kızım elini çok emiyor yardııımmm

symslow

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2008
1.183
4
arkadaşlar önceleri elini ağzına götürdüğnde bunun emme reflexinden kaynaklandığını düşünmüştüm hatta çok hoşuma gitmişti çok komik görünüyordu elini emerken ama şimdilerde elini fırsatını bulduğunda götürüyor şap şap emiyor gece uykusundan bile uyandırıyor baş parmağını denk getiremediğinde de çok sinirleniyor ağlamaya başlıyor sizce ne yapmalıyım emerken annecim emme elini tatlım deyip çekiyorum ama o geri götürüyor sizce bu davranışından onu kısıtlayarak yok vazgeçirebilir miyim ya da olduğu gibi bırakmalı mıyım emzik emmedi eşim emzik emmesinden daha iyi diyor kendisi de emmiş bebekken bir akıl verin ne olur

canım benımkıde uzun zmandır ılgılenıodu elıyle ama sımdılerde sapur supur vallla
agzında sureklı kucamdayken pek ıstemıo benımkıde emzık almıo ben cok ıstedım emzık emmesı bundan ıyı ama nasıl kısıtlıcazkı elını emmesını laftan anlamaz refleks elıyle yenı tanısıo ben bısey yapılabılıcenı sanmıyorum vazgecırmek ıcın hergun yenı bısey oğrencekler ılerde baktıkkı cok uzadı o zaman mudahele ederız su anda cok normal bebekler agızlarına goturerek tanısırlamıs herseyle bu donemde engellenıcek bısı dııl hemen telas yapma bence

canım benim kızmda emiyor bu aylarda normalmiş emzik emdiği halde elinide emmek istiyor emziği ağzından çıkar çıkmaz elini sokuyor sakin ol bencede çok uzun süreceğini sanmıyorum

bence emmesine izin vermeyin buyuyuncede devam edebilir amcamin ogluda bas parmagini emerdi hic vazgeciremediler 5 yasina kadar emmisdir sanirim ama simdi o parmagi gelismedi incecik kaldi bence dahada alismadan vaz gecirin

canım benim ya yerim ben onu bebeğim olmadığı için bişey söleyemicem ama devam ederse bencede alışkanlık haline getirebilirr...:ecrin_bebek:

benim kızımda çok emiyor doktoruna danıştm.gelişimlerinin bir parçasıymış engellemeyin dedi.

benim kızım da emiyor parmağını baştan çok hoşuma gidiyodu bütün parmaklarını emiyor şimdi artık öğrendi baş parmağını emmeye başladı bende korkmaya başladım parmak emmeye alışırsa diye dr tanıdığımız engelleme bırak ağzına götürsün dedi beyin gelişiminin göstergesiymiş bende bıraktım aklına geldikçe bi güzel şapur şupur emiyor...:)))

benim bebeğimde emiyor hemde pek iştahla :)) bende çok kafama takmıştım emmesini ama dr sordum o kadarda takılacak bişey değilmiş.hemen hemen her bebek emiyormuş.1 yaşına kadar normal dedi emebilir dedi yani.

Benım kızımda 3,5 aylık Şapur Şupur emıyor...ılk baslar elını Çekıyordum...bu hafta dr a gıttık onuda sordum...cekmeyın elını emmesı gerekıyor ellerını tanıyor beyın gelıŞımı ıÇın ıyımıŞ...ama geneld bebıŞlerın yÜlerı ÖpÜlmedıĞı ıÇın ellerını Öper Çevredekıler bu sebepten kÖtÜ ıŞte Çocukta agzına sokıuyor...bende dısardayken aılelerde akrabalarda elımde mendılle gezıyom ellerını ara ara sılıyorum :))

ay ya benim oğluş emzik emmesine rağmen arada elini de emiyo hatta şuan şapırtı kopuyokafamçokkarıştı
evet bazıları bebeğin elinden öpüyo bende evdeysek hemen lavoboda yıkıyorum elini yüzünü dışardaysak siliyorum
ama çok hoşuma gidiyo şapur şupur

benim bebişkom başlarda elini ememiyordu. başı omzumdayken bazen eli ağzına yakın olunca götürüyordu. ama şimdi bilinçli olarak götürüyoe şapur şupur emiyor. valla benim de çok hoşuma gidiyo. zaten emzik almıyo kesinlikle. emsin elini napıyım. geçen gün bebeğim çok açtı ağlıyodu arabadaydık. yanımızda yabancı biri olduğu için emziremiyordum. yavrum elini emdi emdi uyudu. bazwn işe yarıyo emmesi

X