kızım için napmam lazım lütfen

kore-love

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2014
2
0
23
benim kızım var 13 yaşında 14 yaşına basıcak yani bu sene 8. sınıda geçiyo boyu çok kısa ama biraz erken regl oldu 6.sınıfın sonlarında... bense lise sonlarda olmuştum ... herneyse 7. sınıftan beri yarım atlet kullanıyo yarım atlet kullanmasının bile yanlış olduğunu düşünmüştüm ama baktım göğüsleri büyükmüş hatta sütyen kullanma seviyesine gelmiş bile ama boyu 1.40larda bişey buyüzden gözüme hep yaşı küçük gözüküyo herhalde başlanıç için 60 - 65 b falan lazım ama kızıma bunu söylmeme için nerden başlmam gerekiyo çünkü herşeye utanan biri ne diyimde kkonu buraya gelsin , birde göğsü çok zıt bakıyo koltuk altına doğru bakıyo sanki bu sağlıklımı ? ben onunla konuşamazsam yarım atletle devam etse sağlığıyla oynarmıyım?

benim oğlum var ve ergenlikle ilgili konuşamıyorum ama sizin kızınız var.en iyi arkadaşı annesi olması gerekir.bana siz daha çok utanıyorsunuz gibi geldi.canım kızım büyümüş diye konuya girin.sanırım sonrası gelir.

artık büyüdüğünü,vücudunun kadın vücudu gibi şekil almay başladığını güzel bir şekilde anlatın..isterse beraber alışverişe çıkıp ona beğendiği çamaşırlardan alabileceğinizi söyleyin..onu özendirin..ve h.sonu da çıkıp alışveriş yapın..
ayrıca genç bir kızınız var,neden ilişkinizi geliştirmiyorsunuz..utangaçlığını atmasına yardımcı olun..paylaşın anne kız....
yen büyüyen memelrde şekil tam oturmamıştır normaldir..
ayrıca neden devamlı boyu kısa demişsiniz? siz böyle taakrsanız ,kızınız 100 misli takar ..onu rahatlatın..ayrıca sanırım siz ve eşiniz çok boylu poslu değilsiniz ki kızınız da minyon..bu şekilde anlatabilrsiniz..

Artık büyüdüğünü ve sütyen kullanması gerektiğini münasip bir biçimde diceksin.

alıp odasına koysan ne kadar sağlıklı bilemiyorm ama annem böyle yapmıştı ped sütyen falan alıp çekmeceme koymuştu lazım olduğunda kullanman için birşeyler aldım demişti sadece
adet olmuş boy uzaması hemen durmaz ama bu ara bol güneş , süt , balık yağı ( kilo yapar dikkat ) boyuna katkı sağlayabilir

Balık yağına bence gerek yok, düzenli spor yapsın, güneş alsın, keten tohumu yesin ve bol sebze.

karşınıza alıp konuşup ve sonra gidip sütyeni beraber almanız onun ruh sağlığı için daha iyi olur bence

benim kızım var 13 yaşında 14 yaşına basıcak yani bu sene 8. sınıda geçiyo boyu çok kısa ama biraz erken regl oldu 6.sınıfın sonlarında... bense lise sonlarda olmuştum ... herneyse 7. sınıftan beri yarım atlet kullanıyo yarım atlet kullanmasının bile yanlış olduğunu düşünmüştüm ama baktım göğüsleri büyükmüş hatta sütyen kullanma seviyesine gelmiş bile ama boyu 1.40larda bişey buyüzden gözüme hep yaşı küçük gözüküyo herhalde başlanıç için 60 - 65 b falan lazım ama kızıma bunu söylmeme için nerden başlmam gerekiyo çünkü herşeye utanan biri ne diyimde kkonu buraya gelsin , birde göğsü çok zıt bakıyo koltuk altına doğru bakıyo sanki bu sağlıklımı ? ben onunla konuşamazsam yarım atletle devam etse sağlığıyla oynarmıyım?
Ahah o don3m nasil da zordur annemde 7.sinifta twkmam gerektigini anlwtmisti taktim bir iki gun sonrafirlatip attim 8.sinifta mevzuniyette kendim istedi, ama o sirada kamburu, cikti belli olmasinlar diye nerdeyse
Ayri olmasi normal camasie toparlicaktir

X