kızım elini emiyorrrrrrr

heves..ela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2008
87
0
selam arkadaslar....kızım 2 aylık oldu ..1 aylıkken emzık verdık bır kac cesıt denedık ama almadı emzıgı kusuyormus gıbı yaptı hep...ama ıkı haftadır sureklı elı agzında elını emıyo yalıyoo yumruk yapıoo baslıyo yalamaya...bebklerınızde boyle bır alıskanlık edınen varmı...nasıl vazgecırebılırım bılgısı olan varmı...emzık atılabılır ama el emmek kotuuu arkaadslarrr..Çok üzgünüm çoook

:teytey: ellerini keşfediyor sanırım.Bir şey yapmana gerek yok.Zamanla geçecek başka şeyler keşfettikçe :sm_cool:

Canıımmm bebişinin dişetleri kaşınıyo!! :) Bir dişlik alabilirsin oyalansın.Benim oglum da 20 gun once falan basladı doktor oyle soyledi :)

canım benım oğlumda onu yapıyordu 1 hafta onceye kadar acıktığı zaman uyurken felan süreklı el ağzında uyanıkkende süreklı elı suratındaa ama şuanda ağlayarak kendını ifade etmeyı öğrendığı için en ufak bişide basıyor çığlığııı...senınkıde atlatır inşallahh..elıne eldıven felan tak sen yınede belkı tıksınır tab eğer devam ederse öyle yapmaya..eatesin dediği gibi kendını keşfedıyor olabılır cnmm

valla canım benim kızda aynı 2 aylıkken başladı hala devam ama aclıkla bi ilgisi yok benimkinin karnı doyuncada yapıyo çünkü ama o kadar keyif alıyoki emerken hep sesler cıkarıyo aglıyosa bile eli agzına degdiği an susuyo bende senin gibi alışkanlık olur diye korkuyorum
bu arada daha tutmayı bilmiyo diş kaşıyıca bişeyde versek tutamazki anca 1 ay sonra falan tutarlar heralde
aranızda bebegi 2 ayı doldurmuş anneler bebekleriniz uzanıp bişey tutabiliyomu
yani benimki geri mi kaldı acaba :)

Son düzenleme:

Aynı sorun bizdede var canım son 1,5 haftadır şapırdata şapıdata elini emiyor. Önceleri sadece acıktığında yapıyor sanıyordum ama şimdi emirdikten sonrada yapıyor ve maalesef emzik almıyor atıyor sürekli

canım benim kızım sürekli elini emiyordu ama şimdi yavaş yavaş unutmaya başladı zorlada olsa emzige alıştırdım şimdi 5.ayına giriyo zor oldu emzige alışması ama başardım karpuz suyuna batırıp verdim,yogurda batırıp verdim öyle öyle alıştı dene bence işe yarıyo

canım benım kızımda 2 ayını bıtırdı bır seyı tutmak ıcın erken daha ellerı yumru halınde cogu zaman belkı bu ayın sonunda olabılır

benim bebeğimde emiyor ama sürekli değil uyanınca oyalanmak için emiyor öle oyalıyor kendini bir süre ama acıkmakla alakası yok bencede tokkende emiyor...

yok arkadaslarrr acıkmakla alakası yok gercektende tokkende emıyooo hemde sapırdata sapırdata....dıslık kullanamayız gamzecım daha tutamıyorkı elınde 5 sanıyede dusuruyoo elındekını..ama gorunuse gore cogu bebek yapıyoo ınsallh gecıcı bıseydır. ben sımdılık gordugum anda elını cekmekle yetınıyorum

benim kızımda yapıyo elini yumruk halinde ağzına götürüyo şapır şapır emziriyorum bırakıyorum bi bakıyom eli ağzında sanki aç gibi ama değil gene emziriyorum emzikte kullanmadığım için kızımın emziği benim kaydirigubbakcemile3

benim kızım da elini emiyo. çok da keyif alıyo. hiç keyfini bozamam kızımın. bide emziğe alıştırmak için uğraşmanıza şaşırdım. çünkü emzik sağlılklı bişey değil. hem mikrop yuvası hem dişlerin yan çıkmasına sebep oluyo hemde geç konuşuyo emzik kullanan bebekler.

ben doktora sordum emziği verebilirsin dedi... mikrop konusuna gelince kimse yere düşen yada temiz olmadığını düşündüğü bir şeyi steril etmeden çocuğunun ağzına vermez sanırım.bende emzik emmişim dişlerim inci gibi bülbül gibide şakımışım valla erkenden bayan stres!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…