Doğuma Hazırlık Kızıma hazırlık yapıcam bana yardım edin lütfen...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

zuzu83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
115
0
Selam kızlar ben 7. ayıma girdim çok şükür ve yavaş yavaş hazırlığa başlamak istiyorum.
Hastanede gerekli olan eşyalar neler? Bebek bakımı olarak neler almam gerek? Yatak olarak park yatak düşünüyorum peki bu yatak için uyku seti alamam gerek mi??? Şimdiden çocuk bezi alayım mı yoksa bebişime göre mi daha sonra alayım? Siz neler yaptınız lütfen fikrinize ihtiyacım var bayrama gittiğimde bu eksiklikleri tamamlamak istiyorum ve liste yapmam gerek...a.s.

selam zuzu..ben de 7.ayıma gırdım ve yenı yenı almaya basladım bırseylerı. benım duydugum ve okudugum kadarıyla kıyafet konusunda en gereklı ve kullanıslı olanlar alttan cıtcıtlı body.lermiş, ben onlardan 3-5 tane aldım, 2-3 tane ayaklı kadıfemsı tulumlardan aldım. 1 tane hastane çıkış setı aldım (zıbınlık, battanıye,sapka, eldiven..vs 10 parcaydı sanırım) 1-2 sapka aldım (zatı evden cıkmayacak ılk gunler ama olsun :KK66: )
bebek odası ocak sonu gelecek, uyku setı falan almadım daha. ama bu yatak bası koruyuculu bı uyku setı alacagım (içinde yorganı, yorgan kılıfı, yastık kılıfı, carsafı var)
bebek bezı almadım ben, ama alan arkadaslarım var. unutma; ılk basta yenı dogan bezı kullanılıyomus, onu da cok alma, cunku hemen bır ust boya terfı decekler :) sanırım 2 paket yeterlı olur
ayakkabı gereksız dıyorlar, sadece aksesuar.
aslında patık falan almak lazımmalum kıs bebıslerı olacak usutmesınler
bı de odasına nemlendırme cıhazı aldım, şimdi kendım kullanıyorum , tamamen test amaclı :)
ben de hazırlıklara yenı yenı basladıgım ıcın fıkre ıhtıyacm var, daha cook eksık vardır emınım

Bence çok iyi düşünmüşsünüz bu konuyu açmakla... ben de yarın alışverişe çıkmayı düşünüyorum, ne alsam acaba diye kara kara düşünüyordum :) Daha fazla bilgisi olanlar varsa onlar da paylaşırsa çok sevinirim.

Kızlar havlu seti almak gerekiyormuş bir de bebek tırnak makası,emzik biberon ve o süt sağma aletlerinden.şimdilik aklıma bunlar geldi yazdıklarınıza ilave olarak

bebiş için özel küvetlerden ve içine kaydırmaz sünger tarzı bir aparat almayı düşünüyor musunuz? Ben alıcam sanırım, aksi halde bebişi yıkamak için hep birilerine bağımlı olurum diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

ben küvetini aldım fakat süngermi alsam yoksa filemi alsam içine kararsızım..
banyo süngeri kundak şeklindeki havlusu hazır, şampuanlar ve bebe yağıda dahil
bi tek şu an gördüğüm kadarıyla büyük parça olarak tek eksiğim buhar makinası ne alacağıma karar veremedim beşiğinden arabasına kadar herşeyimiz tam şu an..
medelanın mini elektrikli süt pompasını aldım ben hem çok kaliteli hemde illaki her gittiğin yerde elektrik bulmak zorunda değilsin pillede çalışıyor çünkü yedek biberonunuda aldım..

ben küvetini aldım fakat süngermi alsam yoksa filemi alsam içine kararsızım..
banyo süngeri kundak şeklindeki havlusu hazır, şampuanlar ve bebe yağıda dahil
bi tek şu an gördüğüm kadarıyla büyük parça olarak tek eksiğim buhar makinası ne alacağıma karar veremedim beşiğinden arabasına kadar herşeyimiz tam şu an..
medelanın mini elektrikli süt pompasını aldım ben hem çok kaliteli hemde illaki her gittiğin yerde elektrik bulmak zorunda değilsin pillede çalışıyor çünkü yedek biberonunuda aldım..

Hey maşallah!! Baya hızlısın... :)) Ben daha bir don bile almadım kızıma. Yarın burda kar ve fırtına olmazsa çıkıp almayı düşünüyorum. Bi de bu buhar makinesi bu kadar elzem bişey mi yaw? :1shok: Herkes bundan bahsediyor.... Eskiden yoktu böyle şeyler, biz bebekken yani...:) Kalorifere hatta sobanın üstüne su asılır, ortamın nem ihtiyacı karşılanırdı... Ne yapsam ben de mi alsam acaba? Bebek arabasını kaça aldın diye sorsam? Bir de sitede yeniyim, markasını sorsam? Yazmanda sakınca yoksa eğer? :uhm:

canım benim albümümde aldığım şeyler var bakmak istersen arabaya falan görürsün arabayı kraft aldım sanırım 200 ytl şu an hem çok güzel bi görüntüsü var hemde kibar ve hemen toplanabiliyor, ana kucağı-araba koltuğu olarakta maxi-cosi aldım biraz pahalı ama çok kaliteli ve konforlu 325 ytl ye aldık, bebek sepetimi inci tuncelden yaptırdık oda bize 700 ytlye mal oldu..
buhar makinası ben almak zorundayım klima ve ufo kullanıyoruz milenyum bebekleri biraz daha hassas bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler..nefes darlığı falan çekmelerini engelliyo aslında hepimiz için güzel bişey..

Cevapların için çok teşekkürler... Hepsi iyi aslında sadece sepet biraz pahalı gibi geldi bana. gerçi daha bişey araştırmış değilim; bu nedenle piyasayı bilmeden konuşuyorum. benimkisi sadece kafamdaki hesaba göre... :)Hayırlı olsun; iyi günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.

önce acil olanlardan başla derim alışverişe sonradan ıvır zıvırlar zaten alınır ben park yatağı taşıma koltuğu hastane çıkışı havlu peluş battaniye ve cihicconun bakım seti var çantalı içinde herşey mevcut ondan aldım annemde portbebesi ve çantasını almış kıyafet olarak eksiğimiz var ben park yatağın için nevresim takımı almayı düşünüyorum normal uyku setleri olmaz çünki yada park yatak için uyku setleri var yorgan yastık ve çarşaftan oluşuyor onlarda olabilir ufak tefek eksiklerimiz kaldı onlarıda yavaş yavaş halledicez artık

ateş ölçer almayıda unutmayın bende henüz almadım siz aldıysanız nasıl bişey aldınız normal dijital olnalrdanmı yoksa kulaktan ölçenlerde var hangisi iyidir acaba

ya kızlar buhar makinesi şart mı? ben onu almayı hiç düşünmemiştim yaaa

evin doğalgazlıysa klima yada elektirikli soba filan kullanıcaksan alman gerekiyor çünki inanılmaz havayı kurutuyorlar yetişkin insana bile zararları var bebişler daha hassas olucak

çikocancım yenidoğan bir bebeğin altı günde 4-6 kez değiştirilir.Yani çiş yapınca kalsın kaka yapmamış sonra değiştiririm olayı yok yeni doğanlarda.Poposunu yediklerim hemen pişik oluyolar çünkü bence sen farklı markalardan depola içinde kaçar tane var bezlerin bilmiyorum ama 2 tane bez yetmez hatta bir tanesini hastanedeyken kullanıyoruz.

ateş ölçer almayıda unutmayın bende henüz almadım siz aldıysanız nasıl bişey aldınız normal dijital olnalrdanmı yoksa kulaktan ölçenlerde var hangisi iyidir acaba

canım ben emzik ateş ölçer aldım...ayrıca evde zaten dijital koltuk altı için olan da vardı..yeter sanırım...

canım ben emzik ateş ölçer aldım...ayrıca evde zaten dijital koltuk altı için olan da vardı..yeter sanırım...

dün tv de ben anneyim diye bir program izledim çocuk doktoru vardı çocukların ateşini en ideal ölçme yöntemi popo ve koltuk altımış kulaktan ateş ölçerler 2 yaş altı çocuklara önerilmiyormuş bende normal dijital olanlardan alıcam cevabbın için teşekkürler

canlarım bizim odamız hazır pembe beyaz büyüyen yatak elbise dolabı ve şifonyerden oluşuyor.çok güzel ve kullanışlı.bunun yanında izinim bitene ve kış çıkana dek yatak odasında bizimle yatması için ufak sallanan sepet beşik aldık. prima yenidoğan 2 paket bezi dalinin bütün rürnleri( şampuan,pişik kremi,pudra,yağ,ıslak mendili,deterjanı, yumuşatıcısı v.s.) 3-4 pijama takımı ikisi havlu kumaş,3 tulum,1 hastane çıkış seti,bornozu ayrıca banyo havlusu, 5-6 takım zıbın seti,şapkaları çorapları eldivenleri ağız silme mendilleri,3-5 takım cicili takımları elbiseye benzer,biberonları, tırnak makası seti,biberon fırçası,minik banyo süngerleri,banyo küveti ve içinin filesi,annemin ördüğü yelekler bebek çeketleri 7-8 tane,yine ördüğü bebek çorapları,1 pwluş battaniye,benim daha ördüğüm battaniye, annemim ördüğü ve 1 tanede özel günler içimiş dantelden piko yaptırdığı battaniye,odamızın perdesi halısı oyuncak ve aksesuarları hazır.dün kapı süsü be bebek şekerlerinin siparişini verdm haftaya alıcam ve lokum keseleri aldım 100 tane kendinden incili kurdeleli.( içine lokumu koyup kurdelasını bağlayacağım)kendime 1 gecelik, 2 pijama takımı aldım ev terleklerimde vardı zaten hastane için.yine hastane için yatak koruyucu ve kendim için hasta bezi tavsiye etiler aldım.eksiğimiz sadece 4 lü ana kucağı ve port bebe yatağı olan set keldı birde uyku seti./COLOR]

X