Kızımı benden alabilirler mi?

Byblack

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2018
99
61
28
2015 yılında anlaşmalı olarak boşandım. Kızım o zaman 1 bucuk yaşında idi suan 6 yaşında velayeti bende.15 günde bir görüşü vardi fakat cocuk oraya her gittiğinde hor davranıldığını gururunu incitecek hareketlerde bulunduklarını vs söylüyordu.Gitmek istemedi hicbir zaman hatta video kayit bile aldım cocugu almaya geldiklerinde cocuk istemiyoruuummm diye ağlarken ama her seferinde sunu alcaz suraya goturcez diye kandiriyolar cocuk gidiyor ikna olup.Daha sonra soz verdiklerini yapmıyorlar cocuk gene üzülüyor. Zaten nafaka (350₺)da vermiyordu cocugun masraflarini dedesi ve benim esim karsilari hep hatta bizim aldığımız kiyafetler daha onlarda kaliyordu geri göndermiyorlardı.Masraflari iyice artıp basa cikamayinca nafaka davasi açtım isleme konulmak uzereydi maasina tedbir konulacakti.Ama nafakayi vermemek icin cocuga cocuk odasi yapmis kendi evine ,cocuga baski yapmis mahkeme ve polisler sana sorunca babamla kalmak istiyorum diceksin diye bunlarin hepsini bizzat cocuk anlattı onlari da kaydettim video olarak.

Şimdi sorum su;velayeti bende olan cocugu.a 5 sene nafaka verilmedi ve ben nafaka davasi acinca velayet almaya kalkiyorlar.Boyle bir haklari var mi ustelik esi ve kendiai caliaiyorlar kari-koca .Cocugu 15 gunde bir aldiklari goruslerde bile babaanneye birakiyorlar velayeti alirlarsa hepten babaanneye kalacak.Ben ev hanimiyim surekli çocuğumun yanindayim. Nafaka vermemek icin boyle bir yola basvurdular yani..Pedagogdan belge alip mahkemeye delil olarak saklıyoruz.velayetini alma sanslari var mi?

Anne yuz kizartici bi suc islemedigi surece hic bir mahkeme cocugu annesinden alip babaya vermez.
aynen.kanunen yüz kızartıcı bir suçunuz yoksa o yaşta çocuğun velayeti anneden alınmaz.hem çocuğu istedikleri kadar doldursunlar.mahkemelerin pedagogları onlardan daha zeki.işleri zaten yönlendirilmiş çocukların ağzından doğruyu almak.

Hepinize yanitlariniz icin cok cok tesekkur ederim insallah alamazlar dua edin lütfen evlatla imtihan cok zor canim kopacak sanki diken üstündeyim su mahkeme gecse hayirlisi ile 😔
Insallah oyle bi hakları yoktur
Allah yardımcınız olsun rabbim kötü babadan muhafaza etsin yada anneden çocuktan ne istiyorsunuz yaa
Yıllardır nafaka ödemeyen ne hakla velayet alabilir? Velayeti istemesi de sizden ilerde nafaka talebinde bulunabilmesi için muhtemelen. İnşaAllah havasını alır.
Hukukçu değilim sadece kişisel kanaatimi yazmak istedim. Bu kadar done mevcut iken hiç kolay gözükmüyor velayeti alabilmeleri ..
Yok tabi ki
Parayi vermemek icin cirkeflik yapiyorlar
Avukatiniz aynen bu sekil soylesin, hakimler gayet uyanik, gormus gecirmis insanlar zaten anlarlar vaziyeti
Sen bunca yil tek kurus verme sonra gel hak iddia et reziller
Bence siz tam velayet davasi acin
Anne yuz kizartici bi suc islemedigi surece hic bir mahkeme cocugu annesinden alip babaya vermez.
aynen.kanunen yüz kızartıcı bir suçunuz yoksa o yaşta çocuğun velayeti anneden alınmaz.hem çocuğu istedikleri kadar doldursunlar.mahkemelerin pedagogları onlardan daha zeki.işleri zaten yönlendirilmiş çocukların ağzından doğruyu almak.
hiç üzülmeyin havasını alır.

alabileceklerini sanmiyorum
zaten oyle bisey olacaksada kizinizlada konusurlar sanirim pedogog esliginde oyle biliyorum yani
ama o yaşta cocugu anne bekarken ve yuz kizartici sucu yoksa baskasiyla evli olan babaya hic vermeliler bence şahsi fikrim bu
mahkemeden sonra bizede yazarmisiniz lutfen sonucu

Alamazlar kizinizla uygun bir dille konusun babasinin doldurusuna gelmesin.hic sevmiyorum boyle ortada ihmal yok birsey yok sirf para vermemek icin kucucuk cocugu annesinden ayirmaya kalkiyorlar vicdansizlar.

Bosandiginizda nafaka baglandi ise tekrar nafaka davasi acmaya gerek yok. Icraya vereceksiniz. Nafaka artirim davasini kastediyor olmalisiniz. Avukatiniz icra ile tahsilini yapar alamadiginiz nafakalarin. Hatta odemezse hapis cezasi var.
Ikincisi 6 yasindaki bir cocuga kiminle kalmak istiyorsun diye hakim sormaz. O yastaki bir cocugun velayeti, siz babaya vermek istemediginiz surece, verilmez. 12-13 yasinda olsa idi ya da daha buyuk o zaman cocuga sorulurdu yine de cocugun mevcut duzenini bozmak istemez hakim ve cocugun fikrinden cok, tercihini anneden yana kullanir. 16 yasinda falan olsa o zaman cocugun tercihi olurdu. Velayet 18 yasinda bitiyor zaten. Cocuklar birey oldugu icin kendi kararlarini kendileri veriyorlar o yastan sonra. Merak etmeyin sizden alamazlar.
Sadece sunu ilave etmek istiyorum: gorus gunleri kısıtlamasi yapabilirsiniz. Bir avukata sorun
Cocugun mutsuz oldugunu ve gitmek istemedigini soyleyin. Bu konuda gorus gunlerine bir kisitlama getirilebilir mi? Bildigim kadariyla bazi durumlar icin yapilabiliyor. Avukatim bana oglun gitmek istemiyorsa zorla goturemezler demisti.

Genelevde calisan annelere bile velayet veriliyor. Fiziksel bakima muhtac cocuk kolay kolay verilmez konu sahibi. 6 yasindaki bir cocuk da fiziksel bakima muhtactir. Daha herseyini kendi yapamaz. Arti anne sevgi ve sefkatine ihtiyaci o yasta cok fazla
Hakimler bunu biliyor.

6 yaşındaki bir çocuğu annesine verir hakim. Ona fikrini de sormaz. Çocukken en büyük korkum mahkemeye çıkıp annem ya da babam arasında seçim yapmaya zorunda kalmamdı. Hep sorardım "beni çıkaracaklar mı?" diye... Şuan çok üzüldüm.

Son düzenleme:
Allah yardımcınız olsun, konu hakkında bir fikrim yok ama ne nafakaymis yani.
350 tl ödememek için velayet davası açıyor. Çocuğu alsa daha çok masraf olmayacak mı? Durumun varsa nafakayı öde.
Onu da geçtim bir baba nasıl kızından para saklar?
Neyin kafasını yaşıyor bu erkekler :bicak:

X