kızım ellerini emiyor

muslukum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
308
0
arkadaşlar kızım 3 aylık oldu olacak , emzirdikten sonra ellerini parmaklarını ağzına götürüp şapır şupur emiyor. çekiyorum yine ağzına götürüyor. siz de de var mı böyle bişey???:ecrin_bebek:

mulukum hiçendişelenme.biz bu konuyu daha önce de konuşmıştuk burada.sanırım tüm bebklerde aydı durum var.benim oğlum da hala emiyor.doktor boırak emsiz dedi.:))

canım aynı sorun bizde de vardı cok cok emiyordu ellerini gece bazen sesine kalkıyordu ağzı sulanıyordu gecen cumartesi dr sordum sürekli ellerini emiyor demiştim bırak emsin dedi böylelikle organlarını ögreniyorlarmış canım

ayy canım ya benim derdimi dile getirmişsin.benim kızımda ellerini okadar iştahla emiyorki artık benim pskolojim bozuldu.özelliklede geceleri emziriyorum yerine daha koymadan ellerine saldırıyor şapır şapır cok cok ses çıkararak öyle bi emiyorki ben bu çoçuk kesin aç diye kendimi yiyorum.açmı doymadımı diye valla kaç gündür sinir oluyordum kendi kendime doymuyo diye.elini azına surmekten azının kenarları fısır fısır oluyor.rahatladım demekki benimkine has bir durum değil....

benim oğlum emzik emiyor, elini yada parmaklarını yani nereyi bulursada kedi gibi minik minik yalıyor:icecream::icecream:

emzik almıyormu bebekleriniz? doktorlarınız doğru söylemiş ama eğer alışkanlık halini alırsa bıraktırmanız zor olabilir, bebekler çevrelerini ve vücutlarını ağızlarıyla tanırlar, ama emme refleksini bu yolla doyurmaya alıştıklarıda oluyor, bazı durumlarda sonuç kızarmış, incelmiş, büyümeyen parmaklar olabiliyor
yavaş yavaş önleminizi alın derim

Bizimki ne bulursa emiyor kimin kucağındaysa onun omzu ıslanıyor :) ellerinide şapur şupur emiyor arada emzik verince onu unutuyor :):)))

emzik de emiyor fakat emziği atıp ellerini emiyor. benimki henüz gece emmiyor ellerini. evet kucağımdayken bi bakıyorum omzumu badimi emiyor :).emme refleksiyle yapıyor demekki inşallah zamanla geçer

benim oğlumda aynı böyle karnı doyduktan sonra bile ellerini ağzına götürüp sürekli emiyor. benim oğlum emzik almadı. kaç tane emzik aldıysam hiç sevemedi. şimdi ellerini emiyor. bulursa baş parmağına bayılıyor

benim kızımda eller yumruk seklinde sürekli emmek istiyor,ememeyince sinirleniyor basıyor çığlığı:))yün yelekleri bile sürekli ağzında:)demek hepsi aynı..

benimkilerde aynı şekilde sürekli ellerini emiyorlar
oğlum kanatıyor birde damaklarını
birgün içeriye bir girdim
yüz göz sanki adam öldürmüş gibi kan içinde

X