Kız çocukları ve ergenlik

girlinred

Ne mutlu Türküm diyene 🇹🇷
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
15.866
30.947
Merhaba... 10.5 yaşında kızım var. Dün bir sebepten diş hekimine götürdüm. “12 yaş dişleri çıkmış bile, ergenliğe erken girecek.”dedi. Göğüslerde büyüme var. Her seferinde olmasa da terleyince kokma ve vajinal akıntı başladı. Tüylenme yok henüz.Tüylenme olmadan kanama başlar mı? Bu konuda tüylenmeden şu kadar süre sonra başlar şeklinde net bir bilgi var mıdır?? Bilgileri taze olanlardan yorum bekliyorum.🙏

Merhaba, ben 11,5 yaşımda olmuştum regl, tüylenme yoktu daha, akıntım da olmuyordu henüz. Siz de erken mi olmuştunuz? Benim annem de benim yaşlarımda olmuş ilk

Merhaba, ben 11,5 yaşımda olmuştum regl, tüylenme yoktu daha, akıntım da olmuyordu henüz. Siz de erken mi olmuştunuz? Benim annem de benim yaşlarımda olmuş ilk
Yok ben geç olmuştum 16 yaşındaydım. Ben çoook zayıf ve kısa boyluydum. Benim kız öyle değil. Arkadaşımın kızı 11 yaşında başladı ama tüylenme uzun zamandır vardı zaten ve kızını çocuk endokrine götürüyordu. Orada 10 yaş sonrası normal demişler, ben de götürsem nasıl olur fikir almaya geldim

Yok ben geç olmuştum 16 yaşındaydım. Ben çoook zayıf ve kısa boyluydum. Benim kız öyle değil.

Bende kısaydım, zayıftım da ama yakın arkadaşlarım vardı her gün oyun oynadığım ikizler onlar iriydi benden 1 yaş büyüklerdi, onlar oldu ben çok dert ettim “ben niye büyümedim” diye 🤦🏻‍♀️😅 onlardan 1 yıl sonra ben oldum.

Erken ergenliği çok duyuyorum ama şu dönem, maalesef çocuklarımızın yediği paketli gıdalar, hormonlu yiyecekler sebep oluyormuş 😔

Eşimin bir arkadaşının kızı 9 yaşındaydı, göğüs kısmında kitle var diye doktora götürmüşlerdi meğer göğüsleri çıkıyormuş. 😮 ve tanıdığım ennn cılız çocuk olabilirdi o kız. Doktor o zaman öyle söylemiş onlara, artık ergenlik yaşı düştü hormonlu yiyecekler yüzünden çok görüyoruz diye.

Bende kısaydım, zayıftım da ama yakın arkadaşlarım vardı her gün oyun oynadığım ikizler onlar iriydi benden 1 yaş büyüklerdi, onlar oldu ben çok dert ettim “ben niye büyümedim” diye 🤦🏻‍♀️😅 onlardan 1 yıl sonra ben oldum.

Erken ergenliği çok duyuyorum ama şu dönem, maalesef çocuklarımızın yediği paketli gıdalar, hormonlu yiyecekler sebep oluyormuş 😔

Eşimin bir arkadaşının kızı 9 yaşındaydı, göğüs kısmında kitle var diye doktora götürmüşlerdi meğer göğüsleri çıkıyormuş. 😮 ve tanıdığım ennn cılız çocuk olabilirdi o kız
Valla bilemiyorum işte. Ben çevreme göre paket gıda, marketteki bıldırcın yumurtası, tavuk, vitaminler, arı ürünleri vb her şeyden korumaya çalıştım aslında. bakalım ne yorumlar gelecek… çok kişisel konular tabii

Valla bilemiyorum işte. Ben çevreme göre paket gıda, marketteki bıldırcın yumurtası, tavuk, vitaminler, arı ürünleri vb her şeyden korumaya çalıştım aslında. bakalım ne yorumlar gelecek… çok kişisel konular tabii

Tabii, herkese göre değişiyor.. ben zorluk yaşamadım ama hatta ortaokul bitene kadar cuma okul çıkışı adet oluyordum, pazar akşamı bitiyordu hiç okulda denk gelmemişti😅

Benim bir kızım 11,5 yaşında biride 13 yaşında regl başladı. 11,5 yaşında olan kızım regl den sonra 15cm uzadı 171cm ve 1senede. şuanda ablasını geçti 12,5yasinda dahada uzayacak gibi . Regl den sonra uzama olmaz diye birşey yok. Yani bırakın doğasına göre olması gerektiği zamanda olsun mudahaleye gerek yok. Ve evet olmadan önce özel bolgede tüylenme vardı .

Benim bir kızım 11,5 yaşında biride 13 yaşında regl başladı. 11,5 yaşında olan kızım regl den sonra 15cm uzadı 171cm ve 1senede. şuanda ablasını geçti 12,5yasinda dahada uzayacak gibi . Regl den sonra uzama olmaz diye birşey yok. Yani bırakın doğasına göre olması gerektiği zamanda olsun mudahaleye gerek yok. Ve evet olmadan önce özel bolgede tüylenme vardı .
En çok korktuğum şey boy konusu

X