dedi doktor normal deyince rahatladım inş zamanında kapanır...

• Konu Sahibi melis.se
Bıngıldak önemli bir sorun. Lütfen ihmal etmeyin. Erken kapanması birçok sorunuda beraberinde getirir. Beyin cerrahıyla görüşün lütfen.

Benim oğluşunda geç kapanma gibi bir sorunu vardı. Allahtan 16.ayda tamamen kapandıda rahatladık.:ecrin_bebek:

• Konu Sahibi melis.se
  • Konu Sahibi melis.se
ilk defa senden duydum arkadaşım böyle bir şeyi..
bu forumun güzel bir yanıda bilmediğimiz konularda aydınlanıyoruz..

inşallah önemli değildir..ama bir doktora git derim, malum sağlık ocaklarını biliyoruz, teshisleri ne kadar dogru olur bilinmez (

• Konu Sahibi melis.se
öyle bi sorunum yok ama...
baş çevresi normal cm lerde seyrediyorsa bi problem olmuyo dıye biliyorum
yinede sen başka bi doktora daha danış için rahat etsi en azından

• Konu Sahibi melis.se
Saglık ocaklarına guvenım yok hıc zaten benım kızın 2 aylık asısı olması gerekırken 3 aylıkken cagırmıs..Ve ben sızlerın sayesınde yanı yazan arkadasların sayesınde ınanınkı 2 aylık ası oldugunu fark ettım ve gec kalmadan da gıdıp sordugumda aa unutulmus nasıl yanlıs yazılmıs falan ayakları cekıldı.ama olmaması lazım ben gıbı bı bayanda yanlıs yazılmıs gıttıgımde ama ben farkedıp zamanında gıttım fakat malesef bayan bılmedıgınden 3 aylık gıtmıs ne yazııkkı asısını opnce vırus bulasmısmı tahlıl ettırdıkden sonra yapacakmıs rezıllıgı goruyomusunuz arkadaslar yazık kadının suratı bes karıs ve azarlamıs sanırım onları ıyıde yapmıs.dıyecegım arkadaslar ne olur arastıralım onlara bırakmayalım .
Bende bu yuzden bır doktora goturup gostercem oglumda boyle bısey hıc duymadım fakat bunda yasıyorum ama cok sıkıcı bı durum.korkuyorum tabıkı ya bas cevresının buyumesı durursa (ALLAH KORUSUN):çok üzgünüm:

• Konu Sahibi melis.se
VE asıl merak ettıgım devıt3 bırakanlar var kafasına gore netten arastırdım kullandıgı vıtamınlerdende olabılıyormus demırde alıyorum hamılelıkde aldıgım ılacları devam edıyorum.doktorum kullanmamı onerdı bende dusuk demır vıtamın var ama netten duyduguma gore vıtamın haplarıda yapabılırmıs ben bu ara benım ıctıklerımı bıraktım yınede bakalım doktor kontrolunde ne cıkacak hayırlısı...benneyaptımki

• Konu Sahibi melis.se

sakın sen kafana göre d vitamini kullanmayı bırakma derim.ben dr.muza sordum.kesinlikle d vitaminyle alakası yok devam et dedi.netten de bi dr.a sordum o da aynı şeyi söylemiş.bence sen de dr.a sormadan kesme vitaminini..

• Konu Sahibi melis.se
umarım çok ciddi bi sorun değildir... açıkçası ben de daha önce hiç duymamıştım ama bence de kesinlikle sen başka bi doktora da git... kızım bir aylıkken benim dr um kızımda üfürüm olduğunu söylemişti hemen başka bi dr a hem de çok daha yetkin bi dr a gittim kesinlikle yok öyle birşey dedi ve hatta içimiz rahat etsin diye kalp grafisi çektirdik gerçekten de hiç bişey yoktu.klava:bu sayede drumuzu değiştirdik ve şuan içim çok rahat her konuda.bende sağlık ocaklarına çok güvenmem bence sen hemen başka bi uzmana götür bebeğini ve en önemlisi de içini ferah tut...hiç bişeyi yoktur kuzunun...:teselli:

• Konu Sahibi melis.se
ewet arkadaslar dun ozel bır cocuk doktoruna gıttık.kızımın cok saglıklı oldugunu fakat dıger bebeklere gore bıngıldagının bıraz daha erken kuculdugunu ve bas cevresının takıbını yapacagımızı soyledı.(bende bunları soyleyecegını bılıyordum)yanlız onemlı olan sureklı emın ellerde bır doktora goturecegım benı dahada rahatlatacak..ve doktor dedıkı arkadaslar bu durumu yasayanlar ıcın soyluyorum bu durumla karsılastıklarını ve tamamen kapalı bebeklerınde oldugunu ama sımdıye kadar hıc bır amelıyatlık durumlara kadar gıtmedıgını soyledı..ayrıca arkadaslar devıt3 un kesınlıkle bır rol oynamadıgını bırakmamamı soyledı.(.ama ben vıtamın ılacımı ve demırımı bıraktım korkumdan onu sormayı unuttum tabıkı..aranızda bu ılacları ıcen varmı ?):ecrin_bebek: benım rahat olmamı ıstedı tabı dıyor ama ınsan yıne korkuyor..anne yuregıı.. bende oyle bır olayla ılk karsılastım vede duydum..umarım sorun yasamam ayrıca cevap yazan arkadaslara tesk edıyorumm

• Konu Sahibi melis.se
bıde doktorumuz pnomokok asısını kesınlıkle vurdurmamın ıyı olacagını rota vırusu ıstersen vurdurabılırsın dedı..yanı pnomokok asısı daha onemlıymıs ve ben hala vurdurmadım 2 ayını cok gecırme dedı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…