Çocuk Hastalıkları Kızım 9 yaşında regl oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

svlsen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
4
0
Kızm 9 yaş 2 aylık regl oldu. Endokrin doktoruna gittik. İğneye başladık 142 boyunda kemik yaşı 12 bizim gibi olup boyu uzayan birileri varmı?

11,5 yaşında regl oldu 1 senede 15 cm uzadı . 171 cm şuan 12.5 yaşında. Sadece regl süresi kısa şuan 2-3 gün oluyor . Düzensizliği de var arada atlıyor ama bunlar 2-3 sene normalmis. İğneye neden başladınız olmuş artık müdahale etmeseydiniz hormonlarina

Kızm 9 yaş 2 aylık regl oldu. Endokrin doktoruna gittik. İğneye başladık 142 boyunda kemik yaşı 12 bizim gibi olup boyu uzayan birileri varmı?
İlkokulda sınıf arkadaşım da 9 yaşında adet görmeye başlamıştı boyu da 170 üstüydü. Bence boyu uzar kızınızın ergenliğe yeni girmiş olabilir ama bu süreç devam eden bir süreç.

Kusura bakmayın grupta yeniyim bir türlü yazamadım yazdıklarımı silemedim şimdi cevaplıyorum. Kızım küçük olduğu için doktorumuz psikolojik olarak iyi geleceğini düşünerek ten bu süreci uzatmamizin daha iyi olacağını söyledi. Zaten ne kızım ne ben bu sürece hazır değilmişiz ben çok üzgünüm belli etmiyorum ama kaç gündür hiç iyi değilim aklımda sürekli soru.

İlkokulda sınıf arkadaşım da 9 yaşında adet görmeye başlamıştı boyu da 170 üstüydü. Bence boyu uzar kızınızın ergenliğe yeni girmiş olabilir ama bu süreç devam eden bir süreç.
İçime su serptiniz inanın doktorumuz beslenme uyuma spor vs. Bir sürü yapmamaiz gereken bir çizelge verdi. Ama boyunun çizelgeye göre 12 cm uzayabilecegini söyledi. Ama farklida olabilir dedi ama biz anneler her şeyin en kötüsünü düşünürüz ya ya uzayamazsa diye aklımda bir sürü soru var... Tedavi olup boyu uzayan birileri varmı diye merak ediyorum açıkçası

ben 10-11 yaslarında regl oldum 5. Sınıfa gıdıyordum.boyum 1.70şuanda 34 yasındayım,annem saglıkcı hemsıre o zaman benı doktora goturmus dr hormonlarıma bakmıs ve sıkıntı yok demıs hıcbır mudahale yapmamıs.
S svlsen

Ergenlik en geç 21 yaşına kadar devam eden bir süreç bence seveceği bir spora yazdırın bol bol kalsiyum alsın. Haklısınız biz anneler her şeyi takıyoruz. Bu boy meselesi aslında biraz da genetik kızınız kime benziyorsa ortalama onun kadar olur boyu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…