kızıma kardeş geliyor:)ama çok korkuyorum

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
merhaba arkadaşlar 27 aylık kızım var biraz sağlık problemleri vardı çok şükür çoğunu atlattık iki problemimiz kaldı ama onlarda şuanda acı vermiyor bu ay hamile olduğumu öğrendim araları tam 3 yaş olucak çok heyecanlıyım ama bişeyler ters gidicek diye çok korkuyorum şubat ayında konizasyon oldum. hpv ye bağlı rahim ağzı kanseri teşhisi koyuldu çok şükürki atlattık son verdiğim smear temiz çıktı ve hamile kalmam için engel yoktu.şuanda 6 haftalık minik ufaklığım.kızımda yaşamdığımı bu gebeliğimde yaşıyorum bulantı kasık ağrısı 13.haftamızda ameliyat olucam rahim ağzımın bir kısmı alındığı için dikiş atılıcak.anestezi eşliğinde yapılıcak bu işlem ama sonrasında çok dikkat gerektiren bir süreç başlıycak.kızım wacterl sendromu 10000 çocuktan sadece 3ünde görülen bir sendrom 1 ay erken doğdu 2 günlükken yemek borusdundan özefagus atrezisi ameliyatı oldu daha sonra kalbinde 2 delik saptandı ameliyattan dolayı midesinde reflü oluştu iki ciğerinede yemek kaçışı oluyordu çok şükür ki kalp delikleri kapandı ve reflüsü geçti.şuanda omuriliğinde kuyruk sokumu vertebrasıonda genişleme var bunun için senede bir tüm spinal emarı çekiliyor bu yazda bıngıldağının orda bir şişlik elime takıldı çekilen b.tomografide deri altı tümörü olduğu anlaşıldı başından ameliyat olucak beze alınıp patolojiye yollanıcak.%90 iyi huylu çıkıcak diyor doktorumuz kafam çok karışık en büyük problemlerimizi göğüsledik önce rabbim sonrada kızımın hayata sımsıkı tutunmasıyla.ikinci kardeşte sendromun görülme riski %3 ama genede kafam karışık.ya oda hasta olursa diye düşünmeden edemiyorum iki buçuk senedir çektiklerimi bi ben bide allah bilir.bu arada yaşım 21 rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu yazsın inşallah

• Konu Sahibi EU1
canım benim belkide Rabbim seni böyle imtahan ediyor Allah yardımcın olsun yaşadıkların heleki bu yaşta hiç kolay olmasa gerek ama bak yavrun hayata seninle sımsıkı tutunmuş hamdolsunki atlatmışsınız en zorlarını bu yavrunda Allahın izniyle sapasağlam olacak tatlım hiç korkma tebrik ediyorum Allah tamamına erdirsin inşallah seni yavrunla verdiğin mücadelede yılmadığın içinde tebrik ederim kimi anneler gibi bırakıp kaçmamışsın zaten ana olan bırakıp kaçmaz mücadelesini sonuna kadar verir

• Konu Sahibi EU1
Çok geçmiş olsun Canım...Allah küçük meleğinize bol bol şifa versin inş.. Bakarsın sıradaki melek ailenize büyük bir moral olur...

Allah sağlıkla kucağına almayı nasib etsin..

• Konu Sahibi EU1
canım çok çok büyük geçmiş olsun..seni çok iyi anlıyorum bende 20 yaşında 7,5 aylık doğum yaptım
bir sürü hastalıkla uğraştım ama Allahıma binlerce şükürler olsun ki emeğimin karşılığını aldım
şimdi kızım 16 yaşında hiç birşeyi yok şükür fıstık gibi genç kız oldu..seninkide öyle olur umarım..
allahtan sana bol bol sabır dilerim emeklerin boşa gitmesin yavrunla birlikte güzel günler geçirin..
inşallah 2. bebeğinde butür sorunlarla karşılaşmazsın..
ben tam 16 yıl bekledim 2. çocuk için kısmet bugüneymiş..

• Konu Sahibi EU1
varya senin bu yazdiklarini okumaya baslarken nefesimi aldim ve tuttum veremedim okurken nefes almayi unuttum, çok zorluk çekmişsin allah yardimcin olsun ,inşallah diğer bebeğini kucağina sağlikla alirsinsin.

• Konu Sahibi EU1

canım oncelıkle hepsı ıcın gecmıs olsun.hpv yuzunden bende operasyon gecırdım.koter uygulandı banada.son smearım temız cıktı.daha sonra hamıle kaldım ama dusuk oldu bendede.herkesın acısı ve sıkıntısı cooook baska.kımı rahat ve sımarık yasıyor yınede ısyan edıyor.kımısı sınav verıyor genede gık demıyor.ama bunların hepsını allah verıyor.o yuzden kendıne bosubosuna sıkıntı yapma.bı talıhsızlık oldu dıye bı daha olacak deılkı ılla.bence bu cocuk hem sana hemde ablasına coook ıyı gelıcek.sapasaglam yaramaz bı cocuk hem senı toparlıcak, hem ablaasına yardımcı olcak...boyle dusun, buna ınan, allah bunu versın.sımdıden hayırlı olsun bebısınnnnnnkaydirigubbakcemile3

• Konu Sahibi EU1
off cook cok gecmis olsun.. ne cok dertle ugrasmissin. benneyaptımki keske yaninda olup sana sarilabilsem.. :teselli: canim benim, manevi sIkIntIsInIn yaninda maddi yonu de eminim cok agirdir. sigortaniz var mi? varsa bile bebegin ve seninle ilgili her turlu harcamayi karsilamiyordur sanirim. ev hanimi imissin, esinin is durumu nasil? canim, gordugum kadariyla hic de sikayet etmemissin. masallah diyorum ve opuyorum seni. butun ailene saglik, sihhat diliyorum, karnindaki bebisine de.. a.s.
Istanbul'da olsam kesinlikle seninle tanismayi cok isterdim. ama belki tlfla da gorusebiliriz.

• Konu Sahibi EU1
arkadaşlar inanın hepiniz bana çok büyük moral verdiniz.dilshadcım tabiki tanışmak isterim cnm msnedede görüşebilriz.sskmız var ama dediğin gibi çoğu tedaviyi karşılamıyor.kızımın tedavisinde bi kaç yerde takılmıştık.üniversite çekilicek emar için 9 ay sonrasına gün verdi geentik doktorlarımız ise acil diyordu omurilikte 5 vertebrada çatlak göründü.nasıl olur derken bir arkadaşa danıştım oda anneler kulübünü önerdi yaz belki yardım ederler dedi.özel hastane anestezili olduğu için bizim karşılayamayacağımız bi miktar istiyodu 1250 ytl allah bir kere değiil yüzbin kere razı olsun bir hafta kadar kısa sürede toplandı ama yemek borusunda fistül(delik) olduğu için anestezide öksürdüğü an ölme riskii vardı.o parayı tedavisinde kullandık mamalarını aldık.bikaç sıkıştığımız noktadada belediyeye gidiyorum sağolsunlar çok ilgileniyorlar pnomokok aşısı için yardım aldık ssknın karşılamadığı ilaçlar filmler oluyor ama çok şükür aç kalmıyoruz.3ayda bir erzağımızıda yolluyolar inşallah bu meleğim bize bereket getirir.eşim çok çabuk pes ediyor en ufak sıkıntıya katlanamaz oldu.bana destek ol diyorum susup kalıyor oda sıkıldı zor biliyorum ama ondan çok ben içindeyim herşey allahtan rabbim her kulunu farklı sınarmış benim sınavım böyleymiş ondan gelen herşeye şükür etmek lazım.dertdini vermeden önce dermanını verdiğini bilmek lazım.birde yarattığı hç bir varlığın ömrünü bizler ne bir nefes uzatabiliriz nede bir nefes kısalta biliriz.bunuda aklımızdan çıkartmamak lazım.bana güçlüsün diyorlar bu yaşta bu kadar problem çekiyosun nasıl hala gülebiliyosun diyolar rüzgarın karşısında yaprak değil kaya olmak lazımmış çünkü nekadar sert essede hafif yaralarla atlatılıyor.ama yaprak olmayı tercih edenlerin vay haline.hayaı insan tek başına öğreniyor kızıma bakarken ne kaynanam vardı nede başkası annem üvey babamdan izin alabilirse geliyor arada.ama benim yanımda onlardan önemli allahım vardı herzaman.hepinize teşekkür ederim arkadaşlar elimden geldiğince aktif olmaya çalışıcam hepinize sevgiler saygılar.

• Konu Sahibi EU1
cnm allah yar ve yardımcın olsun rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…