kızım aptamili hiç sevmiyor hangi mamayı önerirsiniz???

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
kızlar dr aptamili tavsiye etmişti ama kızım hiç sevmiyor zorla içiriyorum.bir seferde 4 ölçek asla içmiyor çok acıkmamışsa..ek gıdalarda veriyorum ama onlarlada aramız pek yok..hangi mamayı önerirsiniz?askito özellikle sen hangi mamayı kullanıyorsun oğluna..tombiş maşallah seviyor sanırım tadını...değişik mama deniycem bu sefer..zorla zorla çocukta öğürüyor içmek istemiyor kıyamıyorum..

Off konu başlığını yanlış okudum demin..kızım aptalmı diye okumuşum kafamçokkarıştı şaşırdım bir an..
Çok özür dilerim

inşallah bebişinin istediği mamayı keşfedersin canım:1hug:

Biz de aptamil'i hiç sevmiyoruz. Sütüm yetmeyince doktor aptamil 2 kullanalım demişti ama zorla veriyorum resmen. Biberonla hiç içmiyor. Bazen kaşıkla veriyorum onda da en fazla 30 ml içiyor o da yetmiyor haliyle. Abimin eşi Arı mama verdiğini söylemişti ve bir deneyim dedim, benim zilli bayıldı ona. Ama o da iyi değilmiş. Boş kilo yapıyormuş. Fakat kızım her gece yatmadan önce resmen onu istiyor. Olan sütümü bile içmiyor. Gerçi süt de verdiğim için hala o kadar etkileyeceğini sanmıyorum Arı mama'nın ama yine de bırakmak istiyorum. Başka ne vercem onu da bilmiyorum. Doktoruna sorarım artık bi daha gittiğimde.

nilşahcım mama işi tavsiye ile olmuyor ben bunu öğrendim
sen deneyerek bebeğin için en uygun olanını bulacaksın
sırf kilo yapsın diye o mamayı almak doğru değil bence
ama bildigim kadarıyla smilac en iyi ve bebeklere en yarayan mama
ama kabızlık yapabiliyor..
gerçi ek gıdalara geçtiğin için azıcık zeytin yagı koyup sorunu halledersin
istersen dene derim smilac ı

canım aptamil milumil var. iştahsız yada aptamili reddeden bebeklere onu öneriyolar. karton kutuda.diğerine göre daha lezzetliymiş tadı. müşteri hizmetlerini arayıp numunede isteyebilirsin.

canim genelde bebekler aptamili bebekler sevmiyor bide igrenc bi kokusu oluyor onun bende denedim ama sonra milumili dene dediler onu cok sevdi bayagi icti bi dene istersen

bende hep milumili merak ederdim farkı ne diye :))) tadımı daha güzel.ama benim oğlan aptamili seviyor o yüzden başka birşey denemedim.üstelik aptamile o kadar alıştıki ek gıdalara başlamamıza rağmen onu içmeden mutlu olmuyor

aman ne güzel ben hep mama desteği aldım.sütüm çok azdı.geceleri zorla emziriyordum ama hep ağlıyor uyumuyordu.doktor doymadığını anladı ve mamaya başladık.ondan sonra uykusu düzene girdi.

ben mama vermıyorum fakat verenler bebeklerının daha cok bebelacı sevdıgını soyluyorlar.tabıkı tecrube etmek en ıyısı.umarım bebısın sevdıgı mamayı bulursun canım.

ben önceSMA denedim ama kızım kabız oldu sonra bebelac aldım oda çok hafif bir mama olduğu için yetersiz geldi sonra 3 ay kadar aptamil verdim ama şimdi onuda bıraktı içmiyor ama milumil aptamilden daha lezzetli diye biliyorum birde aptamili bırakınca hero baby aldım fakat onunda çok bulanık bir rengi var içime sinmedi velhasıl hiçbiri olmadı şimdi kaşık maması veriyorum

canim benim benim ikinci kizima sürekli milumil kullan mistim ve gayet iyiydi tadi güzel ve yogun bir mama simdide vanilyalisi var bebegin büyük ihtimalle begenir. benim tavsiyem milumil,Saglikli günler bebisine ve size hepimize

ben dün milupanın gece tahıllarını aldım kullanan varmı nasıl daha kullanmadım gerçi daha hiç bişey vermedim

canim ben trde olmadigim izin mama oneremeyecegim ama benim oglumada haftada 4 farkli mama degistirdim,megersem keramet mamada degilmis biberondaymis,avent in biberonuyla veriyordum,avent in ucu bayaga bi sert agzinda ceviremiyor ondan mamayida kabul etmiyor,ucu yumusak ve damakli olanlar varya onunla degsitidim simdi cok guzel emiyor,istersen bide biberonunu degistir,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…