kızım yüzüstü yatmıyor

erdemix

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
277
126
kızım hep sırtüstü ve yan yatmaya alıştı yüzüstü bazen uyanıkken yatırıyorum ne yapcağını bilemiyor kafasını kaldırabiliyor. 1.2 dakika sonra korkuyor ağlıyor boyun kasları açısından arada yatırmak gerekiyormuş tabi yalnız bırakmadan ama kızım hiç istemiyor artık yan yatırıncada düz dönüyor kafası düz olurmu acaba hep sırt üstü yatmak istiyor

benimkide 2 dak. sonra aglıyo hemde nasıl bende yatırmıyorum yatırmak mı lazım acaba önceden çok seviyodu şimdi kıyameti koparıyo

Benimkide önceden seviyordu, hatta öyle çok rahat uyuyordu ama şimdi debelenip duruyor, en fazla 5 dk. debelendikten sonra ağlıyor. Yatırmak lazımmış aslında boyun ve sırt kasları için 15 dk. sabah 15 dk. akşam yanlarından ayrılmamak kaydıyla yatırmak lazımmış ama benimkide durmuyor malesef.

benimki hiç yüzüstü yatmadı yan bile zor yatırdım hep sırtüstü yatmayı sevdi kafasının arkası dümdüzdü bi ara ama biraz büyüdükçe kendi dönmeye başladı şuan 2 yaşında kafasıda normal :)üzülmeyin yani her çocuk bir olmuyor

benim kızım daha kırkı çıkmadan yatırdığımda bile çok seviyordu.şu an 4 ayımız bitmek üzere hala çook seviyor yüz üstü yatırınca uzun uyuyor.diger türlü yatırınca çabuk uyanıyor.
yani her bebek bir olmuyor.
ama yinede arada yatırmak lazım boyun kaslarının gelişimi için.

yüzüstü yatarken uyumak mı benim bebeğim için de bir rüya bu:=)
bırakın ki uyanıkken bile yatamıor yüzüstü benimki de:=) kafayı kaldırıyor totoyu dikiyor kızım yat dıorum rahat rahat sal kendini yok imkansız:=)) kollarından destek alıp kalmaya çalışıyo ben de dayanamayıp çeviriorum işkence gibi gelio artık :)
benim de sırtüstü yatmaya alıştı sevio arkası dümdüz kafasının :KK43: nese düzelir dıosunuz içim rahatladı

bu surun her bebekte var sanırım..yüz üstü yatırmak Amerikada yasaklandı ani bebek ölümü sendromu yüzünden ailelerde bu şekilde bilinçlendirmeye çalışıyorr..uyumak neysede evet boyun kasları açısından gerekli....bizimkide inatt ama bende inat ettim ve düz kafayı s evmediğimden yüz sütü yatırıyorumm biraz debelensin diye..ve uyurken yan çeviriyorumkii kafa düz olmasın...öle yaptığımdan beri kafasını daha iyi tutaya başladı kafasını daha önce kaldıramıyordu bilee ..yavaş yavaş alıştı ...şimdi dik tutmaya başladı...tenbeller tenbell:))

bizimki de sadece sırt üstü ve yüzükoyun yatıyor,her ikisinde de uyuyo.ilk ayında yan yatırdım hep ama sonradan yan yatmayı sevmedi.şimdi de yan yatıramıyorum.

benimki de daha ufakken seviyordu yüzükoyun yatmayi, o da rahatsız olmaya başladı 2-3 haftadır.
Boyun kasları gelişsin diye gerekliymiş, ben de kendim sırt üstü yatıyorum, onu da üstüme yatırıyorum, epey oyalanıyor, biraz mızıklanmaya başlayınca uçtu uçtu yapıyoruz,, salyalarını üzerime akıtıyor :KK70:, sonra devam yine üstüme yatırıyorum ve de çok eğleniyoruz :))

valla bende korkuyorum kafası dümdüz olacak, kulaklar kepçe mi olacak diye.. çünkü canım oğlum sırt üstü yatmanın dışında hiçbirşeyi kabul etmiyor.. bırakın uyumayı gündüz egsersiz olsun diye yüz üstü bıraktığımda sinirden köpürüyor bacaksız...

Ben bir sağ bir sol yan bir yüzüstü bir sırtüstü derken kızımı evire çevire bıktırdım sanırım:))))Sağ yan yatırmanın dışında hertürlü yatıyor kızım.Yüzüstü yatırıyorum güniçi beni görecek şekilde işime devam ediyorum hem beni izliyor hemde sıkılmıyor.Tabii 30 dk.dan sonra yorulmuştur diye çeviriyorum...

X